Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

ja natomiast uważam ,że trzeba się postarać aby 2,0tdi 170 cfgb spalił mniej niż 9-10l . ja mam srednią 12l trasa miasto w miescie pali mi znacznie mniej w trasie 12-14 mówie o jezdzie autostradowej. zazwyczaj robie max 380-420km na baku
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: szms »

:shock: :shock: :shock: :shock: :o :o :o :o :roll: :roll:
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: neck99 »

:o :o :o

Ja nigdy nie widziałem takiego wyniku u siebie. Nawet na mega zmodzonych dizlach z ciągłym vmaxem kraków - katowice

Dato weś koledze skoryguj licznik bo sobie chyba ustawił paliwo +100% :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: dato »

Obawiam się, że Emil podaje wartości bardziej z dystrybutora niż z kompa i nie ma co korygować...
Zuber pisze:Czyli Emiliowoz przy ekstremalnej eksploatacji spalił 14-15 a Frytolowoz 16-17 mając 60 kucy wiecej. To gdzie te 7 litrow rożnicy Dato?
Jakbyś zapakował Emilia do Frytolowozu to bezproblemowo zobaczyłbyś swoje 7 litrów :lol:

Kolejny raz zapytam - czytałeś ?:
dato pisze:
Zuber pisze:Dato, jeśli Frytol pisze, że spala mu przy tych prędkościach 16-17 to jak chcesz dojść do 20?
trzymać 2,4 na sztywno ? ;)
A na serio to czytaj dokładnie - to była relacja z dyskusji przed zakupem S2 i zdecydowanie z okresu z przed wypowiedzi Frytola :roll:
EMILIOPIASTÓW pisze:Panowie jechałem 2,0tsi na a2 warszawa łódz łódz warszawa średnie spalanie 23l przy bardzo szarpanej jedzie momentami 250km/h a momentami 90km/h ,więc benzynka ma większe możliwości spalania "znacznie" nie ukrywam że radość z jazdy zdecydowanie większa
No i samo się wyjaśniło...
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Misiek Fisiek »

dato pisze:Powyższe bardzo ok i wiarygodne. Mam niejasne przeczucie, że jak byś dobrze przetestował Vmax na ~100km A2 to doszłoby pod te magiczne 20l spalania.
To też była relacja z okresu sprzed wypowiedzi Frytola?

Emilio robi ekstremalne wyniki spalania (15 w dieslu gdzie sam twierdziłes że nie spali wiecej niż 13). Można przejechac na 2.0 tsi 100 km na 3 biegu i triumfalnie oswiadczyc, że masz 20 spalania ale co to wnosi?

Przy normalnej dynamicznej jezdzie w naszych warunkach (nie autotrady ktore stanowią u nas jakies 0,3 %powierzchni drog - 1200 km autostrad (docelowo 2000) przy 383 000 kilometrow drog łącznie) spalanie TSI w trasie nie przekracza 10 l/100. Byc może jesli ktos na ograniczeniu do 90 zapina cały czas 150 to zrobi więcej ale to nie jest normalna eksploatacja.

Pozatym wez pod uwagę rożnicę mocy. Jezdziłem 2.7 tdi po wawie (190 kucy wiec moc podobna co 2.0 tsi) i wciągał co najmniej tyle co moja Skodzina 1.8 w benzynie a obstawiam, że więcej. Więc gdzie te oszczędnosci tedeikow?

Podawałem dane producenta. Jesli Szms twierdzi, że robi takie wyniki jak podaje producent dieslem to czemu miałyby byc nie do zrobienia benzyną?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

wiadomo wszystko zależy od nogi i stylu jazdy!
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: szms »

Zuber, ja wszystko co piszę opieram na obserwacji znajomych, lub swoim doświadczeniu.

Aktualnie użytkuję 1.9 CDTI, 2.0 TDI i czasami 1.3 VVT-i w Yarisce, w Vectrze mierzone z 3 tys. km to 5,2 l/100km, w skodzie 5,0 l/100km, a w Yarisce poniżej 6,5 l/100 km, nie ma cudów zejść, bo że by jechać te 90/100 i wyprzedzić jakiegoś podróżnika, który jedzie 70, a dookoła same zakręty benzyne musisz trochę przegonić z niższego biegu. Jasne, gdy jedziesz sobie krajówką stale te 90 km/h i płynnie się jedzie to ok, ale moje doświadczenia są takie a nie inne, a Yariska 1.3 to zupełnie inna liga z Superbem 1.8, i naprawdę trzeba by się napocić, żeby zejść do tych 6 na trasie, a przyjemność z jazdy mimo wszystko jakaś powinna zostać :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: bogge »

