Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: Sebastian »

Witam,
po wymianie korespodencyjnej z kilkoma salonami jestem w zaklopotaniu. Chodzi mi o trojramienna multimedialna kierownice taka jaka mozna dokupic do skrzyni DSG z lopatkami. Z tym, ze ja chce manualna skrzynie biegow. Uwazam ze trojramienna kierownica jest o niebo ladniejsza od czteroramiennej. Jedni twierdza, ze jest taka mozliwosc. Drudzy, ze nie ma. Trzeci, ze musze dokupic pakiet sportowy aby miec takowa. Sam juz nie wiem. Czy ktos sie z taka kierka spotkal w 'manualu'? Bedzie to dla mnie mega dziwne jezeli nie bedzie takiej mozliwosci nawet za doplata. Z cennika wynika ze mozna miec taka kierke ale bez multi.

Aaaa. Najlepsze. Jeden ze sprzedawcow powiedzial ze mozna takie cos ogarnac ale to po zamowieniu auta moga serwisanci zrobic to na fuche ale bedzie to drogie 3-4tysie ;) to da sie czy sie nie da.....?


Moze ktos pstryknac fote z boku jak wygladaja te lopatki?
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: Nematode »

Hmm nie do końca kumam po co ci łopatki w manualnej skrzyni i jak miałoby to działać. Przykładowo masz na manualu wbitą 5-ke i redukujesz łopatkami dwa biegi na 3-ke i co dalej? Co do samej kierownicy to z tego co się orientuję to można taką kierownicę zamontować, jednak nie jestem pewien czy już w aucie z fabryki. Możliwe że auto przyjdzie z czteroramienną i wtedy trzeba dopłacić czy kupić po prostu trójramienną jako akcesorium, podmienić i zaprogramować.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: Sebastian »

no wlasnie po nic mi nie sa te lopatki. Nie chce ich. Pytanie czy trojramienna kierka jest na stale z lopatkami czy nie....
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: Nematode »

Sebastian pisze:no wlasnie po nic mi nie sa te lopatki. Nie chce ich. Pytanie czy trojramienna kierka jest na stale z lopatkami czy nie....
Z tego co się orientuję to można zamówić i z łopatkami i bez łopatek (są oddzielne numery na to katalogowe). Kiedyś nawet pytałem gościa na innym forum skody co handluje gratami do tej marki i jeśli dobrze pamiętam to mi zaśpiewał coś między 500-600 PLN, a przełożyć i przeprogramować deklarował się sam za friko, ale na razie odpuściłem temat.

Wpisz na goglach "łopatki dsg skoda" ... na pierwszym zdjęciu masz jak to wygląda.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Sebastian
Posty: 110
Rejestracja: 18 wrz 2011, o 20:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: Sebastian »

o multimedialnej mowisz?



wlasnie odpisal mi sprzedawca z mojego pobliskiego salonu - nie ma takiej mozliwosci aby miec trojramienna kierke z multi w manualu...co za bzdura...
Awatar użytkownika
grzela07
Posty: 206
Rejestracja: 28 sty 2011, o 23:22
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 190 KM/400 Nm
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Łódź

Re: Trojramienna multim. kierka + manulna skrz.b. = niemozliwe?

Post autor: grzela07 »

dzwoń do Grygiego - oprócz Columbusa kierownicę też Ci załatwi
najpierw 126p, potem Felicja 1,6 MPI, Octavia I TOUR+ 1,9 TDI, potem Superb II Combi PLATINUM 2,0 TDI 4x4, teraz Superb III L&K 2.0 TDI 4x4 DSG.
ODPOWIEDZ