Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
wokop61
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2012, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160
Lokalizacja: nad wisłą

Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: wokop61 »

Jeżdżę obecnie Octawką 1,9 TDI.Auto dość świeże, bo z 2010 roku. Przejechałem nią 86tys. Auto ogólnie sprawuje się dobrze, usterek brak. Rocznie przejeżdżam ok. 45-50 tys, 90% w trasie. Silnik po wirusie na 140KM i 320Nm daje radę. Planuję za 2 lata zmianę auta i zacząłem się powoli rozglądać..Auto ma mieć duży bagażnik (wyjazdy wakacyjne z 2 fotelikami) i być komfortowe (swoje lata już mam). W kręgu zainteresowań jest oczywiście Superb. Chciałbym poznać opinie użytkowaników tego forum czy warto zainwestować ok. 100 tys. w taką bryczkę. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Wiesz, jesteś na forum Skody Superb, więc jakiej odpowiedzi oczekujesz?
Samochód jest niezły, więc raczej nikt z nas, co wydał 1XX pln na niego nie powie, że jest idiotą. Natomiast proponuję przeczytać ten wątek:
viewtopic.php?f=17&t=1336
z powodzi różnych wypowiedzi naprawdę można wyłapać wiele bardzo cennych informacji i opinii
wokop61
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2012, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160
Lokalizacja: nad wisłą

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: wokop61 »

Mam rozumiec, że tylko "ochy" i "achy" tutaj znajdę? Na forum Peugeota 508 jest np. fajny wątek o usterkach i niedopracowaniach w tym aucie i ludzie je obiektywnie opisują..Ciekawi mnie np. czy w Superbie przy prędkościach powyżej 100km/h tak mocno słychać szum od okolic kół, bo w Octavii jest to niestety bardzo wyraźne. Parę dni temu byłem w salonie Skody i odwiedziłem znajdujący się tuż obok salon Mercedesa. Miałem okazję porównać wnętrze Superba i nowego Mesia C. Moje odczucie jest takie, że jakość plastików i ogólne wrażenie wykończenia wnętrza jest w Mercedesie na poziomie niskobudżetowych autek, a Superb plasuje się ze dwie klasy wyżej.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: jjumbo »

jeżeli chodzi o wątek niedopracowania i usterek to na tym forum takiego nie będzie , bo w superbie nie ma niedoróbek
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Sebastian »

Za 100.000zl musialbys sie zastanowić czy wolalbys maksymalnie wyposazona octavie czy 'biednego' superba. Oczywiście słowo 'biednego' jest w cudzyslowie bo auto nawet w wersji ambition jest dobrze wyposażone. Na plus można przypisać bagażnik i ogrom miejsca. Musisz sie zastanowić czy potrzebujesz aż tyle miejsca. Ja jeszcze nic powiedzieć nie mogę o awaryjnosci bo dopiero jestem przed odbiorem auta.
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: przem00 »

Ja mam ambition i na prawde nie narzekam :)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: neck99 »

Jeździłem O1 kilka lat potem O2 kilka lat. Przesiadka z O1 na wypadną O2 w Elegansie z dodatkami skór etc była dla mnie fajna ale ... jakoś nie odczułem aż takiego wzrostu komfortu. Jak wsiadłem z OII na SII powiem tyle : P R Z E P Ś Ć ! to nie ta liga.
Nie ma co równać OII z SII. To całkiem inna bajka, liga.

Więc się nie zastanawiaj. Ja wlałbym mniej wyposażonego SII niż wypaśną OII wierz mi co mówię mam oba auta. Ba nawet SI generacji wygodniej się jezdzi i dla mnie znacznie lepiej niż nowszą OII. SII to naprawde inny rozdział.
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

wokop61 pisze:Ciekawi mnie np. czy w Superbie przy prędkościach powyżej 100km/h tak mocno słychać szum od okolic kół, bo w Octavii jest to niestety bardzo wyraźne. Parę dni temu byłem w salonie Skody i odwiedziłem znajdujący się tuż obok salon Mercedesa. Miałem okazję porównać wnętrze Superba i nowego Mesia C. Moje odczucie jest takie, że jakość plastików i ogólne wrażenie wykończenia wnętrza jest w Mercedesie na poziomie niskobudżetowych autek, a Superb plasuje się ze dwie klasy wyżej.
Pod względem jakości wykończenia Superb absolutnie nie ma się czego wstydzić. Ilość miejsca i ogólny komfort podróżowania jest na bardzo wysokim poziomie. Ale jeśli chodzi o szumy z okolic kół to niestety jest to najbardziej widoczny szczegół, że nie jest to jednak auto należące do segmentu premium. Np w Subaru (które ciche nie jest) pod tym względem jest duuuużo lepiej
Qbek
Posty: 64
Rejestracja: 26 cze 2012, o 23:03
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Qbek »

