Polecane trasy - Polska

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Polecane trasy - Polska

Post autor: dato »

Tak mnie natchnęło, żeby się podzielić, bo zanim mapy nawigacji dogonią zmiany to pewnie niejednemu się przyda, a nawet jak dogonią to też. Ja ostatnio jeżdżę po Polsce jak za dawnych czasów - planowanie przed wyjazdem - atlas zmieniłem na laptopa, kołonotatnik na smartfona, a telefon do teścia kierowcy na numer gddkia :lol:

Do rzeczy - piszmy polecane trasy i dlaczego - ja preferuję szybkie nad ekonomiczne, ale mile widziane również "sprytne", czy inne ciekawe. Wpisujmy to, czego Navi białemu człowiekowi raczej nie podpowie, a z jakichś powodów warto - Grzesiek - wspomóż i przekopiuj swój objazd nadmorskiego korka z linkami do mapek...
Aha - właśnie z gddkia wiem, że targeo.pl ma najszybciej nanoszone zmiany na polskich drogach. Więc polecam przed wyjazdem...

Zaczynam:
Warszawa-Szczecin, trasa szybka nieekonomiczna:
- Mapa trasy w serwisie TARGEO.PL
- nieekonomiczna bo +80km od "standardowej" 10 i spalanie wysokie (głównie A2 i ekspresowa S3).

Do Navi klepać: Stryków - Nowy Tomyśl - Torzym - Sulęcin - Miechów - Nowy Dwór - Szczecin

Patrzeć na znaki, a nie na ekran na odcinkach:
- Wwa-Stryków => jedziemy S8/A2 kierunek Poznań
- Nowy Tomyśl-Torzym => jedziemy A2 i oczywiście nie do Torzymia :)
- W okolicy Nowego Dworu => wjeżdżamy na S3, nie na "starą" 3
- dalej nach Szczecin - po prostu trzymamy się S3...

Dlaczego tędy ?
- bo według targeo czas przejazdu = 5:41 i to liczone zgodnie z przepisami :)
- a to jest >2h lepiej niż "starą" trasą Toruń Bydgoszcz...
- a to jest w cholerę dużo jak na 600km...

Minusy ?
- 80km więcej niż standardowo przez Toruń - Bydgoszcz (dziesiątką)
- opłaty autostradowe - około 70pln w jedną stronę
- spalanie zgodne z ciężarem nogi, mało odcinków "ekonomicznych" (na dziś głównie 30km zwężki przed Łodzią i odcinek A2=>S3)

Uwagi:
- odcinka A2-S3 nie jechać przez Lubniewice - według miejscowych dużo gorzej. Ja dziś sprawdziłem odcinek Gorzów => A2 (węzeł Torzym) i jest bajka - rzuca umiarkowanie, pusto i wystarczająco szeroko do wyprzedzania.
- jeżdżę bardzo często do Barlinka i od dziś będę jeździł tą trasą - nocami przez Gorzów, a w czasie dnia dalej (+30km w odległości) przez Lipiany, żeby się nie przebijać przez ospały Gorzów...
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Polecane trasy - Polska

Post autor: Cefiro »

Wroclaw-Warszawa

Wroclaw-Olesnica-Ostrow Wlkp-Kalisz-Konin (wjazd na A2)-Warszawa

Czas przejazdu: 3:30-4:00h
Oplata: 9,90pln
Spalanie: srednio 7l/100km
Oszczednosc czasu: do 2h vs gierkowka
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
ODPOWIEDZ