zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
radzisz22
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Lokalizacja: białystok

zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: radzisz22 »

witam mialem upatrzona skode superb 1.9 tdi po sprawdzeniu okazało się, że dowód został zabrany 2 lata temu i samochod przez ten czas prawdopodobnie stał. Auto jeździło kilka lat po przekladce w polsce. Samochód wg komisu ma ulotniony freon i nie działa klimatyzacja i kierunki cena jest bardzo bardzo korzystna. Samochod nie jest kradziony bo sprawdzalem. Czy warto w cos takiego wchodzic? nie stac mnie na normalna skode superb a chcialbym miec taki samochod na co zwrocic uwage przy zakupie takiego przekładańca?
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: przemqo »

ja bym odpuścił, nigdy nie wiadomo jakiej jakości została wykonana robota przy przekładce
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Zaj007 »

Ja też bym sobie odpuścił. Nie ma gwarancji, że przekładka została zrobiona solidnie. Z resztą każda taka poważna ingerencja to potencjalne kłopoty i generacja kosztów. Strzelam, że stała bo ma jakąś poważną wadę. Z reszta do przekładki Passata B5 potrzeba przespawać grodź na LHD. W SI zapewne jest podobnie. Auto może być wręcz niebezpieczne.

PS Freonu do klimy nie używa się chyba od 20 lat. Handlarzowi chodzi R134A. Brak gazu można tłumaczyć tym, że auto długo stało.
Obrazek
radzisz22
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Lokalizacja: białystok

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: radzisz22 »

a to ze nie działaja kierunki?jaka moze byc przyczyna?
STACHU
Posty: 46
Rejestracja: 14 sty 2012, o 14:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 167 km 385 Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Kraków

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: STACHU »

radzisz22 pisze:a to ze nie działaja kierunki?jaka moze byc przyczyna?
Widzisz, dochodzimy do clue programu...
Przyczyn może być 100, bo nigdy nie wiadomo co i jak tam wygląda, jak została zaadaptowana wiązka, w którym miejscu i jak została połączona itd. Jeśli nie robiłeś dla siebie i fachowo to takie auto może być jak niekończąca się plejada problemów i wrzód na dupie... :roll:
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Piterko »

Kierunki moga nie dzialac po przekladce. To po raz jesli jakis "magik" sie do tego zabieral w garazu. Kolego "Zaj007" a r134a to nie freon? Raczej nim jest ;) I moim skromnym (jak zawsze) zdaniem czynnik nie moze uciec ze wzgledu na to ze dlugo stalo. Jak ma uciec skoro jest szczelnie zamkniety? Uciekl moze przez nieszczelna instalacje i tyle.

Odnosnie ceny to jak masz kupic za 5tys zl to bierz chociaz na czesci jak tak bardzo okazyjna cena ;) hehe
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
radzisz22
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Lokalizacja: białystok

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: radzisz22 »

samochod kosztuje 12 000 ma sporo do zrobienie wycieka chłodnica klimatyzacja nie działa kierunki nie działają do malowania maska blotnik zderzak brak grilla plastikow w zderzaku i listwy srodek mocno brudny nie ma alusów i nie działają kierunki samochód stoi w komisie we wroclawiu myslicie ze warta? aha i dowod zabrany przez policje
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Matt »

Moim zdaniem nie warto. Chodzi o tego?
http://otomoto.pl/skoda-superb-1-9-tdi-C23117075.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Zaj007 »

@Piterko Mi tłumaczono, że układ nigdy nie jest idealnie szczelny i spadki ciśnienia (niewielkie) po na długim postoju są zupełnie normalnym zjawiskiem. Oczywiście w tym wypadku usterki nie można wykluczyć.
Co freonu - coś mi się poje*alo :D
Obrazek
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Piterko »

Moim zdaniem nie warto. Doloz 5 to chociaz europejczyka dostaniesz. Co prawda slabego ale lepsze to niz kibel z Anglii. Cos czuje ze jak w niego wpakujesz troche kasy to wyjdzie na to samo co byc mial normalnego kupic.

