Superb 1.8tsi dsg brak reakcji rozrusznika

damian1157
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2023, o 05:59
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Superb 1.8tsi dsg brak reakcji rozrusznika

Post autor: damian1157 »

Witajcie znalazłem jeden post ale widziałem że nie ma na niego odpowiedzi także i coś zmuszony założyć nowy. Mianowicie samochód do ostatniego dnia pracował idealnie po nocy brak reakcji rozrusznika, rozrusznik sprawdzony sprawny, przy próbie odpalenia gdy rozrusznik nie kręci miga pozycja biegu, a teraz najlepsze wystarczy odłączyć i podłączyć akumulator z powrotem i samochód odpala i działa jak gdyby nigdy nic dopiero jak odstawię na jakąś min godzinę znów sytuacja się powtarza. Proszę bardzo o jakąkolwiek poradę gdzie szukać.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1820
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Superb 1.8tsi dsg brak reakcji rozrusznika

Post autor: marioti »

miganie pozycji biegu, to prawdopodobny problem z mechatroniką skrzyni.
To moje domysły, ale wygląda mi to tak, że auto łapie błąd przy próbie rozruchu i uniemożliwia ten rozruch. Odłączenie aku resetuje błąd i odpalasz.
Jak zwykle w większości przypadków usterek, najlepiej najpierw odczytać błędy na kompie.
damian1157
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2023, o 05:59
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb 1.8tsi dsg brak reakcji rozrusznika

Post autor: damian1157 »

No właśnie zapomniałem dopisać że brak błędów w komputerze. Mam cała wiązkę pod maską rozbebeszone bo sugerowałem się tym iż może być gdzie kabel walnięty i czasem łapać do masy. Bo dziwne jest to że jak zresetuje go akumulatorem to odpala normalnie raz po razie jeździ zmienia biegi płynnie itp. po 15 min nadal jest wszystko ok. A gdy Postawie go na trochę dłużej to już nie odpala wtedy i miga pozycja błędu. Ponowny reset znów pomaga....
damian1157
Posty: 4
Rejestracja: 15 lip 2023, o 05:59
Samochód: Superb II
Rocznik: 2008
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: Superb 1.8tsi dsg brak reakcji rozrusznika

Post autor: damian1157 »

I po tym dłuższym postoju nawet po włączeniu samego zapłonu miga pozycja biegu
ODPOWIEDZ