Awarie DSG

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link

Awarie skrzyń DSG

MIAŁEM / MAM awarię.
5
24%
Nie miałem awarii.
16
76%
 
Liczba głosów: 21

Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Awarie DSG

Post autor: przemqo »

Niech każdy, kto posiada skrzynie DSG, nieważne w jakim silniku zaznaczy czy MIAŁ, albo MA obecnie awarie tejże skrzyni. Chodzi o problemy o których mowa na forum. Nie chodzi o awarie które unieruchomiły auto, o wszystkie. Bardzo ogólna ankieta, ale może pozwoli zorientować się w sytuacji o jakości tego wynalazku.
Awatar użytkownika
+ SUPERboska +
Posty: 173
Rejestracja: 24 sie 2011, o 14:16
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Dominik
Lokalizacja: wielkopolska
Kontakt:

Re: Awarie DSG

Post autor: + SUPERboska + »

72 000 km i zero problemow . auto używane w trybie trasa 2 km i gaszenie , gaszenie , odpalanie i tak non stop.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Awarie DSG

Post autor: Matt »

Ja jeździłem co prawda passatem 2.0 tdi 170km DSG z 2007 roku, ale skrzynie chyba jakoś specjalnie się nie różnią. Przy przebiegu ok 100tys skrzynia zaczęła szarpać przy ruszaniu, potem także zmiany biegów przestały być tak płynne. W aso wymienili mi sterowanie skrzynią i było ok. Potem robili coś jeszcze przy ok 150tys i 200 tys, bo znów szarpała, ale nie wiem co, bo auto zmieniło właściciela. Wszystkie naprawy były robione na gwarancji.
Awatar użytkownika
przemqo
Posty: 78
Rejestracja: 5 lip 2011, o 23:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Przemek
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Awarie DSG

Post autor: przemqo »

Dziękuję Panowie za odpowiedzi. Chodzi mi głównie o to, że kupując auto za ponad 100 tyś. oczekiwałbym pewnej bezawaryjności przez długi okres użytkowania. Nie jestem superbogaczem, więc sami rozumiecie. Jeśli samochód z salonu zacznie sie psuć po 50tyś. km. to szczerze wolę dalej jeździć swoją 14 - letnią hondą i od czasu do czasu pospawać tłumik i jakoś się dalej bujać. Tyle ode mnie.
Awatar użytkownika
Johny7205
Posty: 18
Rejestracja: 28 lis 2010, o 19:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Awarie DSG

Post autor: Johny7205 »

Ja miałem awarię, którą usunięto na gwarancji (pisałem o tym w innym wątku). Teraz jest ok chociaż czasami szarpnie, czasami stuknie co powoduje od razu niepotrzebny niepokój.
Pytanie czy w samochodzie za ponad 120 tysi potrzebuję się stresować????

U mnie pozostała niepewność co do trwałości tej skrzyni. W razie jakiejkolwiek usterki trzeba liczyć się z dużo większym wydatkiem niż przy awarii manualnej skrzyni o ile taka awaria statystycznie wogóle wystąpi. Mechanizm DSG jest na tyle precyzyjny i skomplikowany że awarie są możliwe. Moi znajomi przrejechali z tą skrzynią ponad 200 tys km i było ok.
Ja nabrałem dystansu do tego wynalazku. Następny samochód kupię z manualem.
Platinium 2.0 TDI 170 KM DSG, brąz mocca, alcantara
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Awarie DSG

Post autor: Misiek Fisiek »

Skrzynie dwusprzęgłowe są fajniejsze w użytkowaniu ale mniej trwałe. Wg mnie zdecydowanej większości wypadków się sprawdzają ale przy bardzo dużych przebiegach albo dużych mocach mogą zawodzić. Np. audi do a6 3.0 tdi 313 km nie daje s-tronika (tak jak do pozostałych modeli) tylko poczciwego tiptronika.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie DSG

Post autor: rafał »

przy 58 tyś wymienili "mokre sprzęgła" cokolwiek to oznacza :) + olej filtry itd GWARANCJA
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Awarie DSG

Post autor: Zaj007 »

Rafał, a co się złego działo, że Ci te sprzęgła wymienili?

@Zuber Zgadzam się, ale nie do końca. Zobacz, że choćby nawet 722.6 kojarzona z 220 CDI nie jest specjalnie trwała. Niby żaden potwór a ledwo co 250-300 tys wytrzymuje. Wszelakie Greartronicki nie są lepsze. Dla porównania w S/ML 420 CDI jak ktoś ostro jeździ to skrzynie można co 80 tys naprawiać. Z drugiej strony do samochodów sportowych coraz częściej trafiają konstrukcję dwusprzęgłowe.
Obrazek
Awatar użytkownika
rafał
Posty: 224
Rejestracja: 4 mar 2010, o 19:01
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Awarie DSG

Post autor: rafał »

Zaj007 pisze:Rafał, a co się złego działo, że Ci te sprzęgła wymienili?
Objawy były takie :

delikatne drgania i szarpania na "P" jak by skrzynia nie była do końca wyspszęglona skrzynia następnie pojawiały się stuki /dość głośne) przy przełączaniu z N na D lub S a na samy końcu po wrzuceniu na "R" auto nie zawsze chciało cofać tak jak by bieg nie wszedł

wymieniono na gwarancji sprzęgła , olej i filtry w DSG
2.0 TDI BMP, DSG, Elegance
ODPOWIEDZ