Kolego Zaj007. No freon do teraz jest stosowany tu i tam heheh. No a uklad musi byc szczelny a jak ktos pisze ze co roku uzupelnia no to cos nie halo. Uklad musi byc szczelny. Jestli oringi itp sa zdrowe to bedzie trzymac. A jak nie to nowe autka z salonu po 2 latach na nabicie klimy by jezdzily? raczej nie ; ) takze mysle ze cos jest uszkodzone albo stare i puszcza.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: Zaj007 »

Właśnie chodzi o to, że jak korzysta się z układu klimatyzacji to ubytki są marginalne. W wypadku, gdy układ nie jest używany gaz zbiera się w najmniej szczelnych punktach co sprzyja ulatnianiu. Mi jednak coś podpowiada, że to usterka.

Kurde z tym freonem coś pogmatwałem i nie daje mi to spokoju. Kiedyś czytałem, że jest problem z nabijaniem klimy w oldtimerach, bo odpowiedni czynnik został wycofany z użycia z racji, że szkodzi warstwie ozonowej. Z tekstu wynikało, że chodzi o freon, a stosowany obecnie R134A to nie-freon.
Obrazek
radzisz22
Posty: 10
Rejestracja: 9 mar 2012, o 00:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, 6b)
Lokalizacja: białystok

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: radzisz22 »

tak to ten angol z linku co myslicie? tam jest jeszcze chyba sporo kontrolek zapalonych bo auto ma na zdjeciach wlaczony silnik co widac po obrotach i masa lampek sie pali ale nie wiem czy to normalne czy tylko w tym aucie
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: matik »

Zaj007 pisze:Właśnie chodzi o to, że jak korzysta się z układu klimatyzacji to ubytki są marginalne. W wypadku, gdy układ nie jest używany gaz zbiera się w najmniej szczelnych punktach co sprzyja ulatnianiu. Mi jednak coś podpowiada, że to usterka.
Witam.
W 16 letnim golfie, po trzech latach od przeglądu klimy miałem prawie 90% gazu w obiegu (przeglądy robione w tym samym zakładzie).
pzdr
Maciek
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
matik
Posty: 110
Rejestracja: 17 lis 2011, o 15:06
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Pomorskie

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: matik »

radzisz22 pisze:tak to ten angol z linku co myslicie? tam jest jeszcze chyba sporo kontrolek zapalonych bo auto ma na zdjeciach wlaczony silnik co widac po obrotach i masa lampek sie pali ale nie wiem czy to normalne czy tylko w tym aucie
Kontrolki według instrukcji:
z lewej:
Airbag - przy okazji, coś mi kolor poduszki w kierownicy nie pasuje.

na srodku:
- brak płynu chłodzącego
- brak paliwa
- otwarte drzwi
- brak płynu w zbiorniczku spryskiwacza

z prawej:
błąd ABS i błąd ASR/trakcji.

To wychodzi z instrukcji.
Wydaje mi się, że on w rzeczywistości dostał dużo bardziej niż to wygląda ze zdjęć. No i przebieg chyba też trochę niski jak na ten rocznik.

Maciek
Superb II Platinum 2.0 TDI CR

Obrazek
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: zakup skody superb po przekładce warto wchodzic ?

Post autor: eX »

radzisz22 pisze:samochod kosztuje 12 000 ma sporo do zrobienie wycieka chłodnica klimatyzacja nie działa kierunki nie działają do malowania maska blotnik zderzak brak grilla plastikow w zderzaku i listwy srodek mocno brudny nie ma alusów i nie działają kierunki samochód stoi w komisie we wroclawiu myslicie ze warta? aha i dowod zabrany przez policje

a już teraz po stronie kierowcy (czyli po przekładce) próg przy nadkolu jest tak wgnieciony czy to złudzenie?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
ODPOWIEDZ