Fotel - ustawienia

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Fotel - ustawienia

Post autor: neck99 »

Chłopaki ja zawsze jak mam elektryke mam z tym problem by dobrze i wygodnie ustawić. Juz śmigam miesiac ponad SII i co dzien cos doregulowuje. Nie mogę dorwać odpowiedniej pozycji. Jak juz ustawie jest dobra na chwile na miasto ale już na dłuższa A4 gorzej.

Jest jakiś knif na ustawienie ? Jak wy jeździcie z fotelami ?
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

Przód tył i kąt do momentu, kiedy mi się prawa noga wygodnie przy tunelu ułoży - coby nie cisło i ładnie podpierało. Check: czy do radia w miarę sięgam, jak stres to szukam wygody kapkę bliżej + korekta kąta.

No i prawie skończone - zawsze max w dół bo ja niestety wielkie bydle jestem. Doustawienie kierownicy żeby było wygodnie i na jedną i na obie łapki. Wskaźniki (np kierunki) jak mi nie przysłania to dobrze, a jak przysłania to zlewam. Ma być wygodnie. Regulacja lędźwiowego w zależności od humoru - tym się bawię czasem, ale reszty ustawień nie zmieniam.
No i zagłówek w górę obowiązkowo. Może nie wygląda ładnie, ale od czasu jak mi w poldolota w zad pijak wjechał wiem, że życie może uratować.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: szms »

A mi tam zawsze i wszędzie wygodnie, a najbardziej to chyba w żuku :D Chyba z tego względu, że kiedy miałem okazję się nim przejechać był okropny mróz, a silniczek w kabinie grzał wyśmienicie :D

A idealną pozycję też ciężko mi dobrać, co chwilę jeżdzę, coś przestawiam :)
Najlepiej na spokojnie poświęcić temu 10 min bez pośpiechu i się ustawi idealnie :)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: bogge »

Ja też raczej problemów z ustawieniem nie mam, ale czasem coś tam trzeba poprawić - na pewno inaczej w zimie i inaczej teraz, jak są takie temperaturki, ciuszków mniej to i siedzi się inaczej, nie? Mnie tylko brakuje wentylowanych foteli, bo od skóry jednak się plecki i szacowne cztery litery pocą, ale w 2009 nie mieli jeszcze wentylowanych nawet w opcji, darn.. ;)

Ktoś z kolegów posiada wentylowane w Superbie? Możecie opisać jak się sprawują? Ja pamiętam w poprzednim aucie, że po czasie już nie dmuchały tak fajnie jak na początku i jestem ciekaw, jak Skoda radzi sobie z tym tematem.

Ciekaw jestem, czy można jakoś zamówić/zamontować wentylowane foteliki, chętnie bym się temu przyjrzał ;)
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: gachul »

grzela ma wiec jak cholero ruszysz dupsko na spota to sobie pooglądasz :) Bogge we wtorek bedziemy sie organizować to może zawitasz???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

Bogge, Emiliopiastow ma i narzeka, że słabo to działa.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: szms »

Polacy z reguły narzekają :D

kolejny off topic w moim wykonaniu :(
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: bogge »

gachul pisze:grzela ma wiec jak cholero ruszysz dupsko na spota to sobie pooglądasz :) Bogge we wtorek bedziemy sie organizować to może zawitasz???
We wtorek moje dupsko moczyć się będzie w turkusowych wodach jezior Plitvickich :-)
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Odp: Fotel - ustawienia

Post autor: bogge »

dato pisze:Bogge, Emiliopiastow ma i narzeka, że słabo to działa.
Tego się właśnie obawiałem, no nic sprawdzę jak będę mieć okazję organoleptycznie;)
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Cefiro »

Ja mam wentylowane i sobie cenie - na lato rewelacja:)
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: grzela07 »

ja też sobie cenię zwłaszcza w duże upały. Jedna tylko ważna rzecz, o której należy pamiętać - nie załączać jednocześnie wentylacji foteli i podgrzewania!
Jak Emiliopiastów narzeka - to niech sobie przełączy włącznik w pozycję 2 (tą mocniejszą)
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: dato »

Cefiro pisze:Ja mam wentylowane i sobie cenie - na lato rewelacja:)
Bo co do zasady jest to fajna sprawa - Emil jest rodzyniarz i rozpuszczony, narzekał na wentylację Made by Skoda, bo miał porównanie z wyższą półką :)
A z drugiej strony to pechowe ma trochę to autko, bo ponoć znów mu kopci (po zmianie dpf i programu w dół).

Cefiro - skutecznie to u Ciebie działa ? Miałeś wcześniej ? Pytam czysto technicznie czy masz porównanie, ja nie miałem, nie mam i póki co mieć nie będę :)
Awatar użytkownika
Cefiro
Posty: 37
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 21:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wrocław

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: Cefiro »

Trochę już pojeździłem. Przy temp. 30 stopni wentylacja daje rade wyłącznie na 2 biegu działania. Chłód jest odczuwalny delikatnie na 'tyłku' oraz dolnej części pleców. Czuć niedosyt na udach oraz górnych partiach pleców. Ogólnie ocena jest przeciętna, szału nie ma, jednakże funkcję swoją spełnia (brak potu na ciele).

Ps. Może to wynika z faktu, iż jestem zimnolubny;)
Ps2. Albo z faktu, iż jest zbyt mało czynnika w klimatyzacji. W czwartek będę w ASO, napiszę czy się poprawi.
Ostatnio zmieniony 11 sie 2012, o 11:11 przez Cefiro, łącznie zmieniany 1 raz.
2.0 170KM DSG black sedan - Laurin & Klement
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: gsh »

Cefiro pisze: Czuć niedosyt na udach oraz górnych partiach pleców. Ogólnie ocena jest przeciętna, szału nie ma, jednakże funkcję swoją spełnia (brak potu na ciele).
A co z "elektrownią jądrową" ? Tam to by się czasem przydała dobra wentylacja fotela :)
EMILIOPIASTÓW
Posty: 336
Rejestracja: 29 mar 2012, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 175
Imię: EMIL
Lokalizacja: PIASTÓW
Kontakt:

Re: Fotel - ustawienia

Post autor: EMILIOPIASTÓW »

a tak apropo wentylowanych to pic na wode!!! reklamowałem i usłyszałem ten typ tak ma
EMILIO SUPERB KOMBI PLATINIUM 2,0 TDI DSG
ODPOWIEDZ