Ja 3 miesiące jeździłem różnymi autami i w końcu wybrałem S2.
Poniżej lista dlaczego:
- liftback, bo dużo ciszej niż w kombi
- cisza przy 120km/h - 62dB ( w porównaniu do Mondeo MK4 kombi - 72dB)
- bardzo dużo miejsca z przodu u tyłu
- duży bagażnik pomimo zastosowania schowka w podłodze
- niskie zużycie paliwa
- b.dobre wyposażenie (v.Ambition)
- najlepsza cena wynajmu długoterminowego

S2 wybrałem spośród:
Skoda O2 - za głośno i mało miejsca, niewygodne siedzenie kierowcy
Ford S-Max - za duże zużycie paliwa - gdyby nie to, jego bym wybrał
Seat Alhambra - max niewygodne siedzenia,
Seat Altea XL - głośno powyżej 100km/h,
Opel Insignia - za duże zużycie paliwa, za mało miejsca na tylnej kanapie

Minusy S2 (na budziku dopiero 5tys. - auto odebrane 20.06 :D ):
- siedzenie kierowcy mogłoby schodzić niżej i mieć większe podparcie dla ud
- zbyt miękko zestrojony zawias, kładzie się :/

Pozdrówka.
skodaman
Posty: 83
Rejestracja: 23 lut 2012, o 20:02
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Aktualnie: 145KM / 330Nm
Lokalizacja: Dublin

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: skodaman »

Powiem tak ja bardzoooo długo zastanawiałem się nad wyborem auta (poprzednie SI), głównym faworytem było BMW 530d, ale to już inna klasa auta inne pieniądze i inne problemy więc ostatecznie brałem pod uwagę SII TDI i Honda Accord icdi. Jeździłem jednym i drugim-powiem szczerze że lepiej jeździło mi się Accordem, ale w końcu zwyciężył rozsądek i wzielem SII z takim samym silnikiem jaki miałem w SI czyli 1.9TDI z tego względu że SI zrobiłem 550kkm bez żadnych awarii i znam ten silnik na wylot i praktycznie wszystko jestem sam przy nim zrobic(co prawda po takim przebiegu robiłem cała górę silnika, ale autko śmiga do tej pory idealnie, dalej na oryginalnej turbinie i pompowtryskach), gdzie przy Accordzie jestem wręcz przekonany że ten silnik nie wytrzymałby takiego przebiegu, a na pewno nie elektronika.
Wybierając jednak SII, niestety nie ma już w nowych superbach silników 1.9tdi tylko 2.0 CR diesel i 1.6 CR diesel musisz wiedzieć że 2.0CR diesel nie jest bez wad i nie jest już tak bezawaryjny jak stary 1.9 tdi. Do tej pory uspionym problemem i po dzień dzisiejszy nierozwiazanym jest napęd pompy oleju. Większość użytkowników tego forum jeszcze się z tym nie spotkała dlatego że mają w miarę świeże auta z małym przebiegiem, ale w miarę upływu czasu i kilometrów ten problem może wystąpić. Jeśli planujemy auto na 2-3 lata i mało jeździmy to nie ma się co martwić, ale przy dłuższej eksploatacji czeka nad napewno wymiana takiej pompy-ponad 4tys.zl lub jej regeneracja. Poza tym 2.0 cr diesel to dobre silniki, no i jeszcze trzeba uważać na paliwo jakie się leje bo wtryski delikatne i możemy mieć problemy.
Co do silnika 1.6 cr diesel to stosunkowa nowa jednostka i nie ma jeszcze o nim za dużo opinii, na pewno brak mocy i momentu i trzeba by było wirusowac.
Poza tym wszystkie już nowe auta posiadają zło konieczne jakim jest DPF (na szczęście jeszcze ustrzeglem się tego w moim 1.9tdi), ale zawsze można go usunąć :)
Jednak po dzień dzisiejszy nadal uważam Accorda za fajniejsze autko niż SII, po prostu względy ekonomiczne wygrały. Ja potrzebowałem jak najmniej awaryjnego samochodu na 4-5 lat, a rocznie robię około 50kkm.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: Misiek Fisiek »

