O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Doniec »

Chyba rzeczywiście z niemieckiego konta przelewajac na polskie nie placilem myta, placilem w druga strone :)

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Potwierdzam ze nie ma opłat z przelew SĘPA z DE na PL, nawet w sparkassie
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

Wiem, ze placac SEPA z DE do PL, nie placi sie prowizji. Ale jesli mam do zaplaty np 16,90pln, to ile mam EUR wysalc? Po jakims kursie liczyc? Bo SEPA nie oferuje wysylki w innej walucie, tylko w EUR.
Z kolei przelew miedzynarodowy, w ktorym mozna wybrac walute, podlega juz oplatom (nie wiem jednak jakim) ze wzgledu wlasnie na przewalutowanie.
Dzisiaj znowu mialem krotka rozmowe (via FB) z centrum pomocy. Niestety skala niekompetencji Allegro jest porazajaca. Na 6 pytan, odpowiedzianio mi na jedno, i to tez zle jak sie pozniej okazalo.
Nawet jesli jestem debilem, to od "Pomocy Allegro" oczekuje poprowadzenia za raczke w danej kwestii. Malo tego - do tej pory myslalem, ze PayU, to takie cos jak PayPal - czyli podpiete pod konto bankowe, umozliwia szybkie przelewy oraz przyjecie strodkow od roznych osob. Niestety nie. Zeby zpalacic przez PayU, najpierw musze przelac pieniadze z banku na konto PayU, a dopiero stamtad, kwota trafia do odbiorcy. Czyli jebac logike. MALO TEGO - pomylilem sie, i tytul przelewu byl niepoprawny, wiec dostalem maila z Allegro, zebym podal konto, na ktore maja cofnac sie pienadze. Konto (tescia) mam podane od 10 lat, na ktore co jakis czas cos wplywa. A oni chca konta do zwrotu. Wiec pisze im, zeby przekierowali te wplate do tego samego odbiorcy ale z innym tytulem wplaty - niestety to niewykonalne. Ja dzsiaj placilem za sracz na autobahnie przystawiajac zegarek z NFC do terminala, a oni n ie potrafia przekierowac przelewu... Oni maja siedzibe gdzies pod lodem? Albo w sasiedztwie jakichs plemion afrykanskich odcietych od cywilizacji? Chyba dam sobie spokoj i znajde jakis inny sposob...
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Michu pisze:Wiem, ze placac SEPA z DE do PL, nie placi sie prowizji. Ale jesli mam do zaplaty np 16,90pln, to ile mam EUR wysalc? Po jakims kursie liczyc? Bo SEPA nie oferuje wysylki w innej walucie, tylko w EUR.
Z kolei przelew miedzynarodowy, w ktorym mozna wybrac walute, podlega juz oplatom (nie wiem jednak jakim) ze wzgledu wlasnie na przewalutowanie.
Dzisiaj znowu mialem krotka rozmowe (via FB) z centrum pomocy. Niestety skala niekompetencji Allegro jest porazajaca. Na 6 pytan, odpowiedzianio mi na jedno, i to tez zle jak sie pozniej okazalo.
Nawet jesli jestem debilem, to od "Pomocy Allegro" oczekuje poprowadzenia za raczke w danej kwestii. Malo tego - do tej pory myslalem, ze PayU, to takie cos jak PayPal - czyli podpiete pod konto bankowe, umozliwia szybkie przelewy oraz przyjecie strodkow od roznych osob. Niestety nie. Zeby zpalacic przez PayU, najpierw musze przelac pieniadze z banku na konto PayU, a dopiero stamtad, kwota trafia do odbiorcy. Czyli jebac logike. MALO TEGO - pomylilem sie, i tytul przelewu byl niepoprawny, wiec dostalem maila z Allegro, zebym podal konto, na ktore maja cofnac sie pienadze. Konto (tescia) mam podane od 10 lat, na ktore co jakis czas cos wplywa. A oni chca konta do zwrotu. Wiec pisze im, zeby przekierowali te wplate do tego samego odbiorcy ale z innym tytulem wplaty - niestety to niewykonalne. Ja dzsiaj placilem za sracz na autobahnie przystawiajac zegarek z NFC do terminala, a oni n ie potrafia przekierowac przelewu... Oni maja siedzibe gdzies pod lodem? Albo w sasiedztwie jakichs plemion afrykanskich odcietych od cywilizacji? Chyba dam sobie spokoj i znajde jakis inny sposob...

A PayU nie działa jak Paypal? Nie wiem bo nie używam. Załóż sobie to konto w mBanku jak będziesz w Polsce o ile masz polski dowód osobisty i meldunek w PL, jeśli nie to załóż na ciocie, wujka czy kogoś innego. Jeśli nie weźmiesz do niego karty to konto jest w 100% za free, nie musisz mieć żadnych wpłat ani obrotów, po prostu jest. Ja tak mam i jak mam jakieś zbędne jewro to wysyłam tam przez kantor internetowy (kurs nie do pobicia) i pieniądze tam po prostu leżą. Jeżdżę kilka razy do roku do PL to i tak się wykorzysta. Jeśli chcę coś na Allegro zamówić, po prostu zamawiam i placę blikiem, pieniądze w PL wybieram w dowolnym bankomacie bez opłat, płacić blikiem w sklepach tez idzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

