Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

yacola
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2023, o 12:11
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: yacola »

Witam,
mam taki irytujący przypadek: ciągle włącza mi się na środku VC mapa nawigacji (fabryczna). Cokolwiek ustawię innego za chwilę znowu jest mapa. Jeżdzę głównie z włączonymi mapami Apple albo Yanosikiem przez CarPlay a na środku VC chcę mieć tylko 'Dane podróży". Ma ktoś pomysł jak wyłączyć tę samowolkę infotainment? Superb III 2023 1.5 D7.
Pozdrawiam, Jacek
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: komoornik »

O to ciekawe że dzieje Ci się tak również z Carplayem.

W starszych autach jest tak tylko z Android Auto, a dokładniej przełącza się na widok mapy gdy wystartujemy nawigację.

Podejrzewam że są do tego jakieś adaptacje w jednostce infotimainment, ale nigdy nie chciało mi się szukać 😅
krzymek
Posty: 77
Rejestracja: 31 mar 2023, o 17:18
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: krzymek »

Czy nie jest to przypadkiem naciskanie rolki na kierownicy? Ja na poczatku mialem jakis nawyk ze przy manewrowaniu sciszalo lub zglasnialo sie radio?
Kornel23
Posty: 13
Rejestracja: 3 lut 2022, o 10:13
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Kornel

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: Kornel23 »

Wejdź w nawigację na środkowym panelu. I tam w opcjach będziesz musiał odznaczyć żeby nie pokazywało mapy na zestawie wskaźników.
yacola
Posty: 2
Rejestracja: 28 gru 2023, o 12:11
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: yacola »

Kornel23 pisze: 5 sty 2024, o 11:49 Wejdź w nawigację na środkowym panelu. I tam w opcjach będziesz musiał odznaczyć żeby nie pokazywało mapy na zestawie wskaźników.
Sprawdzałem konfigurację kilka razy, ale może coś przeoczyłem. Sprawdzę jutro jeszcze raz. Natomiast irytująca jest "samowolka" komputera. Dotyczy to jeszcze jednej rzeczy: po wybraniu na panelu środkowym przycisku CAR wyświetlane są dane pojazdu. Ustawiam sobie tryb "Od tankowania" a po przełączeniu na RADIO albo APP i powrocie do CAR pokazuje w sposób dowolny "Od uruchomienia" albo "Długodystansowo". Miałem ten sam model poprzednie 4 lata i takich numerów komputer nie robił....
bradecline
Posty: 6
Rejestracja: 20 lis 2023, o 14:08
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Paweł

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: bradecline »

Czy ktoś znalazł rozwiązanie tego problemu? Zauważyłem, że automatyczne przełączenie nie występuje, kiedy mamy włączone te "spokojne" zegary (tylko wskazanie prędkości i zasięgu, przy włączonym CarPlay na środku wskazówki z nawigacji). Nie traktuję tego jak rozwiązania, a co najwyżej ciekawostkę, bo jednak preferuję klasyczny tryb z zegarami.
Kornel23 pisze:Wejdź w nawigację na środkowym panelu. I tam w opcjach będziesz musiał odznaczyć żeby nie pokazywało mapy na zestawie wskaźników.
Niestety nie mam takiej opcji. Najpewniej była ona w przedlifcie, a w polifcie nie występuje.
roso
Posty: 1
Rejestracja: 1 mar 2024, o 07:20
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2023
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: roso »

Mam to samo i też szukam rozwiązania.
cegla66
Posty: 1
Rejestracja: 20 kwie 2024, o 08:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Ciągłe włączanie nawigacji w virtual cockpit

Post autor: cegla66 »

Witam. Mam ss3 kombi tez z wirtualnym kokpitem. Przez pol roku co sobie zmieniłem to ciągle wyświetlało to na czym zostawiłem przed wyłączeniem silnika. Wczoraj mój pracownik miał auto na cały dzień i teraz mam ten sam problem. Nigdy nie używałem skodowej nawigacji i nie mam zamiaru. Za każdym razem po odpaleniu silnika na środku pokazuje mi nav.

Poprosiłem o pomoc także w innych miejscach. Jak znajdę rozwiązanie nie omieszkam się nim tutaj podzielić.
ODPOWIEDZ