EMILOPIASTÓW, kurcze ja nie jeżdżę ekonomicznie ale Twoje wyniki spalania są niesamowite jak dla mnie - CFBG aż tak się różni od CBBB w kwestii spalania? Jakoś miesiąc czy dwa po chipie miałem spotkanie w Poznaniu, wracałem w nocy i musiałem pogonić nieco (mało ciężarówek, osobowych prawie wcale) aby zdążyć na poranne spotkanie - zrobiłem trasę Poznań-Łódź w 45 minut od bramki w Poznaniu do zjazdu w Strykowie i dziwiłem się, że przy tak szalonej w sumie jeździe zechlał 13 - 14 litrów/100km, a przecież pedał był w podłodze niemal cały czas. Porównywalną trasę w benzynowym motorze 3 litrowym, też 200KM z podobną prędkością pamiętam, że pokonywałem zużywając 18-19 litrów PB98. W codziennej eksploatacji jeżdżąc dynamicznie aktualnym autem ciężko jest mi przekroczyć 10 litrów (raz miałem 10,2) na odcinku 12 km butując w mieście, ale stając na światłach i zwalniając przed fotopstrykami, a Ty piszesz o 12? Jednym słowem wow
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

zapraszam do siebie na jazde próbną. to zobaczysz co mam na mysli ja naprawde jeżdżę agresywnie i jak wjade na a2 to staram sie poniżej 220 nie jechać a wtedy spalanie jest szalone
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: bogge »

No to ja też tak chcę - znaczy się, chcę mieć takie układy jak Ty z policją i fotopstrykami :)
Nie boisz się utraty prawka? Nie żebym moralizował, bo od tego to ja jestem baaaardzo daleko, ale jeśli jeździsz tak jak mówisz, to nie ma bata abyś nie ryzykował na każdym kroku (kilometrze) utraty prawka - miśki w cywilnych brykach, patrole, krokodyle, nawet straż miejsca może teraz na nowo fotki pstrykać - parafrazując słynne powiedzenie sprzed kilku miesięcy: JAK JEŹDZIĆ PANIE, JAK?
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: rezon »

EMILIOPIASTÓW pisze:zapraszam do siebie na jazde próbną. to zobaczysz co mam na mysli ja naprawde jeżdżę agresywnie i jak wjade na a2 to staram sie poniżej 220 nie jechać a wtedy spalanie jest szalone
A hamulce to masz ori czy zmodzone? Jak ori to gratuluję odwagi ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

Panowie jestem z tych co staram się dogadać Policjant zawsze może dać upomnienie. zacznijmy od tego ,że powyżej 200km/h fotki zazwyczaj nie przychodzą bo są poprostu nie czytelne. a hamulce mam ori + klocki ceramic uważam ,że układ hamulcowy w superbie działa wyśmienicie wczesniej jedziłem bmw 535d e61 i tam naprawde były potężne hamulce i uważam ,że w s2 lepiej hamuja na fabrycznych klockach przejechałem 20tys przód i tył
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: bogge »

EMILIOPIASTÓW pisze:Panowie jestem z tych co staram się dogadać Policjant zawsze może dać upomnienie. zacznijmy od tego ,że powyżej 200km/h fotki zazwyczaj nie przychodzą bo są poprostu nie czytelne.
No to masz dar przekonywania - ja takowego nie mam, a co do fotoradarów, to chyba za wolno jeżdżę jednak, bo czasem coś przyślą, a osobiście mówiąc szczerze jeszcze nie miałem okazji czy jadąc ponad 200km/h u mnie zadziała oznajmione przez Ciebie "zazwyczaj" :)

EMILIOPIASTÓW, szerokości życzę i samych układnych policmajstrów i nieczytelnych fotek - dla mnie jesteś hardkorem :)
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

każdy ma w życiu jakieś odchyły ja niestety prędkość.......
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jaki najlepszy jest silnik do S1/S2

Post autor: Misiek Fisiek »

bogge pisze: EMILIOPIASTÓW, szerokości życzę i samych układnych policmajstrów i nieczytelnych fotek - dla mnie jesteś hardkorem :)
Swietne życzenia :lol:

Dla mnie każdy kto regularnie wali s2 >200 km/h jest hardkorem. Ale wiem że takich osob na forum jest sporo (niestety).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