O wszystkim i o niczym

Tematy nie związane z Superbem
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Dla mnie taka raty świadczy tylko o tym, że kogoś na to auto po prostu nie stać i jest to na wyrost.
Taką ratę to się ma jak się bierze BMW albo Mercedesa.
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: enocylhdclub »

Taką ratę możesz mieć na Fabie jak weźmiesz na 2 lata bez wpłaty własnej i z wykupem 19% :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

To chyba musiałoby to być kilka Fabii :lol:
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: enocylhdclub »

No ze dwie :D Trochę mnie poniosło, ale nie ma co mówić o racie bez porównania innych warunków leasingu jak wpłata własna i wykup. Mi z pewnych względów zależy na tylko wykupie 1%.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

Już my znamy te względy ;)
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Ty Kamilu? Je znasz? To dlaczego oddajom leasingi :o
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: timanfaya »

Bo ludzi nie stać na te auta i biorą leasingi tylko po to, żeby przez chwile się pochwalić / jeździć nowym. Takie czasy, że trzeba się pokazać. No i później lądują na FB oddając leasing którego nikt nie chce :D
A jak ktoś umie liczyć (i prowadzi JDG) to dobrze wie, że najlepszy jest leasing z relatywnie dużą wpłatą własną i wykupem 1%. W zasadzie po tym można poznać kto (nie) umie liczyć i kogo (nie) stać na dane auto. Oczywiście w większości przypadków, bo są wyjątki, np. firmy typu sp zoo czy inna komandytowa gdzie już z wykupem tak dobrze nie jest. Albo duże podmioty, gdzie inaczej patrzy się na koszty.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

Nie każdy ma czas i miejsce trzymać potem takie auto przez pół roku, żeby mu wyszło najtaniej ;) Wszystko jest w sumie kwestią potrzeb lub "zachcianek"w np. duża pierwsza wpłata, albo rata nie większa niż, bo przecież za takie auto więcej płacić nie będę Obrazek
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Dlatego zawsze z przerażeniem patrzę na tych, co biorą auto za prawie 200 tys. wpłacając 0 zł albo 2000 zl... Raty potem kosmiczne, a wykup i tak na poziomie dla nich totalnie abstrakcyjnym :o
Awatar użytkownika
enocylhdclub
Posty: 231
Rejestracja: 30 kwie 2017, o 08:59
Samochód: Inny
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Dawid

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: enocylhdclub »

Camillinhio pisze:Nie każdy ma czas i miejsce trzymać potem takie auto przez pół roku, żeby mu wyszło najtaniej ;) Wszystko jest w sumie kwestią potrzeb lub "zachcianek"w np. duża pierwsza wpłata, albo rata nie większa niż, bo przecież za takie auto więcej płacić nie będę Obrazek
Dokładnie, jak ktoś nie chce samochodu trzymać dłużej niż 3-4 lata to najprościej zrobić cesję i po temacie. Sam przejąłem leasing na fajnych warunkach od gościa, który wziął sobie Volvo V90 po 10 miesiącach bo Skoda mu się znudziła :E
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: timanfaya »

enocylhdclub pisze: 17 gru 2019, o 09:49
Camillinhio pisze:Nie każdy ma czas i miejsce trzymać potem takie auto przez pół roku, żeby mu wyszło najtaniej ;) Wszystko jest w sumie kwestią potrzeb lub "zachcianek"w np. duża pierwsza wpłata, albo rata nie większa niż, bo przecież za takie auto więcej płacić nie będę Obrazek
Dokładnie, jak ktoś nie chce samochodu trzymać dłużej niż 3-4 lata to najprościej zrobić cesję i po temacie. Sam przejąłem leasing na fajnych warunkach od gościa, który wziął sobie Volvo V90 po 10 miesiącach bo Skoda mu się znudziła :E
Jak na fajnych, to OK. Problem w tym, że większość leasingów jest na takich warunkach, że przejmując je po kilku miesiącach płacisz praktycznie tyle, co za nowy samochód. Nawet dziś na FB coś takiego widziałem... ;)

No ale to jest właśnie ten problem o którym pisaliśmy wcześniej - brak wkładu własnego (albo niewielki), wysoki wykup... fajne do pojeżdżenia chwilę ale na dłuższą metę się nie opłaca.
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Camillinhio »

timanfaya pisze:
enocylhdclub pisze: 17 gru 2019, o 09:49
Camillinhio pisze:Nie każdy ma czas i miejsce trzymać potem takie auto przez pół roku, żeby mu wyszło najtaniej ;) Wszystko jest w sumie kwestią potrzeb lub "zachcianek"w np. duża pierwsza wpłata, albo rata nie większa niż, bo przecież za takie auto więcej płacić nie będę Obrazek
Dokładnie, jak ktoś nie chce samochodu trzymać dłużej niż 3-4 lata to najprościej zrobić cesję i po temacie. Sam przejąłem leasing na fajnych warunkach od gościa, który wziął sobie Volvo V90 po 10 miesiącach bo Skoda mu się znudziła :E
Jak na fajnych, to OK. Problem w tym, że większość leasingów jest na takich warunkach, że przejmując je po kilku miesiącach płacisz praktycznie tyle, co za nowy samochód. Nawet dziś na FB coś takiego widziałem... ;)

No ale to jest właśnie ten problem o którym pisaliśmy wcześniej - brak wkładu własnego (albo niewielki), wysoki wykup... fajne do pojeżdżenia chwilę ale na dłuższą metę się nie opłaca.
Leasingów branych jeszcze na starych zasadach sie nie opłaca wykupować. W przypadku nowych to kwestia indywidualna, co się chce i potrzebuje. Brak wpłaty własnej też można próbować uzasadniać, ale faktem jest, że sam koszt leasingu będzie wtedy wysoki.
Obrazek
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Cienki221 »

https://youtu.be/Uo0zSF8YjDA
4:30 minuta, coś się w superbie zagotowało ;) a tak serio to jakaś dziwna usterka, bo chyba nie koło.
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: Michu »

Wątek alkoholowy od półtora roku nieaktywny, humor też słabo, i prestiżowy temat o B5 też martwy.
Jakaś plaga przetoczyła się przez Polskę czy wszyscy już posprzedawali Skodziny?
Znalazłem tarczę do smartwatcha na bazie tacho Paszczaka B5. Prestiż większy niż Tag Heuer.Obrazek

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: O wszystkim i o niczym

Post autor: szms »

Nastąpiły porządki nowych, niepokorynych, pełnych energii młodych forumowych wilków, zeby obrócić życie forum o 180 stopni.... a po chwili znikneli :)

Wątek alkoholowy jak najbardziej aktywny, ale zgodnie z modą - każdy sam a nie grupowo :lol:
ODPOWIEDZ