Problem z podnośnikiem szyby po wymianie

Sdkfz186
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 20:13
Samochód: Superb I
Rocznik: 2007
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Problem z podnośnikiem szyby po wymianie

Post autor: Sdkfz186 »

Dzień dobry,

No i typowa usterka dotknęła również mnie. Zmieliło mi linkę od podnośnika szyby kierowcy. Kupiłem zamiennik - całą blachę wraz z podnośnikiem. Przy okazji jako, że wszystko było rozbebeszone wymieniłem również mechanizm zamka (wariował, nie zamykał, nie otwierał się czasami etc). Wszystko poskręcałem, zmontowałem, ale mam dwa problemy i jedną uwagę:

1. Nie działa mi 1 tryb podnoszenia okna. Mam na myśli ten, który trzeba trzymać, żeby szyba jechała do góry. Drugi tryb, automatyczny, podnosi szybę normalnie. W dół opuszcza zarówno na 1 jak i 2 trybie. Czy ktoś wie co może być przyczyną?

2. Oczywiście woda wycieka spod uszczelki nowej blachy w okolicach głośnika i tego łukowatego zagięcia. Nie wiem czy coś, źle spasowałem czy po prostu uszczelka jest kiepska/blacha nie ma idealnego kształtu. Faktem jest, że jak tylko zobaczyłem uszczelkę na nowej blasze, stwierdziłem, że jest za mała/wąska. Stara była bardziej "mięsista" i większa objętościowo. Czytałem tutaj, że to pospolity problem, ale jeszcze chciałem was dopytać.

3. Szyba nie otwiera się do końca. Po opuszczeniu zostaje widoczny fragment szyby na wysokość 1 cm i długość ok. 10 cm nad klamką drzwi, ponad to, kiedy spoglądnąć przez otwory techniczne przy pomocy, których się szybę przykręca do podnośnika widać ewidentnie, że nowe łapki podnośnika nie są idealnie w starych miejscach na szybie. Stare ślady są przesunięte ok. 1 cm w kierunku klamki. I teraz pytanie - czy przesunąć trochę szybę w kierunku maski czy tak zostawić jak jest; i czy to może być powodem, że szyba lekko wystaje po całkowitym otwarciu. Dodam, że szyba przemieszcza się właściwie w uszczelce i nie przepuszcza wody.


No i nie uwierzycie, ale dziś zerwał mi się podnośnik z przodu od szyby pasażera... Jak nie urok to przemarsz wojsk. Problem w tym że szyba nie chce się dać wyciągnąć ręcznie do góry na tyle żeby móc ją odkręcić. Ktos.ma na to jakiś pomysł?

Prosiłbym o pomoc w powyższych kwestiach, bo na pewno ktoś już to przerabiał.

Serdecznie pozdrawiam.
Awatar użytkownika
untaztood
Posty: 517
Rejestracja: 24 cze 2017, o 06:45
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Lukasz

Re: Problem z podnośnikiem szyby po wymianie

Post autor: untaztood »

1. Opuść szybę trzymając przycisk, jak zjedzie to nie puszczaj i trzymaj jeszcze 5 sekund. Tak samo zrób w górę, trzymaj przycisk - jak dojedzie to jeszcze 5 sekund.
zolgreen
Posty: 19
Rejestracja: 5 mar 2019, o 17:12
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Problem z podnośnikiem szyby po wymianie

Post autor: zolgreen »

Nawet fabryczny montaż blachy mechanizmu jest do dupy. Widziałem też skutki montażu na silikon - masakra. Mechanizm wytrzymuje max 7-8 mies. Zamiast dedykowanej/fabrycznej uszczelki, zamontuj taśmę EPDM 1x2 cm z klejem. U mnie działa już 3 lata.
ODPOWIEDZ