[S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

tom7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2011, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: A6 2.0 TFSI
Lokalizacja: Łódź

[S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: tom7 »

Mam w swoim Superbie 2 małe problemy. Auto jest na gwarancji, niedługo stuknie rok, przebieg niecałe 12 tys.

Pierwsza kwestia wyszła przypadkowo, tylna lewa szyba otwiera się bez problemu, natomiast z domykaniem jest już gorzej. Idzie w górę bardzo wolno i gdzieś w połowie się zatrzymuje. Żeby domknąć do końca muszę jej pomagać ręcznie :) Podjadę do ASO, jest gwarancja, ale może ktoś miał podobną rzecz i zechce się podzielić.

I druga sprawa, dziś rano w czasie jazdy zapaliła się kontrolka czujnika ciśnienia w oponach. Zatrzymałem się, sprawdziłem, wszystko niby ok, więc dojechałem spokojnie do znajomego wulkanizatora. Ten sprawdził ciśnienie i wszędzie ok i równo. Z przodu nawet spuścił trochę do 2,2, jak pokazuje zalecenie na wlewie paliwa, bo miały po 2,5.
Kontrolka cały czas się świeci, więc nie wiem - czekać aż gdzieś zacznie ubywać (jakiś mały gwóźdź :roll: ) czy to może coś z czujnikiem ?
Whisky
Posty: 37
Rejestracja: 12 sty 2011, o 11:11
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: Whisky »

Hej. Też miałem taki problem w zeszłym roku. Potem jak zmieniłem na zimówki problem się skończył do czasu aż tylna lewa opona zaczęła tracić trochę powietrza i tutaj czujnik działał ok pokazywał bo było mniej. Teraz mam znowu letnie kapcie i na razie nie świruje.
Awatar użytkownika
macki111
Posty: 171
Rejestracja: 17 cze 2010, o 19:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Maciek
Lokalizacja: Zgorzelec

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: macki111 »

tom7 a jak resetujesz czujnik to też nie znika? Mi kiedyś też się zapalił samoczynnie, ale auto było mocno obciążone (5 rosłych chłopów). Zresetowałem i ok.
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: Misiektt »

Żeby wiedzieć co jest nie tak należy wiedzieć jak ten czujnik działa. Niestety nie mierzy on ciśnienia a prędkość obrotową każdego koła to znaczy że jak solidnie pierdalniesz w dziurę albo na progu podbijesz jedno koło to się zapali kontrolka i jest to dla jej zachowania normalne. Stajesz gasisz auto włączasz na ACC, wduszasz przycisk od ciśnienia opon na 5 sek usłyszysz piknięcie i jedziesz dalej :)
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: grzela07 »

dokładnie tak jest jak misiektt mówił - mnie ostatnio przy ostrym hamowaniu prawe kolo uślizgnęło się mocniej na piasku, lewe w tym czasie wjechało na próg spowalniający i kontrolka od razu się zapaliła. Auto zostało wyłączone, przycisk "wyzerowany" i po problemie.
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
tom7
Posty: 31
Rejestracja: 28 lut 2011, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: A6 2.0 TFSI
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się szyba

Post autor: tom7 »

Właśnie pogrzebałem wczoraj w necie i wcisnąłem "Set" przy lewarku biegów - kontrolka zniknęła :)
Akurat nie było żadnych dziur, progów, ostrego hamowania itd., zaświeciło się przy spokojnej jeździe. W każdym razie wydaje się, że ten problem zniknął :)
boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: boczek140 »

