Ori alu na zimę ..

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: neck99 »

Ja miałem w okolicy jakieś uknafta czy coś w ten deseń. Akurat śmigałem benzyną i mocy to to nie miało i dziwnie telepało. Może to też kwestia tego ze to francuska myśl techniczna 407-ka.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: jjumbo »

neck99 recaro?
no coś ty ja teraz kupiłem concord transformer xt i to jest super fotelik - polecam
a co do michelin to wiedz że maja super żywotność ale musisz uważać bo są podsterowne mam je jestem bardzo zadowolony
w 17' i zakładam na trifidy , nie ma problemy z felgą alu na zimę
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: dato »

Obrazek Obrazek

Prawda jest taka, że oba będą zarąbiste i oby się nigdy nie miały "zwrócić". Concord dopuści więcej wiercenia, a recaro ma więcej "mięsa" i ochrony głowa / biodra. Pod pozorem dopasowania usztywni pozycję, powinien być wygodny, ale może też się okazać bardziej upierdliwy w zestawieniu z maluchem... IMO bezpieczniejszy, ale może być walka... Oba są o generację w ergonomii do przodu od tego co ja brałem, a też był topowy... Będą dobrze słuzyć.
grzesiu26 pisze:
dato pisze:Po moim doświadczeniu z gliną z przed miesiąca to jedyne, czego się trochę obawiam - ostatnia chyba rzecz do rozważenia.
dato... glina powiadasz ;-) Też miałem doświadczenia ;-)
Szerokość opon 195 i też nie dały rady :lol:
Łopata którą zawsze mam ze sobą pomogła :lol:
Nie, no u mnie dało radę się wybujać na szczęście. Ale było zdecydowanie płycej niż na Twoich zdjęciach. Patrzę na drugie i już wiem, że trzeba kupić szmaciane łańcuchy na zimę...
EMILIOPIASTÓW pisze:225/40R18 i uważam ,że jest ok ale superba mam na tzw. niedziele
EMILIOPIASTÓW pisze:nie robie mnóstwo kilometrów max 40-45 tys rocznie
Już nie pitol i się nie kryguj, to JEST dużo kilometrów. Ja mam średnią ostatnimi laty ~50 (edit: lub mniej, może nawet tak samo, że ~40-45 by wyszło ? Już sam nie wiem, nieistotne...), a rózni nas tylko tyle, że mnie stać na 1 ratę i nie mogę sobie fur zmieniać jak rękawiczki rodzyniarzu jeden ;)
U mnie w tej chwili wynik sztucznie podwyższają dwie prywatne trasy i nadrabianie pół roku unikania wyjazdów (bo auto się sypie lub pożyczak Micra na trasy od bidy...). Jeśli miałbym strzelać to w ciemno walę, że Grześ nasze roczne przebiegi x2 robi zasuwając w korpo... Tyle, że ma najlepsze auto świata, więc się nie liczy...

No i pamiętaj, że jesteś naszym guru - masz jako jedyny oficjalnie zaliczone rekordy spalania z trasy na obu biegunach, czyli min z 1000km i max z 1000km należy do Ciebie :!: , nie ma takiego drugiego na forum :lol:
ja456 pisze:Już w 3 samochodzie mam alu 17 na zimę. Najdłużej miałem w Superbie (8 lat) opony 225/45R17, teraz mam po poprzednim właścicielu 215/50R17, a jeszcze w innym 245/45R17 i nie miałem nigdy problemu z felgami. Dopiero chwilę przed sprzedażą Superba rozciałem gume na dziurze, ale myślę, że na 16 też bym w tym przypadku ją rozwalił. Zimą myłem samochód co 2 tygodnie + co jakiś czas felgi czyściłem jakimś płynem do tego przeznaczonym - gdyby nie obcierki od krawężników to zima nie zniszczyła mi żadnych felg.
Potwierdzasz opinie, jakie słyszałem jak się zastanawiałem nad 18" lato i co zrobić na zimę. A ! No i znów Emil lądujesz na świeczniku - jako jedyny na 19" lato i 18" zima :)

Neck - dobra decyzja. Nie chcesz nam dać tysiaka na alko ? Trudno, jakoś se poradzimy, trzeba będzie butelki sprzedać :)

Kontynujemy wątek co do łańcuchów tekstylnych ? Emil, co myślisz o tym wynalazku, używałeś / sprzedawałeś ? Ja zawsze woziłem tradycyjne, ze 4x w życiu użyłem, a raz nawet porwałem jak się z zaspy wydzierałem. Łańcuch u mnie służył zawsze do obciążania bagażnika - wrodzone lenistwo kazało mi jeździć tak, żeby nie trzeba było ich zakładać :)
Ostatnio zmieniony 16 sie 2012, o 18:51 przez dato, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Zapp »

