[S3] Dylematy przed-zakupowe

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: orlik »

Ale na zawieszenie jaka gwarancja? Nie uwalą Ci gwarancji na całe auto....a więc żadnej gwarancji nie tracisz.
Maliniak
Posty: 609
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Maliniak »

Pewnie nie, ale nie każdy ma ochotę się w to bawić i sprawdzać w razie czego ;)
szary_człowiek
Posty: 28
Rejestracja: 19 kwie 2023, o 07:39
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: szary_człowiek »

Dziękuję za pomoc i cierpliwość, oto owoc poszukiwań ;)
https://www.superbclub.pl/viewtopic.php ... 06#p442206
Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Tomaszek1770 »

Planuję zamówić nowego superba , jak wejdzie jesienią i zastanawiam się nad wentylowanymi fotelami . Nigdy nie miałem i chciałbym spróbować . Jeżdżę klimatyzowanym samochodem , ale po dłuższej trasie ta koszulka z tyłu trochę wilgotna . Czy rzeczywiście warto , proszę o informacje o tym luksusowym dodatku .
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: SS »

Wentylacje czuje najbardziej na pośladkach, udach i odcinku lędźwiowym. Wyżej praktycznie nie czuć. W poprzednim aucie nie miałem tego wynalazku i myślałem, że będzie duża poprawa. Nie jest tak kolorowo jak myślałem. Wentylacja dział i to możesz mieć włączoną z "chłodnym" lub ciepłym powietrzem natomiast strumień powietrza nie jest duży. Na pewno schładza ciało bo już kilka razy włączenie wentylacji przyniosło efekt ale to nie jest tak, że fotel robi się chłodny. No i jest mały minus-wentylqtor foteli jest słyszalny po włączeniu. Tutaj sprawę załatwia głośniej ustawione radio lub większą prędkość.
Pisał Sebastian
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: rowerek »

Fotel nie mógłby wiać tak zimnym powietrzem, bo razem z autem musieliby dawać abonament do lekarza, bo korzonki by wysiadły w moment.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: SS »

Zgadzam się. Pisałem, że moje oczekiwania były większe ale faktycznie fotele schładzają. Najlepiej spróbować samemu. Inna sprawa, że nie wyobrażam sobie foteli że skóry bez wentylacji (po 6 latach jazdy poprzednim autem).
Pisał Sebastian
Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Tomaszek1770 »

Najlepiej to spróbować , tylko jaj pytałem to nie mają superba , ani kodiaka do testów z wentylowanymi fotelami
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: PK87 »

Ja testowałem i również pierwsze wrażenie było takie że ta wentylacja jest bardzo delikatna. To na pewno nie jest taki nawiew jak w desce rozdzielczej :) Czy robi różnicę w stosunku do tego samego fotela bez wentylacji? Tak.
Mój subiektywny problem z tym rozwiązaniem jest taki że dostępne jest tylko przy skórzanych fotelach, a ja toleruję tylko czarne wnętrze i czarna skóra nagrzewa się bardziej niż tapicerka materiałowa czy alcantara. No i włączam tą wentylację i wentyluje (trochę), ale zanim schłodzi to czarna skóra d..e przypiecze :)
Awatar użytkownika
SS
Posty: 120
Rejestracja: 10 wrz 2020, o 17:51
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Częstochowa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: SS »

Ja mam jasne wnętrze a i tak zanim schłodzi to trzeba poślady napiąć 😉
Pisał Sebastian
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: yogibabu »

Powiem wam tak,sprawdzałem w pasku b8 to ta wentylacja dupy nie urywa,ale kolega ma Volvo s80 z 2009 roku i powiem wam,że tam wentylacja naprawdę daje rady i jest wydajna. Chłodzi pupcie jak i fajnie plecy. W vagu jakoś to działa tak niemrawo.
Już nie kurak....
JackP
Posty: 45
Rejestracja: 1 sie 2023, o 06:14
Samochód: Inny
Rocznik: 2021
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: JackP »

Można uczciwie powiedzieć, że wentylowany fotel to ten sam poziom co fotele z "masażem".
Tomaszek1770
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2023, o 22:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: Tomaszek1770 »

No to chyba pozostanę przy normalnych fotelach bez wentylacji
artho
Posty: 1123
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: artho »

A ja tam na wentylację nie narzekam - oczywiście nie jest idealnie, ale na maksymalnych obrotach zostawionych zbyt długo nery potrafią boleć, więc działa 😆

Szkoda, że ogrzewanie/wentylacja postojowa nie uruchamia wentylacji foteli. Natomiast skóra w Superbie L&K sprawdza się nieźle - nie nagrzewa się aż tak, nawet gdy auto stoi w słońcu.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Dylematy przed-zakupowe

Post autor: caballero »

JackP pisze: 19 sie 2023, o 21:38 Można uczciwie powiedzieć, że wentylowany fotel to ten sam poziom co fotele z "masażem".
Trochę przesada. Masaż to dramat, polega na tym, że cały czas zmienia się ustawienie odcinka lędźwiowego, ale z masażem to nie ma nic wspólnego.

Za to wentylacja naprawdę coś tam wieje i choć trochę czuć jakieś ochłodzenie. Jak się odkleję od oparcia, to nawet czuję lekki wiaterek na plecach. Mam wrażenie, że jednak najbardziej wieje po nerkach.

Generalnie, cieszę się, że wziąłem, bo ostatnio często korzystam i jednak robi różnicę.
ODPOWIEDZ