[S3] Hybryda

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
micholus
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2023, o 18:11
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

[S3] Hybryda

Post autor: micholus »

Cześć.
Zastanawiam się nad zakupem S3 w hybrydzie (zostało jeszcze kilka fajnych sztuk na rynku).
Co sądzicie o tym wyborze ? Jak to auto będzie trzymało wartość ?
A może ktoś ma i może podzielić się swoimi wrażeniami ?

Michał
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Hybryda

Post autor: komoornik »

Patrząc na to co zapowiadają w S4 osobiście chyba całkowicie przestał bym rozważać S3 iV.
MS7
Posty: 60
Rejestracja: 20 cze 2023, o 13:24
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź

Re: [S3] Hybryda

Post autor: MS7 »

komoornik pisze: 22 paź 2023, o 20:35 Patrząc na to co zapowiadają w S4 osobiście chyba całkowicie przestał bym rozważać S3 iV.
A co takiego zapowiadają?
micholus
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2023, o 18:11
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] Hybryda

Post autor: micholus »

Pewnie chodzi o to że będzie dużo nowoczesniejszy i podobno, zasięg ma mieć x2
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Hybryda

Post autor: orlik »

Miałem na tydzień hybrydę, trochę pojeździłem. Jak nie będziesz tego ładował codziennie i to najlepiej z fotowoltaniki, to całkowicie nieopłacalne.
Baterie szybko się wyładują, ok. 30 km można zrobić realnie. Gdy bateria wyładowana, spalanie dużo wyższe niż w zwykłym 1,4 czy 1,5, można rzecz, że porównywalne do 2.0 w benzynie.
Natomiast sama jazda bardzo przyjemna, nie ma żadnej turbo dziury, do około 2 tysięcy obrotów wspomaga silnik elektryczny, a już od tych około 2 tysięcy dmucha turbina, więc jedzie się bardzo przyjemnie, nawet skrzynia dsg o dziwo pracuje jak by była po sofcie, widocznie jej ,,nie popsuli" softowo, aby auto przeszło normy ekologiczne.
Z minusów dodatkowo mniejszy bagażnik.

Fajna przygoda, zdecydowanie fajniej i przyjemniej to jeździ niż hybrydy z Toyoty, jak dla mnie przez skrzynię, która ma 6 biegów, a nie jak w toyocie gdzie jest jeden bieg i wycie. Do tego możliwość włączenia klimy, jak i grzania bez uruchomienia auta.

Biorąc pod uwagę cenę, osobiście bym nie kupił, za te pieniądze masz 2.0 280km z 4x4 albo 2.0 190 i zostaje jeszcze w kieszeni zapas na zakup paliwa na kilka lat. Także ja jestem na nie.
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Hybryda

Post autor: komoornik »

MS7 pisze: 22 paź 2023, o 20:54
komoornik pisze: 22 paź 2023, o 20:35 Patrząc na to co zapowiadają w S4 osobiście chyba całkowicie przestał bym rozważać S3 iV.
A co takiego zapowiadają?
Pojemność baterii z 12.7 kWh do 25.7 kWh.

Ładowarka pokładowa 11 kW zamiast 3.6 kW.

Ładowanie DC 50 kW.

Hybryda będzie oparta o 1.5 TSI który niedawno przeszedł kolejne zmiany, myślę że będzie trochę lepsza ekonomia niż z 1.4 TSI.
endress
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2020, o 17:36
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: [S3] Hybryda

Post autor: endress »

Mam S3 iV od trzech lat, przejechałem nią 105 tyś km z czego ponad 40% na czystym prądzie. Dla mnie rewelacja, zbiornik paliwa potrafi mi wystarczyć na 2500 3000 km, oczywiście jeżdżąc na prądzie. Moja specyfika jazdy jest w 70% taka, ze jade 30 km do pracy na prądzie, tam mogę sobie naładować samochód i wracam do domu na prądzie "z pracy" ;). W domu fotowoltaika, rocznie zużywam prądu w domu na sam samochód ca 3,5 MWh
W trybie sport jest przyjemość z jazdy. Poprzednio miałem O3 2.0 TSI. Superb nie ustępuje jej osiągami, a komfortem bije na głowę. Początkowo wydawała mi się pontonowata, ale chyba się przyzwyczaiłem... Wygodna tania jazda. Autostrada, nie problem, na niemieckich można poszaleć z prędkością ;). Minus to jak pisali Koledzy mniejszy bagażnik, podłoga jest równo z linią klapy, prze co bagażnik jest płytszy. Spalanie, ja bym powiedział ze na trasie bez prądu jest porównywalne z O3 2.0, jak mialem prze 4 lata i przejechałem nią 160 tyś km... Autostrada to wg komputera 6,2 6,8 bez prądu. Bo jazda z akumulatorem wystarcza na około 100 km (oczywiście benzyna + prąd) potem akumulator wskazuje 0% i tylko żyje własnym życiem i zachowuje się jak zwykła hybryda, czyli ruszanie, hamowanie, pomoc silnikowi. Czarna sportline iV, to moja ;)
Jeśli Twoja specyfika jazdy pozwala na jeżdżenie na prądzie, to polecam. Nie ukrywam, że zbieram fundusze na S4 oczywiście iV...
komoornik
Posty: 1030
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Hybryda

Post autor: komoornik »

Autostrada i takie spalanie to na pewno daleko od prędkości 140 km/h ;)

ODPOWIEDZ