NIe wiem jak dziala, bo nigdy nie udalo mi sie z niego skorzystac. DOmyslam sie tylko. W PL bede na poczatku grudnia, wiec wdepne do mBanku.
ALe to jak to wqtedy wyglada? Przelewam z niemeickiego konta na konto tego e-kantoru (przesylam euro bez prowizji, ale kto je przelicza wtedy? moj bank czy kantor), i z niego do mBanku czy jak?
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Michu pisze:NIe wiem jak dziala, bo nigdy nie udalo mi sie z niego skorzystac. DOmyslam sie tylko. W PL bede na poczatku grudnia, wiec wdepne do mBanku.
ALe to jak to wqtedy wyglada? Przelewam z niemeickiego konta na konto tego e-kantoru (przesylam euro bez prowizji, ale kto je przelicza wtedy? moj bank czy kantor), i z niego do mBanku czy jak?

Przelewasz na konto z kantoru, oni przewalutują i wyślą na wskazane przez Ciebie konto w PL. Trwa to zazwyczaj 24h. Nie wiem czy konto założysz w oddziale, ja zakładałem przez neta, wysyłają umowę kurierem, podpisujesz i gotowe. Nie wszystko się da w oddziale, niektóre rzeczy tylko telefonicznie lub przez wideorozmowę w necie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

No to chyba przelewam z konta DE do kantoru, kantor po przeliczeniu, wysyla na konto PL? I byle jaki kantor czy jest jakis ktory polecasz? Czyli rozumiem, ze w ogolnym rozrachunku, wychodzi to taniej aniezeli wysylka EUR do PKO i tam wyjecie PLN?
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Nie wystrasz się bo na stronie mbanku jest napisane ze konto z kartą za free jak ileś tam wpłynie czy jak zapłacisz ileś tam kartą. Kartę dezaktywujesz online z panelu klienta i już jest free ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Michu pisze:No to chyba przelewam z konta DE do kantoru, kantor po przeliczeniu, wysyla na konto PL? I byle jaki kantor czy jest jakis ktory polecasz? Czyli rozumiem, ze w ogolnym rozrachunku, wychodzi to taniej aniezeli wysylka EUR do PKO i tam wyjecie PLN?

Dokładnie tak to działa. Ja używam tego akurat, ale możesz znaleźć inny. Miedzy tymi internetowymi nie ma dużej różnicy w kursach, ale z bankami to sam porównaj :shock:
Obrazek
bartekpion
Posty: 599
Rejestracja: 11 lut 2016, o 13:12
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: południowe mazowsze

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: bartekpion »

Zdaje mi się, że możesz nawet z kantoru robić przelewy dla "kontrahentów" w PLN i dowolnej walucie, nie mając konta w PLN, oczywiście może to być płatne, ale w PLN w PL w popularnych bankach jest za zazwyczaj za 0PLN. wybierając kantor zobacz z iloma i jakimi bankami mają przelewy za 0PLN.
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

Dziś wymieniałem po 4,2235 a w PKO jest 4.1206 choć nie wiem czy przy przewalutowaniu przelewu nie liczą po średnim, tak było jak kiedyś w PL płaciłem kredyt w CHF. Nawet jeśli nie to już jest 100PLN na 1000 jewro do przodu. Za kilka kliknięć.
Obrazek
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

bartekpion pisze:Zdaje mi się, że możesz nawet z kantoru robić przelewy dla "kontrahentów" w PLN i dowolnej walucie, nie mając konta w PLN, oczywiście może to być płatne, ale w PLN w PL w popularnych bankach jest za zazwyczaj za 0PLN. wybierając kantor zobacz z iloma i jakimi bankami mają przelewy za 0PLN.

Tylko ze tak nie zapłacisz w sklepie, nie wybierzesz tez gotówki ;)

Michu w kantorze który podałem mogę Ci sprawdzić jakie obsługują banki z DE jeśli chcesz. Napisz w jakim banku masz konto w DE. Na pewno obsługuje Postbank i Commerzbank, wiem z autopsji.
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Ja od pewnego czasu nie wymieniam kasy. W dowolnym bankomacie wybieram kasę z karty kredytowej za free. A kurs jest wg srednej NBP. Ważne tylko zeby przy wypłacie zaznaczyć w bankomacie ze chcesz rozliczyć w PLN, bo w EUR ci wyjdzie kurs 3,6
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
qrwde
Posty: 183
Rejestracja: 15 mar 2017, o 18:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 225KM 460Nm
Lokalizacja: SRC Śląsk

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: qrwde »

whity pisze:Ja od pewnego czasu nie wymieniam kasy. W dowolnym bankomacie wybieram kasę z karty kredytowej za free. A kurs jest wg srednej NBP. Ważne tylko zeby przy wypłacie zaznaczyć w bankomacie ze chcesz rozliczyć w PLN, bo w EUR ci wyjdzie kurs 3,6

Średni NBP na dziś to 4.2370. Już widzę jak Cię liczą po tym kursie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: whity »

Jutro znowu sprawdze bo dziś wybierałem. Ostatnim razem napewno było wiecej niż w normalnym kantorze. Dziś w kantorze w szklarskiej był kurs 4.10
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
ODPOWIEDZ