Ori alu na zimę ..

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: dato »

rezon pisze:sorry za OT cz to forum ma jakiegoś admina? wchodzę na topic "alu na zimę" a tu FOTELIKI ??? Może by tak to w inny wątek....
Spitalaj na drzewo banany prostować. A co. Wolno mi, pijany jestem, a jak jeszcze nie to zaraz to naprawię.

To forum ma atmosferę. Niepowtarzalną. Szukasz alu do swojego nowego Superba ? Pan w Aso z pomocą laski od naganiania Klientów Ci na pewno lepiej pomoże, spadaj ;)
Misiek - Ciebie też obraził - mnie ostrzeżenie, przyjmę na klatę ;). Kolega, jak się będzie upierał to bana na 45 minut, niech się w tym czasie przystosuje :lol:

Rezon, a tak na serio to wiesz, że cholernie nieuprzejmie jest komentować jak się nie przeczytało wątku od podstaw ? A ten jest qrna na dodatek bardzo krótki. Popraw się i nadrób braki w wychowaniu szybciutko.

EDIT:
grzesiu26 pisze:Tak poważnie to takiego burdelu jak tu to chyba jeszcze nigdzie nie widziałem :lol: :lol: :lol: :lol:
Ale co tam... Po 100 postach można się przyzwyczaić, że wiedzy o tym jak wgrać Automapę do Bolero trzeba szukać w "Dziale Sprzedam" :lol: :lol: :lol: :lol:
Tu się nie szuka, tu się obserwuje, jakie trendy się aktualnie rozwijają ;)
Jak szukałem wczoraj w nocy modułu do AM to wujek google mnie przekierował :lol:

Jeśli admin / mod uzna za stosowne to wątek wydzieli. Póki nie wydzieli Wasze / nasze genialne spostrzeżenia i uwagi lądują tam, gdzie mają bliżej :lol:
Howgh.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: rezon »

czytałem od początku, ale czytałem też ostatnie 1,5 strony. gdyby to były jeszcze foteliki na zimę, to rozumiem ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

he he he he
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Ori alu na zimę ..

Post autor: dato »

rezon pisze:czytałem od początku, ale czytałem też ostatnie 1,5 strony. gdyby to były jeszcze foteliki na zimę, to rozumiem ;)
Neck, w sumie dobra sugestia, za taką kasę powinni Ci dołożyć kocyk gratis :)
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: DamianSmigielski »

To ja was zaskoczę. Czytam tu o tym kto na jakiej feldze jeździ i przyznam, że jestem pełen uznania. 18" i 19" to jakaś masakra. Ja własnie podjąłem decyzję o ucieczce z 17" na 16". Mam zimowe 16 i moim zdaniem komfort jest dużo wyższy a, że Superb nie nadaje się do szaleństw po zakrętach to odpuszczam 17". Zwłaszcza, że różnica w cenie opon jest porażająca. Co więcej, jak nie znajdę kogoś kto się ze mną zamieni za oryginalne alusy to będę jeździł na stalówkach. Dbam o moje auto ponadprzeciętnie ale jest to tylko kolejny sprzęt AGD ;-) Nie mogę się przemóc żeby silić się na "lans" :-) Jak stalówkę wygnę to ją po prostu wyrzucę i nawet nie będę próbował prostować. A jak mi się alu wygnie to siwych włosów mi przybędzie zapewne. Poza tym moja fabryczna 17" wraz z oponą jest 2,5kg cięższa od stalowej 16". To duża różnica jeśli chodzi o pracę zawieszenia.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: rezon »

Mam dokładnie takie samo podejście - po za ponadprzeciętnym dbaniem. Dla mnie to po prostu środek transportu z punktu A do p. B.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Misiektt »

Gratuluję wyboru cały czas piszę że albo ma wyglądać albo jeździć :)
Jeden traktuje auto jak kochankę inny jak żonę po 10 latach małżeństwa :D
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Zapp »

:lol: - że niby 18" w SII to taki lans? To są przecież oryginalne koła.
Auto moje, do tego jeszcze prywatne i w koszty go nie wrzucam ani demo z niego nie robię. Ma jeździć i ma mi się w miarę podobać - obie te rzeczy naraz, i takie jest w obecnym setupie.
Lans to IMO raczej zakładanie znaczków VRS do SII i cztery rury do TDI :lol: - ale kwestia gustu...
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: szms »

Pojechałeś chyba wszystkich na raz :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 942
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Zapp »

Anytime 8-)

IMO mniejszym lansem jest wersja oryginalna niż dokładanie czegoś, co w oryginale nie występuje. Proszę więc nie próbować mi tłumaczyć jak to oryginalna 18" to taki lans, i że tylko dlatego mam takie założone (zwłaszcza przy istnieniu niektórych innych tutejszych wątków).
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Misiek Fisiek »

Trafiłes w 10tkę Zapp.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

zacznijmy ,że superb nie nadaje się do lansu a co dopiero koła 18" bezprzesady
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: DamianSmigielski »

Zaraz zaraz :-) Felga 18 nie występuje jako seryjna w żadnej wersji. No chyba, że coś się pozmieniało. Nie chciałem nikogo urazić słowem "lans". Ale widać zagrałem na czułej strunie. :-)
Wyraziłem tylko swoje uznanie dla osób jeżdżących na felgach większych od 17. Mnie przy 17 telepie i gdybym miał plomby to pewnie chciałyby wypaść. Dlatego bo prawie trzech latach eksploatacji i ponad 100kkm przelotu zdecydowałem się na przesiadkę na 16. Tylko tyle. Aha. Znaczkó z RSa i tłumików Ultera nie montuję ;-)
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: Nematode »

Każdy robi jak lubi i uważa :) Dla mnie 18" są ok. Zimowe 17" są już naprawdę komfortowe, więc kwestia podejścia. Lubię jak auto stoi na ładnych kołach i nie zakładam ich dla lansu tylko dla dobrego samopoczucia ;) Miałbym Fabię to też była by na aluskach tyle, że nie 18" bo tam to byłoby już przegięte tylko np na 16".
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
DamianSmigielski
Posty: 206
Rejestracja: 17 sie 2012, o 08:50
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ori alu na zimę ..

Post autor: DamianSmigielski »

No ja rozważam alu 16 ale jakoś nikt z właścicieli Superba nie chce ze mną zamienić. Ja mam dobre samopoczucie jak jadę cicho, komfortowo i tanio, Dlatego mam już piątą Skodę ;-) Ale rozumiem, że względy estetyczne mogą być ważniejsze dla kogoś.
Zablokowany