DSG 1.8TSI Mechatronika usterka

superb2011
Posty: 3
Rejestracja: 29 sie 2022, o 09:36
Samochód: Superb II
Rocznik: 2011
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

DSG 1.8TSI Mechatronika usterka

Post autor: superb2011 »

Szanowni forumowicze, proszę o radę :)

Od jakiegoś czasu na ekraniku tam gdzie pojawia się aktualny bieg, wyświetla mi się ikonka kluczyka, o zgrozo nie chodzi tu o przegląd techniczny ;)
Po szybkiej wizycie w nieautoryzowanym serwisie, diagnoza wymiana mechatroniki, adaptacja i gigantyczna kwota do zapłacenia ;/

Błędy które się pojawiają to: p189c p17bf p0841 czyli ogólnie coś z ciśnieniem.

Pytanie zasadniczo jest następujące czy bazując tylko na tych błędach i tym, że jest bardzo słabe ciśnienie, gdzieś usłyszałem coś o 0,3bara? mikrobara? można stwierdzić powyższe? W sensie wymiana mechatroniki + adaptacja ?

W Internecie na allegro znalazłem jakieś "zestawy naprawcze" wiadomo, że sam tego nie zrobię bo bladego pojęcia o tym nie mam ale kody błędów pasują a cena zestawu jest dużo niższa niż cała "mechatronika"...

Poradźcie proszę czy kombinować coś półśrodkami, czy konieczna jest wymiana ?
Może macie do polecenia jakiś serwis z Wrocławia/ dolnego śląska ?

Z góry dziękuję :)
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: DSG 1.8TSI Mechatronika usterka

Post autor: Cienki221 »

Nie pamiętam jakie błędy miałem, ale jak już napisałeś, że to częsta awaria w tej skrzyni (dq200) i mnie objawiło się błędem na zegarach awaria skrzyni i dodatkowo wyciek oleju z mechatroniki. Często pęka obwodowa w okolicach jakiegoś akumulatorka. Też oddałem do mechanika. Zestaw naprawczy który ma poprawiona wadę, nowy olej w mechatronice i przy okazji części skrzyni kół zębatych, złożenie auta do kupy, adaptacja, wszystko wyszło w 2021r, 3200zl. Dodam, że nie był to Superba a Leon, ale ta sama skrzynia. O tyle dobrze, że do samej mechatroniki nie trzeba zwalać całej skrzyni, tak było w Leonie.
ODPOWIEDZ