S2 to taki zdroworozsądkowy wybór. Jest wygodny, przestronny, praktyczny, dobrze wyciszony, ma umiarkowany apetyt na paliwo, jest stosunkowo tani w eksploatacji, w miarę bezawaryjny itd. Udane i dopracowane auto, choć na pewno są takie, które lepiej się prowadzą (Mondeo, Mazda 6) czy lepiej wyglądają (Insignia, Mondeo, Mazda 6 i pewnie jeszcze coś by się znalazło).
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
pumpa
Posty: 159
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 21:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: 3City

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: pumpa »

Testowalem pare dni O2 i S2 z takim samym silnikiem, ot byla taka mozliwosc.

Przepasc za co przepraszam posiadaczy O2 ale nie ma porownania absolutnie zadnego.

O2 glosno, ciasno o wiele ciasniej niz w O1, siedzenia z przodu to jakas masakra. W S2 cisza, relax, chillout, miekko, komfortowo. Opon nie slychac wogole a oplyw dopiero powyzej 160kmh i to delikatnie. Porownujac w trasie z 3 letnim Subaru Forester w S2 jest po prostu jak w lodowce, zamykasz drzwi i cisza. Przy 160kmh ani silnika ani opon nie slychac, podobna cisza tylko w LR 4HSE

"Stala" trasa 1200km jednym ciagiem w poprzednim Roomku zmeczenie bardzo duze, teraz zrobilem to samo w S2 w gorszych warunkach, dluzej i wysiadlem w normalnym stanie.

Srednia ze spalania z ostatnich 2500km to 7,5l w TSI, w tym polowa trasa na niemieckich autobahnach i polowa miasto lokalnie. Jak na tak duze auto to cud miod i orzeszki.

Konfigurujac O2 pod Ambition S2 wcale nie wychodzi duzo taniej. Poza tym na S2 da sie urwac niezle rabaty.

Zreszta co da pisanie, musisz sam sie przejechac ale normalnie a nie 5km na jezdzie testowej z gledzacym bzdury z ulotek sprzedawca.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: sjak »

Skoro wątek się jednak rozwinął, to i ja wtrącę swoje 3 grosze (wersja kombi ambition 4x4).

po przejechaniu 60 kkm:
plusy:
+ mnóstwo miejsca dla 4 osób - zarówno wnętrze jaki bagażnik. Porównywalny z nią może być tylko Subaru Legacy/Outback, ale ma inne wady)
+ wysoki komfort przy umiarkowanych prędkościach (tak do 160 km/h)
+ duża stabilność jazdy przy prędkościach do ok 180 km/h
+ wystarczająco skuteczne klimatyzacja i ogrzewanie
+ doskonałe światła
+ tani serwis
+ wbrew niektórym malkontentom jakość materiałów jest naprawdę dobra
+ wytrzymuje konfrontację z dziećmi

minusy:
- zbyt mały zbiornik paliwa
- bardzo ograniczona widoczność przez słupki A
- wysoki poziom szumu pow 160 km/h (zwłaszcza z nadkoli) - męczące przy dłuższej jeździe
- powyżej 180 km/h dość wyraźnie pogarsza się stabilność jazdy (być może to kwestia prostego, miękkiego zawieszenia)
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: neck99 »

No zbiornik mi sie marzy 120L - jak by sie dalo bajka ...
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
wokop61
Posty: 4
Rejestracja: 13 lip 2012, o 13:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 160
Lokalizacja: nad wisłą

Re: Czy zakup Supebra to dobry pomysł?

Post autor: wokop61 »

Poczytałem wątek o spalaniu w SII, po czym wziąłem do ręki kalkulator i policzyłem różnicę w koszcie paliwa na dystansie ok. 240 tys. km (przez pięc lat tyle prawdopodobnie przejeżdżę). Porównałem dwa motory - 1,8TSI i 2,0TDI 170KM. Róznica to ok. 23-24 tys. zł. Sporo. Założyłem (nie wiem czy do końca słusznie) różnicę w spalaniu na poziomie 2 litrów na korzyść dizelka (moje przeloty to 90% trasa). Przy zakupie dizel droższy o 10 tysi. Chyba jednak koszty ew. napraw nie przekroczą w dizlu tych 13-14 tys.. No i moment ok. 400Nm w trasie niewątpliwie się jednak przydaje..Dobrze kombinuję?
ODPOWIEDZ