Buczenie w kabinie

cezar12
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 13:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Cezary

Buczenie w kabinie

Post autor: cezar12 »

Witam serdecznie, od nie dawna jestem posiadaczem superba z 2019 r w kabinie zauważyłem buczenie , nie jest to głośne ale uciążliwe , pojawia się i znika , częściej jest ale nie ma znaczenia czy jadę czy stoję . Nie ma znaczenia czy jadę szybko czy wolno , włączałem i wyłączałem wszystko co jest możliwe nie było zmian . Gdy silnik pracuje słuchać buczenie które co jakiś czas ustaje i następuje błoga cisza. Może ktoś miał taki przypadek i jest mi w stanie pomóc. Skoda Superb 1.6 TDI
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: kamikazzepl »

Jeśli buczenie pochodzi z okolic podszybia i jest intensywniejsze podczas zatrzymania pojazdu i wciśnięcia pedału hamulca to być może znam odpowiedź na twoje pytanie.
cezar12
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 13:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Cezary

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: cezar12 »

Buczenie jest jednostajne nie narasta kiedy wciskam pedał hamulca
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: Kuster »

DSG czy manual?
Łożysko oporowe na sprzęgle?
Jak dbasz tak masz
cezar12
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 13:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Cezary

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: cezar12 »

Automat DSG 7
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: Kuster »

A elektryczne pompy wody?
Obie są pod silnikiem jedna z przodu między chłodnicami a miską olejową (pod filtrem oleju), a druga za silnikiem pod DPFem od strony rozrządu

Masz Apke VAGDPF? może buczy tylko przy wypalaniu DPFa?
Jak dbasz tak masz
cezar12
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 13:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Cezary

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: cezar12 »

Buczenie w zasadzie nie ustaje , na krótko zanika i wraca więc raczej to nie DPF , a jeśli chodzi o elektryczne pompy wody to nie mam bladego pojęcia , jak już pisałem auto mam dopiero kilka dni i dopiero je poznaję. Na następny piątek jestem umówiony z mechanikiem więc dopiero wtedy coś może sensownego będę wiedział
kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: kamikazzepl »

Jeśli nie rozwiązałeś problemu buczenia to pokrótce opisze co było przyczyną u mnie. Mam 2.0TDI ale być może u Ciebie będzie podobnie.
Buczenie pochodziło z zaworu który znajduje się w komorze silnika i jest zamontowany przy podszybiu.
https://zapodaj.net/59e1fb9c56156.jpg.html
Nie mam pojęcia do czego służy ten zawór ale wymieniali go 3 krotni i problem powracał. W końcu przenieśli go "prowizorycznie" na miejsce jak na zdjęciu i od tej pory minął już rok i buczenie nie wróciło. Nie wnikam i zostaje na razie jak jest.
cezar12
Posty: 5
Rejestracja: 25 kwie 2023, o 13:34
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2019
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Cezary

Re: Buczenie w kabinie

Post autor: cezar12 »

Dziękuję serdecznie za podpowiedź kolegi kamikazzepl , przyczyną buczenia zlokalizowana i usunięta , przyczyną był zawór turbiny, jest zamocowany w komorze silnika na przedniej grodzi i buczenie tego zaworu przenosi się na grodź i do kabiny . Zamontowany jest dwiema śrubami ale bez podkładek gumowych i o ile po otwarciu klapy silnika nie słychac go to dopiero jak się go odkręci następuje cisza. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów
ODPOWIEDZ