Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Skowron
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2022, o 19:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Piotr

Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: Skowron »

Witam wszystkich.
Czy ktoś orientuje się czy da się dołożyć złącze USB przy lusterku wstecznym do zasilania kamerki? Kupiłem samochód już bez tej opcji. W salonie twierdzą że trzeba wymienić moduł pod osłoną przy lusterku. Osłona sama w sobie ma zaślepione miejsce na złącze. Dziś ją odchyliłem i spisałem symbol modułu kamery (2Q0980653B). Może wystarczy dołożyć jakąś wiązkę?
Załączniki
IMG_3243.jpeg
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: orlik »

Olej temat i puść z bezpieczników. Puścisz całkowicie niewidocznie i bardzo prosto i tanio.
Skowron
Posty: 2
Rejestracja: 1 cze 2022, o 19:06
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid
Imię: Piotr

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: Skowron »

Ok. To może inaczej. Drugi pomysł jest taki żeby przejść przy podsufitce słupkiem pod nogami pasażera tunelem do podłokietnika. Jedyny otwór w podłokietniku to lampka, która jest akurat przy złączu usb A. Próbowałem dziś przeciągnąć jakiś drucik do tej lampki ale totalnie nie idzie. Jedyne rozwiązanie to wymontowanie tylnych kratek nawiewu (z zegarkiem i przyciskami od grzania tylnych siedzeń) albo gniazda 220. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić bez ryzyka połamania zatrzasków i porwania kabli?
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: polowiec »

Skowron pisze: 26 lip 2023, o 22:36 Ok. To może inaczej. Drugi pomysł jest taki żeby przejść przy podsufitce słupkiem pod nogami pasażera tunelem do podłokietnika. Jedyny otwór w podłokietniku to lampka, która jest akurat przy złączu usb A. Próbowałem dziś przeciągnąć jakiś drucik do tej lampki ale totalnie nie idzie. Jedyne rozwiązanie to wymontowanie tylnych kratek nawiewu (z zegarkiem i przyciskami od grzania tylnych siedzeń) albo gniazda 220. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić bez ryzyka połamania zatrzasków i porwania kabli?
Zasilanie kamerki ciagniesz gora po lewym słupku do bezpieczników i po zapłonie podłączasz. Jest tam kilka wolnych miejsc, lub możesz zrobić wpinke pod jakis bezpiecznik.
Mam kamerke przód i tyl wstawiona. Przewody sie bardzo prosto prowadzi.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: Kelso »

polowiec pisze: 26 lip 2023, o 22:50
Skowron pisze: 26 lip 2023, o 22:36 Ok. To może inaczej. Drugi pomysł jest taki żeby przejść przy podsufitce słupkiem pod nogami pasażera tunelem do podłokietnika. Jedyny otwór w podłokietniku to lampka, która jest akurat przy złączu usb A. Próbowałem dziś przeciągnąć jakiś drucik do tej lampki ale totalnie nie idzie. Jedyne rozwiązanie to wymontowanie tylnych kratek nawiewu (z zegarkiem i przyciskami od grzania tylnych siedzeń) albo gniazda 220. Czy jest jakiś sposób żeby to zrobić bez ryzyka połamania zatrzasków i porwania kabli?
Zasilanie kamerki ciagniesz gora po lewym słupku do bezpieczników i po zapłonie podłączasz. Jest tam kilka wolnych miejsc, lub możesz zrobić wpinke pod jakis bezpiecznik.
Mam kamerke przód i tyl wstawiona. Przewody sie bardzo prosto prowadzi.
z ciekawosci....do ktorego bezpiecznika (nr) podpinales sie zeby bylo po zaplonie? oczywiscie pytanie z serii "jeśli pamiętasz" ;)
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: polowiec »

Kelso pisze: 29 lip 2023, o 19:00
z ciekawosci....do ktorego bezpiecznika (nr) podpinales sie zeby bylo po zaplonie? oczywiscie pytanie z serii "jeśli pamiętasz" ;)
Bezpiecznik 44 - bo nie mam haka. i byl pusty.
Edit: Jednk to jest stale zasilanie. Ponizej wlasciwy opis


Takim przewodzikiem.
Załączniki
Zrzut ekranu 2023-07-29 222612.jpg
IMG_0281.jpg
Ostatnio zmieniony 30 lip 2023, o 18:19 przez polowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: Kelso »

polowiec pisze: 29 lip 2023, o 21:28
Kelso pisze: 29 lip 2023, o 19:00
z ciekawosci....do ktorego bezpiecznika (nr) podpinales sie zeby bylo po zaplonie? oczywiscie pytanie z serii "jeśli pamiętasz" ;)
Bezpiecznik 44 - bo nie mam haka. i byl pusty.


Takim przewodzikiem.
Podziękował :D
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Złącze USB-C przy lusterku wstecznym

Post autor: polowiec »

Kelso pisze: 30 lip 2023, o 09:07
polowiec pisze: 29 lip 2023, o 21:28
Kelso pisze: 29 lip 2023, o 19:00
z ciekawosci....do ktorego bezpiecznika (nr) podpinales sie zeby bylo po zaplonie? oczywiscie pytanie z serii "jeśli pamiętasz" ;)
Bezpiecznik 44 - bo nie mam haka. i byl pusty.


Takim przewodzikiem.
Podziękował :D

Jednak pamięć słabą :)
Dzisiaj sprawdziłem. Mam dwa przewody (zmieniałem kamerę z monitorowaniem parkingu).
Jeden przewód stale 12V drugi po stacyjce.

Bezpiecznik 48 - kontrola punktu martwego
Bezpiecznik 28 - zaczep holowniczy
Załączniki
IMG_0286.jpg
ODPOWIEDZ