Kodowanie świateł SII Bi-led afs

MkemoT
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2023, o 16:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Kodowanie świateł SII Bi-led afs

Post autor: MkemoT »

Chciałbym zapytać czy za pomocą vcds-a jest możliwość zakodowania świateł tak żeby światła długie działały tylko w soczewce a żarówka H3 się nie świeciła w ogóle albo wszystko świeciło razem?

Po stłuczce musiałem wymienić lewą lampę i jako że w samochodzie były już wcześniej przerobione soczewki na bi-ledowe, to zakupioną lampę też dałem do przełożenia soczewki. Po złożeniu wszystkiego pojawił się problem z brakiem długich w obu lampach w żarówkach h3. Auto było też u elektronika do naprawy innych rzeczy i teraz przydałaby się podpowiedź czy szukać problemu w kodowaniu czy w połączeniach elektrycznych.
Sprawdzałem inną żarówkę h3.

I w temacie kodowania, czy można wyłączyć tryb miejski afs (uciekanie lewej soczewki na przeciwny pas) z zachowaniem funkcji skręcania reflektorów?
MkemoT
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2023, o 16:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Kodowanie świateł SII Bi-led afs

Post autor: MkemoT »

anonim1978 pisze: 25 lis 2015, o 11:08 bi ksenony bez H7 brak żółtej poświaty serwis nie dał rady wczoraj dostałem kabelek kurierem i sam dałem rade jestem amatorem pierwszy sukces nie widziałem nigdzie tego więc wrzucam oczywiście H7 działają jak dawniej na wyłączonych światłach mijania - STG 09 , kodowanie 07 , długie kodowanie , bajt 17 , bit 2 na on.
(...)
Wygląda na coś zbliżonego do tego problemu, ale nie do końca rozumiem co autor miał na myśli.
Spróbuje pogrzebać w tych opcjach i może coś z tego będzie.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Kodowanie świateł SII Bi-led afs

Post autor: marioti »

Autor wyłączył realizowanie świateł długich pomocniczych przez żarówkę H7 zostawiając tylko bi-ksenon. Dodatkowo stwierdził, że Jak bi-ksenon jest wyłączony to pociągnięcie manetki od świateł długich nadal włącza tylko H7 żeby zamrugać długimi.

To ma sens bo pod adresem 09 > kodowanie > długie kodowanie > Bajt 17 > bit 2 jest "bi-ksenon bez dodatkowych świateł drogowych"
MkemoT
Posty: 5
Rejestracja: 21 maja 2023, o 16:25
Samochód: Superb II
Rocznik: 2009
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Kodowanie świateł SII Bi-led afs

Post autor: MkemoT »

Zmieniłem to:
09 > kodowanie > długie kodowanie > Bajt 17 > bit 2 jest "bi-ksenon bez dodatkowych świateł
Ale u mnie działa trochę inaczej, nawet przy wyłączonych światłach mijania miganie długimi jest realizowane przez samą soczewkę zamiast h3.
ODPOWIEDZ