Zbyt częsty komunikat „koniecznie praca silnika”

kamikazzepl
Posty: 71
Rejestracja: 28 lip 2017, o 06:18
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Swiss

Re: Zbyt częsty komunikat „koniecznie praca silnika”

Post autor: kamikazzepl »

Odświeżę temat.
U mnie też od jakiegoś czasu regeneracja DPF występuje nadzwyczaj często i wydaje mi się, że odbywa się w okolicznościach które nie są odpowiednie do wypalania.
Ostatnio zrobiłem trasę CH - PL i PL-CH. Coś ok 2300km(głownie autostrady i prędkości 160+). Następnego dnia po przejechaniu 1km włączyła się regeneracja filtra.
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Zbyt częsty komunikat „koniecznie praca silnika”

Post autor: ktryk »

To kiedy ci się włącza wypalanie nie ma kompletnie znaczenia czy zrobisz trasę, czy nie.
Wypalanie się włącza z kilku powodów .
ilość kilometrów od ostatniego wypalania
tryb jazdy
jakość paliwa
temperatura
Ja często tak mam że po powrocie z trasy kilkuset kilometrowej akurat pod domem ,lub na drugi dzień po wyjeżdzie z garażu się włączy.
Tak zwana złośliwość rzeczy martwych, lub pech :( . Zdarza się oczywiście że wypalanie skończy się przed samym domem po trasie. Szczęście :D
Miasto co 200-300 km ,a trasa to co 500-700 km. Ale to jeszcze zależy jaka trasa,prędkość,ciężar nogi,korek po drodze i wiele innych drobiazgów które na to wpływają.
Ludzie myślą że jak zrobią trasę to już mają spokój na jakiś czas, a w zasadzie to nie ma znaczenia jak w trasie się akurat nie włączy wypalanie .
Mefjuuu23
Posty: 21
Rejestracja: 19 kwie 2023, o 17:27
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Zbyt częsty komunikat „koniecznie praca silnika”

Post autor: Mefjuuu23 »

Problem rozwiązany. Samochód został podpięty pod komputer i okazało się, że są błędy w układzie kierowniczym, przez co uruchamiało się wypalanie DPFa, ale komputer nie mógł go dokończyć przez błędy. Po skasowaniu błędów zostało "wymuszone" wypalanie i od tamtej pory nie ma już problemów. Samochód zaczął pobierać AdBlue i wszystko ładnie śmiga. Dzięki za pomoc!
ODPOWIEDZ