Hej. Wibracje i buczenie z lewej str. komory silnika.pls help

Ce2aR
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 23:19
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Cezary

Hej. Wibracje i buczenie z lewej str. komory silnika.pls help

Post autor: Ce2aR »

Witam Wszystkich forumowiczów :) . mam takie oto pytanko: od kąd kupiłem Superb 3 z 2017r 2.0 150km diesel w sierpniu tego roku czuje wibracje i takie jakby buczenie przy dodawaniu gazu. np jak jade sobie spokojnie to ok wibracji nie ma ale buczenie wzrasta razem jakby z obrotami silinka, a jak np na 2 czy 3 biegu musze momentalnie przyspieszyc i wciskam pedał gazu to jest i takie jakby buczenie i duze wibracje, a czuje je jakby z lewej strony komory silnika(a jezdze anglikiem). z papierów ktore mam wynika ze całe sprzęgło z dwumasą bbyło wymieniane w lipcu 2022r. czy moze cos popsuli?czy cos innego moze być winowajcą? poprostu chciałbym sie dowiedzieć od użytkowników tego samochodu bo moze mieli tak samo. chciałbym sie ciut dowiedziec co mam mówić oddając go na gwarancje którą jeszcze mam. Proszę o wyrozumiałość i pomoc . dziekuję i Pozdrawiam Wszystkich
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Hej. Wibracje i buczenie z lewej str. komory silnika.pls help

Post autor: polowiec »

Sprawdz poduszki silnika.
Moga byc juz do wymiany lub zle wyregulowane (po dwumasie)

Obrazek
Obrazek


Aby poduchy wyregulowac, podpierasz silnik od dolu, luzujesz obie poduchy ( troche trzeba posciagac elementow lącznie z aku). Ruszasz silnikiem aby ustawic zaczynajac od poduchy silnika. Potem skrzyni sprawdzasz, ustawiasz i dokręcasz.


Ja u siebie przy 200 tys wymienialem rure z plecionka wydechu ( lacznik elastyczy). Po wymianie duzo ciszej w aucie. Ale bylo widac na plecionce czarne przybrudzenia, wiec moja puszczala.

Wysłane za pomocą Tapatalk
adamzory
Posty: 39
Rejestracja: 30 lis 2021, o 06:53
Samochód: Inny
Rocznik: 2017
Silnik: Inny
Imię: Adam

Re: Hej. Wibracje i buczenie z lewej str. komory silnika.pls help

Post autor: adamzory »

Witam,
Mam superba z 2023 roku (produkcja grudzień 2022). kombi 2.0 diesel 200km. Od samej nowości mam takie dziwne dźwięki w okolicy deski rozdzielczej. Bardziej słyszalne jakby z prawej strony kierownicy, gdzieś w okolicy przycisku do uruchamiania auta. Może bliżej wyświetlacza. Można to nazwać rzężeniem, wibracjami, zwał jak zwał... mam wrażenie że bardziej się to objawia na zimnym silniku.
Słychać najbardziej przy przyspieszaniu na 2/3/4 biegu lub jak jadę szybciej i wcisnę pedał gazu ma max. Podobnie jak u kolegi nie słychać nic jak jadę spokojnie, w sensie bez przyspieszania. Na początku myślałem, że to coś typu jakieś plastiki, niedokręcona śrubka, ale im dłużej z tym jeżdżę to dochodzę do przekonania że to coś z mechaniką auta. Gdzieś już kiedyś szukałem na forach i znalazłem pasujący opis do problemów ze sprzęgłem, ale nie mogę teraz odnaleźć tej strony.
Byłem już w ASO rozbierali wszystkie plastiki, nawet jedno ASO chciało wyciągać wszystkie bebechy ale ostatecznie nie doszło do tego bo w środku był GPS i bali sie go rozbierać. (GPS też juz wymieniony na nowy bo było podejrzenie, że to wibrowało).
Pomocy bo mega to męczące te dźwięki. Mam nadzieję, że jak ktoś coś podpowie to pojadę do ASO i podpowiem gdzie szukać.
Już tak miałem w swoim życiu, że naprawę nie do naprawy w Arteonie naprawiło ASO dzięki informacjom jakie znalazłem na forach.
Dodam na koniec, że te dźwięki to nic subiektywnego bo w dwóch niezależnych ASO Skody na jazdach z serwisantami zostało to potwierdzone.
Help!
Ce2aR
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2023, o 23:19
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Cezary

Re: Hej. Wibracje i buczenie z lewej str. komory silnika.pls help

Post autor: Ce2aR »

Witam ponownie. Dopiero w zeszłą sobote zrobiłem serwis olejowy przy czym zrobili mi chealt check i ten gosciu przesłał mi zdjęcia przegubów wewnętrznych. Czy to one mogą być winowajcą? Na jednym zdjęciu jest tez jakiś odpięty wąz, od czego on jest? bo chyba cos musi sie lac z niego bo wszedzie zalane jakby olejem.
Załączniki
1707803969231.jpg
1707803969227.jpg
1707803969221.jpg
ODPOWIEDZ