Wita też dzisiaj mi się dzisiaj ta kontrolka zaświeciła, spokojna jazda przy wjeździe z asfaltu na płyty ekologiczne. Zaraz zrobię tak jak piszecie. Ale nawiązując do tematu czujników ciśnienia opon czy też prędkości obrotowej koła to czy przy kupnie nowych felg 16" na zimę i opon zimowych wystarczy że przytrzymam przycisk od resetu opon i będzie po problemie. W pacyfice miałem czujniki ciśnienia opon i przy nowych felgach z oponami musiałem kupić nowe czujniki, rozumiem że tu takiej potrzeby nie ma ?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: Misiek Fisiek »

boczek140 pisze:Ale nawiązując do tematu czujników ciśnienia opon czy też prędkości obrotowej koła to czy przy kupnie nowych felg 16" na zimę i opon zimowych wystarczy że przytrzymam przycisk od resetu opon i będzie po problemie.
Wystarczy przytrzymać.
boczek140 pisze: W pacyfice miałem czujniki ciśnienia opon i przy nowych felgach z oponami musiałem kupić nowe czujniki, rozumiem że tu takiej potrzeby nie ma ?
Nie ma bo fizycznie nie ma czujników w felgach.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5817
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: pab567 »

boczek140 pisze:Wita też dzisiaj mi się dzisiaj ta kontrolka zaświeciła, spokojna jazda przy wjeździe z asfaltu na płyty ekologiczne. Zaraz zrobię tak jak piszecie. Ale nawiązując do tematu czujników ciśnienia opon czy też prędkości obrotowej koła to czy przy kupnie nowych felg 16" na zimę i opon zimowych wystarczy że przytrzymam przycisk od resetu opon i będzie po problemie. W pacyfice miałem czujniki ciśnienia opon i przy nowych felgach z oponami musiałem kupić nowe czujniki, rozumiem że tu takiej potrzeby nie ma ?
W Superbie nie ma czujników ciśnienia, porównywane są sygnały z czujników ABS.

Po wymianie kół/opon wystarczy przytrzymać przycisk od resetu.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: sko89 »

Dodam jeszcze, ze kalibracje tego układu trzeba robić w trakcie jazdy z prędkością ok. 30km/h, po każdej zmianie opon i uzupełnianiu ciśnienia.
boczek140
Posty: 38
Rejestracja: 27 wrz 2014, o 09:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Chotomów, k. W-wy

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: boczek140 »

sko89 pisze:Dodam jeszcze, ze kalibracje tego układu trzeba robić w trakcie jazdy z prędkością ok. 30km/h, po każdej zmianie opon i uzupełnianiu ciśnienia.
yhy tego nie wiedziałem .. dzięki za info
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: sko89 »

No i oczywiście na jezdni prostej bez dziur i nierówności w miarę możliwości.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: LMB »

sko89 pisze:No i oczywiście na jezdni prostej bez dziur i nierówności w miarę możliwości.
A jak jezdnia jest prosta to moge skreciac czy nie :mrgreen:? Jak dla mnie jezdnia moze byc poowyginana w trzy esy floresy, ale poki jade prosto, to jet OK ;)
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
qsh
Posty: 4
Rejestracja: 24 lut 2016, o 11:32
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: qsh »

Misiektt pisze:Żeby wiedzieć co jest nie tak należy wiedzieć jak ten czujnik działa. Niestety nie mierzy on ciśnienia a prędkość obrotową każdego koła to znaczy że jak solidnie pierdalniesz w dziurę albo na progu podbijesz jedno koło to się zapali kontrolka i jest to dla jej zachowania normalne. Stajesz gasisz auto włączasz na ACC, wduszasz przycisk od ciśnienia opon na 5 sek usłyszysz piknięcie i jedziesz dalej :)

Cześć i czołem,
jestem nowy na forum, Superba mam od 2 tygodni. Na trasie ostatnio (po weekendowej zmianie kół na zimowe) wyskoczyła mi kontrolka. Spanikowałem, bałem się, że mam panę itd.

Auto stoi w garażu, na pewno z kołami jest wszystko ok, więc to czujnik.

Pytanie: jak wejść w "ACC" i jaki przycisk przytrzymać?

Z góry dzięki za pomoc!
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5817
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2]Czujnik ciśnienia w oponach; ciężko domykająca się s

Post autor: pab567 »

A w instrukcji nie można przeczytać?
ODPOWIEDZ