Finansowanie

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
timanfaya
Posty: 636
Rejestracja: 21 mar 2019, o 10:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: timanfaya »

Dziwne bo ja za ubezpieczenie płaciłem grosze (w pierwszym roku VW dokłada(l) od siebie, bodajże ja płaciłem 1% wartości auta) a GAP wychodzi mniej. Plus możesz sobie wziąć GAP swoj jesli chcesz.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

Jeżeli już bardzo musisz brać GAP, to się w VW Leasing nie opłaca. Pogadaj z kimś od ubezpieczeń od dealera. Mają te GAPy od różnych firm. Mnie przy Kodiaqu wyliczyli GAP na mniej niż 2500 zł, ale nie był to GAP z leasingu. Inna sprawa, czy GAP jest w ogóle potrzebny, ale to już każdego decyzja.

U brokera też sprawdzałem wycenę auta na koniec lipca. Różnica była symboliczna wobec dealera, raptem kilkaset złotych przy furce za ok. 204K wyjściow.
W ogóle bez sensu, jeżeli brać leasing. Może niedostatecznie "zmęczyłeś" dealera?

Ubezpieczenie u dealera to koszt 3,1-3,2% - zależy w jakim towarzystwie. Dealer ogarnia ubezpieczenie. Jak bierzesz przez dealera, to zapytaj, przy którym ubezpieczeniu się nie dopłaca w VW Leasing za wybór "nieautoryzowanego" ubezpieczyciela. Z głowy powiem, że Allianz, PZU, Hestia i coś tam jeszcze było przez ostatnie lata. Przy czym nie ma reguły, przynajmniej u mnie, kilka różnych Skód, ten sam właściciel, a ubezpieczyciele wyceniają tak, że mam co auto, to ubezpieczone gdzie indziej - nie mam koncepcji, jak oni to liczą...
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Z tym GAPem to temat rzeka. Jak akurat nigdy nie brałem, tylko ubezpieczam auto na wartość aktualną bez straty przez rok. Czyli pierwszy rok i tak miałem ubezpieczone na wartość zakupu a nawet ciut większą (z gwarantowaną kwotą przez rok), bo auto było kupione z rabatem. W drugim roku tez wziąłem z gwarantowaną przez rok na wartość samochodu w dniu kiedy ubezpieczałem. Bardzo ważne jest, aby auto ubezpieczać z ,,adnotacją",że kwota ubezpieczenia nie będzie liczona na dzień szkody a na całą wartość jaką ubezpieczamy. Bo co z tego, że auto ubezpieczy się np na 200 koła, jak ubezpieczyciel stwierdzi po kilku miesiącach, że wartość jest np 100 tysięcy w dniu szkody.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: Finansowanie

Post autor: MILeq »

Zgadzam się z Tobą w pełni. Według mnie GAP jest bez sensu, jeżeli masz ubezpieczenie bez straty wartości - praktycznie każde, które normalnie myślący dealer zaoferuje. Niewiele droższe, a jest spokój i GAP niepotrzebny.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Finansowanie

Post autor: woj_tek »

W razie szkody całkowitej, czy kradzieży, w pierwszym roku faktycznie GAP się nie opłaca przy AC ze stałą wartością auta. Ale np. po dwóch latach nawet jeśli auto jest ubezpieczone na stałą wartość to kwota i tak odbiega od wartości w dniu odbioru... Wtedy GAP już ma swoje zalety.

Przy szkodzie całkowitej z OC, stałą, gwarantowaną wartość z AC można sobie wsadzić, bo nic nam to nie daje. A GAP tak.
Muti
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2020, o 18:56
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Bartek

Re: Finansowanie

Post autor: Muti »

Dokładnie, GAP ma swoją wartość, szczegolnie ze piza dealerem można kupić za niewielkie pieniądze i zawsze jest do wartości f-ry zakupu
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Jaka jest szansa, że skasujesz auto na całke albo ktoś Ci zarąbie? A jaka jest szansa, że zapłacisz GAP przez 3-4 lata? I Ile wyniesie GAP na 3-4 lata?
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Finansowanie

Post autor: woj_tek »

Za 3-letni GAP zapłaciłem 1950zł w ASO, więc dużo taniej niż za roczne AC.

Wolę nie skorzystać ani z AC ani z GAPu, ale życie pisze różne scenariusze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Suma sumarum i tak za dwa lata czyli od początku 2 do końca 3 roku. Ale i tak nie dużo, myślałem, że razy 3 taki GAP.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Tyle, że powiem Ci lepszy numer, ja ubezpieczyłem w pierwszym roku na większą wartość niż kupiłem, a w drugim na bardzo zbliżoną do ceny zakupu. Oczywiście z gwarancją kwoty na cały rok.
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Finansowanie

Post autor: woj_tek »

Ubezpieczałeś w ASO, czy poprzez agenta/znajomego?

Też zawsze kupuję AC ze stała wartością - malutka różnica w cenie. O ile mnie pamięć nie myli 4 letni GAP kosztował coś kolo 2400-2500.

Jeszcze jedno, GAP fakturowy dopłaca max 80 tyś zł. do tego co dostanie się z AC bądź OC sprawcy.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Finansowanie

Post autor: orlik »

Przez agenta ,,nieznajomego" , ASO nie było w stanie dać mi lepszej oferty cenowo i to chyba o 1 tysiąc (ubezpieczenie+assistance), a wcale nie na lepszych warunkach ubezpieczenia i nie lepszym assistancem, więc wybór był dla mnie prosty. Jedynie trochę trwało wynegocjowanie wartości ubezpieczenia, bo mam sportline na pełnym wypasie, a w systemie łapało jako ambition i obniżona kwota była grubo o jakieś 40 koła.
Muti
Posty: 24
Rejestracja: 13 sie 2020, o 18:56
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Imię: Bartek

Re: Finansowanie

Post autor: Muti »

woj_tek pisze: 17 sie 2020, o 12:59 Ubezpieczałeś w ASO, czy poprzez agenta/znajomego?

Też zawsze kupuję AC ze stała wartością - malutka różnica w cenie. O ile mnie pamięć nie myli 4 letni GAP kosztował coś kolo 2400-2500.

Jeszcze jedno, GAP fakturowy dopłaca max 80 tyś zł. do tego co dostanie się z AC bądź OC sprawcy.
A kto jest ubezpieczajacym? Nie znalazłem tak korzystnej oferty
woj_tek
Posty: 108
Rejestracja: 19 lut 2019, o 10:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Lokalizacja: Katowice

Re: Finansowanie

Post autor: woj_tek »

Muti pisze: 17 sie 2020, o 17:40 A kto jest ubezpieczajacym? Nie znalazłem tak korzystnej oferty
WAGAS S.A.
Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Finansowanie

Post autor: leszekmw »

orlik pisze: 16 sie 2020, o 22:14 Jaka jest szansa, że skasujesz auto na całke albo ktoś Ci zarąbie?
spytaj mojego wujka... :)
nie miał gapu kilka lat temu ..
avensisa też już niema...
poszedł na całkowitą i wiem że jakoś to mu bardzo po kieszeni dało ten brak gapu..
ODPOWIEDZ