[S3] Zawieszenie - wysokość

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

[S3] Zawieszenie - wysokość

Post autor: PK87 »

Szukam przykładów wizualnych (np. zdjęcie "z profilu") na którym widać jak wygląda wysokość zawieszenia w S3 w zależności od wersji (standard, Sportline, DCC). Może ktoś ma to poproszę.

Przy okazji parę ciekawostek które znalazłem:
DCC (niezależnie od wersji wyposażenia) obniża zawieszenie o 10mm
Sportline jest niższy o 15mm (chyba że ma DCC to patrz wyżej)
(z niemieckiego cennika) Wersje 4x4 mają zawieszenie niższe o dodatkowy 1mm (nie wynikało czy ma tu znaczenie wersja wyposażenia i ew. DCC)

Zacząłem się też zastanawiać czy dużego znaczenia nie ma wyposażenie dodatkowe auta. Wg. cennika Superb może mieć od ok. 1500kg do nawet >1800 (np. Hatchback 1.5tsi bez bajerów vs kombi 2.0tdi 4x4 z full wyposażeniem). Czy zawieszenie w takich skrajnych wersjach jest to samo (zakładając że porównujemy sportline do sportline i/lub dcc do dcc)? Wtedy dodatkowe 100,200, nawet 300kg powinno robić różnicę porównywalną (większą?) niż "fabryczne" obniżenie o 10/15mm.
anastazyy
Posty: 397
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Zawieszenie - wysokość

Post autor: anastazyy »

Tej wysokości w zależności o trybu raczej nie zobaczysz z profilu

Wysłane z mojego SM-G991B przy użyciu Tapatalka



Ostatnio zmieniony 4 sie 2023, o 11:36 przez anastazyy, łącznie zmieniany 1 raz.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Zawieszenie - wysokość

Post autor: PK87 »

Liczę na fetyszystów od zawieszenia którzy na pewno coś dostrzegą ;-)
Trochę jak audiofile i pozłacane wtyczki.

PS. Nie znam się na muzyce ani sprzęcie do jej odsłuchiwania, ale o pozłacanych wtyczkach wiem jedno - że doskonale polaryzują dysputantów :)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Zawieszenie - wysokość

Post autor: orlik »

Ale dobrze Ci napisał, nie zobaczysz po zdjęciach 1mm czy 2mm albo nawet 3mm na zdjęciach. Druga sprawa, im dłużej auto na amorze i sprężynie też bardziej z czasem siądzie niż nowe. I tu jak najbardziej ma znaczenie masa auta ( bajery oraz to co w nim wozimy).
ODPOWIEDZ