Radio-android do S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

wiesz może ile cię wyjdzie radio razem z cłem? i który model ostatecznie kupiłeś?
maureliusz
Posty: 1882
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Radio-android do S2

Post autor: maureliusz »

marioti pisze: 14 lis 2023, o 12:54 a to np. z Yanosikiem można się zdziwić.
Przykład, w Ossurtet w Superbie działa mi bez problemów. Ale w radio Teyes (czyli bazujące na FYT) już nie jest różowo bo każdy komunikat, wyłącza mi radio czy też muzykę odtwarzaną z pamięci. Niby w yanosiku można ustawić, żeby nie wyciszał komunikatów, niby jest też opcja zmiany źródła odtwarzania dźwięku, ale nic z tego nie działa i na razie nie znalazłem odpowiedzi
Co ciekawe miksowanie dźwięku z radia i map google działa bez problemu
To nie radio... to Yanosik.
Z jakiegoś powodu to nie działa i nie można wyłączyć... irytujące maksymalnie...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

To na bank yanosik, ale dlaczego takie różnice w zależności od platformy na której zrobione jest radio.
W yanosiku niby są ustawienia, żeby nie wyciszał innych urządzen audio, można też wybrać źródło "nadawania" audio, ale to wszystko nie działa
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Radio-android do S2

Post autor: krzygaj »

marioti pisze: 24 lis 2023, o 09:41 wiesz może ile cię wyjdzie radio razem z cłem? i który model ostatecznie kupiłeś?
Kupiłem A8 4/64GB, zapłaciłem 140$(czy coś dowalą, to zobaczymy...) - jeszcze czekam... inne rzeczy, które zamówiłem 11.11 już dawno przyszły, a to na co najbardziej czekam idzie tak długo... :evil:
Z tego linku: https://pl.aliexpress.com/item/1005005824526726.html
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

6-128 widzę że jest tylko 130zl różnicy. Ale spoko, powinno być ok również przy 4gb ramu, co najwyżej (jezeli wogole) będą jakieś lagi tylko przy uruchamianiu

No u mnie było tak samo. Na cle mi zatrzymali prawie 1,5 tygodnia, musiałem składać jakieś oświadczenia na poczcie itp, co ciekawe wcześniej kupowałem moduł carplay do innego auta, też powyżej 150euro i przyszedł pod drzwi z niskim cłem poniżej 100zł
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Radio-android do S2

Post autor: krzygaj »

marioti pisze: 29 lis 2023, o 09:02
Cześc,
Radio wczoraj przyszło, wizualnie wygląda tak samo jak moje poprzednie. Wrzuciłem do auta, podłączyłem, poustawiałem can itd.. i działa :P
Gada z kierownicą, widzi parametry auta, działa kamera cofania(teraz muszę zmienić na ahd 1080), wifi, gsm.
Yanosik, mapy google, vag dpf działają - podczas komunikatów ściszają radio - można ustawić aby całkowicie je mutowały.
Działa szybko, wyświetlacz fajny - wysoka rozdzielczość oraz obraz ostry.

W porównaniu do starego to fajne jest to, że po wyłączeniu zapłonu i jeżeli nie otworzysz drzwi, to radio działa przez ok 10 min. Jeżeli wyłączysz zapłon i klapniesz drzwiami to się wyłączy - tzn przejście w tryb uśpienia

Jedyne to z czym muszę powalczyć to odbiór radia - stare radio działało bez problemu, a tu mam problemy - tak jakby słabo zbierało - muszę to jeszcze zinwestygować.

Edyta: problem radia rozwiązany:


- stare radio na przewodzie ANT podawało 12V, a te nowe nie - na tą chwilę tak na krótko podłączyłem - pojeżdżę kilka dni i zobaczymy

Na tą chwilę jestem bardzo zadowolony - aczkolwiek nie używałem jeszcze długo.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

potrzebny separator.
miałem najpierw taki
https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-se ... MzkyODQ%3D
Tutaj sam się zagapiłem bo kupiłem z dwoma osobnymi końcówkami fakra, a radio potrzebuje podwójnego. Ale sam separator to g...no, w zasadzie w środku są dwa rezystory i dwa kondensatory, brakuje podstawowej rzeczy czyli dławika. A rozebrałem toto bo po tygodniu mi padło.
Teraz mam to co poniżej i na razie super, odbiera ładnie i czysto. może nie tak idealnie jak ori radio ale powiedziałbym bardzo dobrze. Swoją drogą nie spotkałem jeszcze chińskiego radia które miałoby tuner radiowy podwójny, tak jak w oryginale. Dzięki temu, tryb AF jest prawdziwy a nie udawany. Tzn. jak radio zgubi sygnał to od razu przełącza cię na tą samą stację nadawaną na innym zakresie. W chińczyku tego nie uświadczysz, aczkolwiek są na to mało uciążliwe sposoby.
https://allegro.pl/oferta/separator-ant ... 9276946852
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Radio-android do S2

Post autor: krzygaj »

Dzięki - zatem kupiłem ten z ostatniego linka. Mam właśnie takie z pierwszego linka, skoro mówisz, że jest lepszy, to nie zastanawiałem się 2x :lol:
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Radio-android do S2

