superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: neck99 »

Zuber pisze:Jeszcze cos ciekawego sie dowiedziałem. Okazuje się, że na czujniki grubosci lakieru też jest sposob. Jesli auto jest powypadkowe ale prace lakiernicze zostały prawidłowo wykonane to lakier o grubosci np. 200 mikronow położony ręcznie można spolerowac maszyną polerską do grubosci, ktorą z odrobiną tolerancji można będzie uznac za fabryczną a lakier na tym nie ucierpi (a nawet zyska). W każdym razie rożnica nie będzie widoczna.
To Ci powiem lepszy manewr. Kupują stłuczone auto np maska błotnik etc. Kupują taki sam element na skupie masek błotników etc. pod ten sam kolor. Po podmianie auto nie bite :)

To coraz częściej stosowana praktyka przy autach które sa lżej bite. Moj znajomy kupił połówkę Golfa 4 a w zasadzie kupił całego z anglii. Miał wypadek rozwalił przód. Więc prawie cały przód poszedł z anglika a tył został. Wszystkie części nie lakierowane :) Auto bezwypadkowe. Jedynie spawy widać na podłożnicy ze nie fabryczne ale sa od strony grodzi więc nie do wychwycenia.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: neck99 »

emay pisze:Ja jestem z wrocka. nawet lepiej chciałem kupić to auto. Powiem tak bylo wystawione za 37,9 tys 2 miesiące temu.
Największy problem tego auta jest taki, że po VIN auto nie ma żadnego wpisu tylko na jedną diagnostyke komputerową wykonaną trzy lata temu, przy przebiegu 113kkm, a właściciel upiera się, że auto było serwisowane i posiada książke serwisową. Nawet nie jechałem oglądać tego auta.... ale jak chcesz to mogę podjechać.
W tiptronicu olej się regularnie wymienia co 3 lata albo 30kkm.

Znam passata B6. Sasiad lekko "jebnięty" w głowe. Kupił B6 z komisu w Rybkinu. Mega super okazja. Mówie ze jakaś mina niech da luzz. Ale pojechał kupił. Kilka tygodni pozniej któryś z sąsiadów mu zrobił podpis kluczem na drzwiach. To przylazł bidny co z tym zrobić by nie malować całych drzwi. Mówie weżniemy do znajomego lakiernika zrobi wpyłkę nie bedzie widać. Pojechaliśmy. Przy okazji poprosiłem kumpla by przeglądnął auto bo cos mi nie pasuje.
Okazało się ze każdy element miał lekko naprawdę lekko inny odcień nie do zobaczenia w normalny dzień - malowanie fabryka. Skan kompa sterowniki które pokazywał passat sugerowały ze to jest golf,turan, tiguan, polo etc. O co chodzi ?? To gadam dawaj ksiązkę. Ksiązka jest fabryczna wszytko po włosku. To mejla do włoch do ASO GDZIE ZOSTAŁO TO AUTO SPRZEDANE - z pytaniem o to autko. Podaje w nim numer VIN oraz datę sprzedaży wszytko z ksiązki. Dostajemy informację zwrotna. Że !!!! - NIE MA TAKIEGO AUTA U NICH W BAZIE, NIE MA TAKIEGO VIN-U W ZASOBACH VW - TAKI VIN NIE ISTNIEJE.

SZOK ! - jakiś kufa składak poza fabryką czy coś. A mówiłem że mina bo stał za śmieszne pieniądze ok 15 tyś taniej niż inne na rynku. Oczywiście kazałem jechac oddać auto i wziąść kase bo będzie problem z autem. Oczywiście jebnięty sąsiad olał sprawe i jeździ.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: Piterko »

Gorzej jak cos sie stanie i ubezpieczalnia nie uzna bo jezdzil zlepkiem paru aut ;) Brat kiedys pracowal w serwisie bmw to podjechala e46 i podlaczaja pod kompa i blad szyberdachu.. Patrza w gore i WTF? przeciez go nie ma. Skasowali podpieli sie drugi raz i blad znowu. Zdjeli podsufitke i okazalo sie ze byl zaszpachlowany z gory i podsufitka od innego bez szybra. Takie i inne akcje na porzadku dziennym sie tu robi niestety.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: sjak »

Mam sąsiada, co "igły" z NL sprowadza. Kiedyś gość u niego kupił Lagunę. Ideał. Był wniebowzięty, dopóki do ASO nie pojechał, gdzie stwierdzili, że normalnie to ten model był o 10 cm dłuższy ... :D
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: Misiek Fisiek »

Że igły sprowadzane przez handlarzy tak mają to nie dziwi ale że polskie czy niemieckie ASO potrafi cofnąć blat albo ukrywać powypadkowość to już dramat.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: superB 1,8t 150 km, automat, 2005r. - zakup

Post autor: Misiektt »

Ok wątek zakupu zakończony sugeruję założyć nowy o sprowadzaniu aut lub używanych autach i tam kontynuować dyskusję.
Zablokowany