W zimie i w lecie mam Themisto i 225/40/18" - osobne kpl. z gumami.
Jedyna felga którą mocniej uszkodziłem (do natychmiastowego prostowania) to z letniego kompletu :D
Przebieg to jakieś 45tkm rocznie.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: dato »

Zapp, a to dla wygody, czy tak jak ja padłeś ofiarą mitu, że opony niszczą się przy przekładkach ? Pytam z czystej ciekawości.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Zapp »

Czy się niszczą przy przekładkach -nie zastanawiałem się w sumie, ale skoro jest dodatkowa operacja to może wpływać tylko ujemnie lub wcale.
Jakoś zawsze miałem w autach 2 kpl. - bo w ramach ćwiczeń fizycznych dla zdrowia zazwyczaj zmieniam sam koła przed domem. ;)
Unikam np. tym samym stania w kolejkach u gumiarza gdy pogoda nagle się pogorszy i przypomnę sobie w tym samym czasie co reszta kierowców o zimie, a tak to felgi zawsze mam przygotowane i wyważone do zmiany (zawożę je osobno w środku lata i zimy odpowiednio, przy okazji, bez kolejek).
A szczerze to dlatego mam 2x 18", bo auto wpadło mi w ręce na takich kołach z prawie nowymi zimówkami - więc kupno drugich zimówek 17" nie wchodziło w rachubę. Wolałem dokupić taki sam kpl. letni 8-) - lepiej też wygląda, chociaż generalnie SII ma za małe koła: ta sama średnica co w OII.
(16" to wogóle poza dyskusją u mnie - nie sądzę żeby weszły na zaciski z przodu).
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
bunio66
Posty: 53
Rejestracja: 12 lis 2010, o 15:38
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Świnoujście

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: bunio66 »

Od zawsze na zimę biorę alusy rozmiar mniejszy, nigdy nie miałem problemu z felgami, a oponki trochę tańsze.... po za tym auto zimą lepiej prowadzi się na węższych oponach....
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: neck99 »

jjumbo pisze:neck99 recaro?
no coś ty ja teraz kupiłem concord transformer xt i to jest super fotelik - polecam
a co do michelin to wiedz że maja super żywotność ale musisz uważać bo są podsterowne mam je jestem bardzo zadowolony
w 17' i zakładam na trifidy , nie ma problemy z felgą alu na zimę
concord transformer xt to przedział 15-36 kg. A ja muszę od 9 mieć. Mały wyrasta z zerowego.
Micheliny od zawsze na zimę miałem. Dla mnie jedna z najlepszych opon. Jeszcze zastanawiałem się nad Vredestein z najlepszą oponą Wintrac Xtreme. Ale na Micheliny dostane dodatkowo bon na 200zł to primo a secundo moj oponiarz ciśnie na micheliny bo ma dobre targety więc idą Micheliny.
jjumbo pisze:
w 17' i zakładam na trifidy , nie ma problemy z felgą alu na zimę
Dzięki tak mi mówcie - bo już zamówiłem i jutro będą czekały na mnie :)


Co do fotelika to jedyny słuszny kolor :

Obrazek

Niech mały czuje moc sportu hehe :)
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: jjumbo »

neck99 co do fotelika to sie dobrze zastanów
ja miałem romera 9-18kg teraz zakupiłem concorda transformer xt 15-36kg
jestem na bieżąco teraz w fotelikach i się dowiedziałem że od nowego roku jest duże prawdopodobieństwo że dzieci do 12 roku życia mają jeździć w pełnym foteliku czyli nie będą mogły jeździć tylko z podkładką pod pupę
względy bezpieczeństwa i nasza kochana unia
więc sobie wyobraź swoje dziecko w wieku 10 lat w foteliku RECARO
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Odp: Ori alu na zimę ..

Post autor: neck99 »

A ten concord to co zniosl by 12 latka bo nie kumam przesłanki. Wyjaśnij proszę

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: jjumbo »

no własnie o to chodzi że ten concord "rośnie do góry i w szerz " i większe dziecko do niego się zmieści
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: rezon »

sorry za OT cz to forum ma jakiegoś admina? wchodzę na topic "alu na zimę" a tu FOTELIKI ??? Może by tak to w inny wątek....
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Odp: Ori alu na zimę ..

Post autor: neck99 »

Nie czepiaj sie ;)

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Misiek Fisiek »

Na pierwszy rzut oka widać, że kolega się u nas jeszcze nie zaaklimatyzował.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: grzesiu26 »

Tak poważnie to takiego burdelu jak tu to chyba jeszcze nigdzie nie widziałem :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale co tam... Po 100 postach można się przyzwyczaić, że wiedzy o tym jak wgrać Automapę do Bolero trzeba szukać w "Dziale Sprzedam" :lol: :lol: :lol: :lol:
Zablokowany