Post autor: krzygaj »

marioti pisze: 14 lis 2023, o 12:54 a to np. z Yanosikiem można się zdziwić.
Przykład, w Ossurtet w Superbie działa mi bez problemów. Ale w radio Teyes (czyli bazujące na FYT) już nie jest różowo bo każdy komunikat, wyłącza mi radio czy też muzykę odtwarzaną z pamięci. Niby w yanosiku można ustawić, żeby nie wyciszał komunikatów, niby jest też opcja zmiany źródła odtwarzania dźwięku, ale nic z tego nie działa i na razie nie znalazłem odpowiedzi
Co ciekawe miksowanie dźwięku z radia i map google działa bez problemu
Mam niestety tak samo w tym nowym radiu - jedyne co pomaga, to ustawienie Yanosika jako appka do nawigacji/mapy i wówczas nie wyłącza radia.
Co ciekawe mapy google nawet jak nie są ustawione jako aplikacja do nawigacji nie wyłącza radia.
Tak jak piszesz dźwięk z jakiejś innej appki niż defaultowe wyłącza radio u mnie np vag dpf...

Jest sporo niezrozumiałych rzeczy, które dzieją się w tym radiu... nie wiem co chińczykami kierowało by tak to spier...

No cóż pozostaje się przyzwyczaić, bo zmieniać nie zamierzam 8-)
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

.
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: Radio-android do S2

Post autor: abdzio »

Witam Panowie.
Muszę zmienić radio w końcu. Powiedzcie mi czy te będzie ok? Marioti Ty chyba masz takie? Czy oryginalna ramka będzie do niego pasować?
https://pl.aliexpress.com/item/1005005695558423.html
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Radio-android do S2

Post autor: marioti »

Mam radio markowane przez chińskiego sprzedawcę Ossuret. ale u mnie siedzi 10", a tutaj pokazujesz wersje 7" z przyciskami i pokrętłami.
Generalnie radio Ossuret, ROCO i kilka innych bazuje na płytkach i sofcie do MCU wymyślonych przez chińską fabrykę Jitu technology.
Mając wiedzę tą co teraz, to raczej szedł bym w radia bazujace na producencie FYT, czyli Mekede, Joying, Teyes, i kilka innych. FYT jest bardziej znany w świecie, jest mnóstwo modów, tematów na forach itp.

Odnośnie samej jednostki, to wiem, że był problem z USB, tzn. przednie USB to tylko przedłużenie tylnych złączy, więc jeżeli masz zamiar używać przednich to nic nie podłączaj z tyłu. W jednostkach Ossuret i wszystkich innych od JITU, bazujacych na MCU w wersji 003, był problem z wyświetlaczami, tzn. jakimś dziwnym trafem podłączenie karty sim powodowało randomowy czarny lub niebieski ekran. Do dzisiaj nikt tego nie naprawił. Nowe jednostki, sprzedawane od lutego br. bazują na wersji 004, ale nie wiem czy jest już ok, czy nie, bo śledzę już mocno tego tematu. Ja mam jednostkę na MCU 002 i nigdy nie miałem z tym problemu.
Pamięć 8/128, to przerost formy. nigdy tego nie wykorzystasz. Ja bym szedł max w 4gb ram.
Każdy ma też swoje potrzeby ale dla mnie 7" to już malutki ekran. Jestem przyzwyczajony do 10" i jak wsiądę w inne aut gdzie mam właśnie coś koło 7,5" to wydaje się takie malutkie i ciężko coś na nim poklikać :D

To co pokazujesz, to są jednostki do bezpośredniej podmiany ze starej. Więc wykorzystujesz starą ramkę i wszystko ma pasować. W 10" jednostkach jest inna ramka, ale była w zestawie.

Jak musi być coś małego w ori ramkę to ja bym szedł w coś takiego. przykład, choć to już nienowa jednostka, bo teraz coraz więcej idzie w duże ekrany
https://pl.aliexpress.com/item/10050035 ... ry_from%3A

Tylko pamiętaj że jak kupujesz od chińczyka to dowalą ci cło na wszystko powyżej 150Euro. I walą cło jak im się podoba. Ossureta dorwałem od znajomego w polsce, ale potem jak kupiłem pierwsze radio z chin to cło było mniej niż 100zł, potem kupiłem moduł AA i dowalili mi prawie 300zł, co dziwne moduł AA był tańszy niż radio. W każdym razie cielnicy mogą ci dowalić do 50% wartości
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: Radio-android do S2

Post autor: abdzio »

Dzięki za podpowiedz. Chciałem też z większym ekranem bo wzrok już nie ten :-) , ale nie wiem czy bym zdzierżył tą lukę pomiędzy radiem a deską. Fakt , że jest mamła ale zawsze. No chyba , że pasowałoby idealnie.
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: Radio-android do S2

Post autor: abdzio »

Mam jeszcze prośbę , ponieważ jesteś oblatany w temacie to mógłbyś podrzucić jakiś link do radia w wolnej chwili, albo do tego co Ty masz.
abdzio
Posty: 15
Rejestracja: 25 lis 2022, o 07:28
Samochód: Superb II
Rocznik: 2010
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Elbląg ( warm.-mazurskie)

Re: Radio-android do S2

Post autor: abdzio »

ODPOWIEDZ