[s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
saided
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: bartek

[s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: saided »

Hej Chłopaki,
specjalnie założyłem tutaj konto aby móc do Was dotrzeć i zapytać o pewne ogłoszenie. Sprzedałem swojego potwora i zamierzam właśnie przesiąść się w superb'a. Znalazłem interesujące ogłoszenie, ale jest auto dosyć tanie w porównaniu do innych i przymierzam się do wysłania rzeczoznawcy aby auto srpawdził ( ja to się nie znam wcale ).
Jednak może ktoś był już oglądać to auto i akurat zaoszczędze parę stówek, wiec podsyłam linka i byłbym zobowiązany gdybyście podzielili się opinią czy rzuca wam się coś w oczy?

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/s ... FyfKt.html

Dzięki i pozdrowionka!:)
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: yogibabu »

Co to pare stówek przy 90 tys zł....
Już nie kurak....
saided
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: bartek

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: saided »

yogibabu pisze: 4 gru 2023, o 22:10 Co to pare stówek przy 90 tys zł....
Gorzej jak parę razy tak nie trafisz to już się robi trochę ciężko:)
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: komoornik »

Pan sprzedawca to handlarz części samochodowych - osobiście zapaliła by mi się lampka z pytaniem jaka jest historia szkodowości tego auta ;)

Zdjęcia ewidentnie sprzed kilku miesięcy, a Superb to nie jakiś rodzynek który zwykle długo się sprzedaje.
saided
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: bartek

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: saided »

komoornik pisze: 5 gru 2023, o 06:27 Pan sprzedawca to handlarz części samochodowych - osobiście zapaliła by mi się lampka z pytaniem jaka jest historia szkodowości tego auta ;)

Zdjęcia ewidentnie sprzed kilku miesięcy, a Superb to nie jakiś rodzynek który zwykle długo się sprzedaje.
i to jest cenna informacja! dzięki bardzo, googlałem telefon, ale mi nic nie wyskoczyło. Salut!
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: Maliniak »

Już sama cena poniżej średniej powinna dać do myślenia. Nawet nie traciłbym czasu żeby ten samochód sprawdzać/oglądać. Chyba, że faktycznie chcesz wyrwać coś po taniości to można się bawić i ryzykować. Główne pytanie to jak bardzo to auto było uszkodzone, bo że było to pewne.
saided
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: bartek

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: saided »

DZięki! Odpuściłem tamto ogłoszenie, ale znalazłem inne, firma ma 2 superby na OTOMOTO, ale tak dobrze brzmią te ogłoszenia, sprzedawca zgadza się na wszystko ( aso, rzeczoznawca etc ), VIN jest, ale auta fizycznie dopiero bedą w PL we wtorek.
https://crystalcars.otomoto.pl/inventory
Ktoś coś slyszał w związku z tym o CRYSTAL-CARS ? W mailu podają w stopce BRICS Sp. z o.o. z Wrocławia - ale tam widnieją jako usługi detektywisczne i ochroniarskie.. ale niby oddziały mają w Rzeszowie/Wrocław/Poznań.

Dzięki!
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: komoornik »

Wygląda jak jeden z wielu przekrętów na Otomoto.

Obstawiam wałek na opłatę rezerwacyjną.
saided
Posty: 5
Rejestracja: 4 gru 2023, o 21:02
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: bartek

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: saided »

człowiek raz na wiele lat kupuje auto na otomoto i nawet nie wiedziałem, że takie sytuacje mają miejsce na otomoto.
Dzięki za info i odpuszczam temat.
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: fabek »

Zobacz jak fotki są poprzerabiane.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: rowerek »

Popatrz na grupy Superba na facebooku, tam sporo osób wystawia auta do sprzedaży w pierwszej kolejności, no i nie jest aż tak anonimowo. Możesz też napisać post, że jesteś zainteresowany zakupem, to mogą zgłosić się osoby z egzemplarzami jeszcze nigdzie nie wystawionymi.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

kapelusznik1
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2023, o 21:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: kapelusznik1 »

Panowie ;

Czytając dyskusję zastanawiam się ile realnie mogę wołać za :

kombi / krajowy grudzień 2018 rok / rejestracja 2019 / 1 właściciel 2.0 td 4x4 190 czarny ambition z dodatków najważniejsze WEBASTO / line asist do 160 plus jakie duperele / wersja z xenonami/ NIE GRZEBANY SOFT/ przebieg 88 000 bezwypadkowy / GWARANCJA CAR PROTECT dokupiona w ASO do 31.12.2024 / wszystkie przeglądy itp / wymieniona w aso pompa wody przy 60 000.

Sprzedaje jako osba fizyczna czyli na umowę. Cementu nie woziłem / jeżdżone było raczej dziadkowo :)

Będę sprzedawał w marcu jak odbiorę zamówione we wrześniu to samo tylko w SPORTLNIE.
Wiem że to może bez sensu kupować w starej budzie ale to się przynajmniej nie popsuje a jak zamówię w nowej to będę betatesterem :)

Jak widzę na otomoto to takie autka chodzą 100 - 130 tysi tylko jaka cena transakcyjna faktycznie ?
kapelusznik1
Posty: 9
Rejestracja: 28 lis 2023, o 21:46
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: kapelusznik1 »

Dodam że na forum jestem od kilku lat jako kapelusznik bez 1 tylko coś mi się z hasłem stało . Nie specjalnie się udzielam po kilku dyskusjach OT z jakimiś idiotami.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: rowerek »

Przebieg masz symboliczny, ale wszystko psuje wersja wyposażenia. Będąc na kilku grupach Superbowych na fb, gdzie codziennie pojawia się kilka zapytań o S3 do zakupu, to wszyscy chcą L&K lub Sportline... Od biedy Style, ale Ambition większość omija szerokim łukiem (ogłoszenia sprzedaży też wiszą o wiele dłużej niż L&K/Sportline).

Jeżeli chodzi o Twoje widełki, to przedlift w niskiej wersji (sorry, ale tak to wygląda) szału nie zrobi. Ze względu na przebieg i webasto wystaw na początek za 110 i zobacz, czy ktoś zadzwoni i jakie jest zainteresowanie. Za podobne pieniądze jest wystawionych kilka sztuk z niewiele większym przebiegiem, ale za to lepiej wyposażonych (ludzie szukają wypasu).
Gdybym miał strzelać, to sprzeda się moim zdaniem poniżej 100 tysięcy, bo: 1. Przedlift, 2. "Bieda", 3. Diesel (zmiana nastawienia do diesli zaczyna być już widoczna także na rynku wtórnym).

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

PS
Piszesz o sprzedaży w marcu, co oczywiście jeszcze obniży cenę, bo wjedzie do salonów Superb 4. Już nie będziesz sprzedawał auta obecnej generacji, tylko poprzedniej. Będzie zauważalna korekta cen S3, gdy tylko S4 wjedzie oficjalnie do salonow.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [s3] superb 2.0TDI DSG L&K z ogłoszenia

Post autor: yogibabu »

Z tą sprzedażą to różnie bywa. Jak to mówią,każda potwora znajdzie swego amatora.
Co do ceny to myślę że za 100 tys będzie ciężko sprzedać,tym bardziej że dizel.
Ja próbowałem swoją benzynę sprzedać,to powiem Ci że licho to wyglądało. Odpuściłem sprzedaż ponieważ,jak mam oddać grubo po niżej jakiej tam ceny minimalnej, to wolę jeździć. Wersja style,może nie ma webasta,ale jest doposażenie dość bogate.
Ps. Średnio telefonów było max 2 na miesiąc.
Już nie kurak....
ODPOWIEDZ