[S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Diff
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, o 14:00
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)

[S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: Diff »

Cześć!

Przymierzam się do zakupu Superba III FL z silnikiem 2.0 TSI i automatem. Roczniki 2019-2020.
Jest jedno zagadnienie które dość mocno mnie trapi i mam problemy z jednoznacznym dotarciem do informacji w tym temacie.

Chodzi o hak. Wiem, że Skoda ma specjalną opcję w konfiguratorach czyli przygotowanie pod montaż haka. Samochodów z hakiem na rynku wtórnym jest jednak bardzo mało.

Czy jeżeli kupię samochód bez takiego przygotowania to czy jestem w stanie w ASO albo w jakimś innym warsztacie zamontować ten hak w cywilizowany sposób tak aby komputer nie wariował i żeby nie było problemów z homologacją?
Samochód i tak już byłby po gwarancji więc nie muszę tego robić w ASO.

Nie planuję używać haka do dźwigania jakichś ogromnych ciężarów. Prawdopodobnie tylko bym go używał do bagażnika rowerowego.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: orlik »

Tak, bez problemu, można wszystko zrobić tak jak by auto wyjechało z fabryki z tym hakiem.
https://eldar-sklep.pl/strona-glowna/sk ... adany.html
Diff
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2023, o 14:00
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: [S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: Diff »

Dziękuję za informację.

A czy orientuje się ktoś czy jest inne miejsce bliżej Wrocławia, które wykonuje podobną usługę na oryginalnych częściach z ASO?
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: Sdss »

orlik pisze: 17 mar 2023, o 16:09 Tak, bez problemu, można wszystko zrobić tak jak by auto wyjechało z fabryki z tym hakiem.
https://eldar-sklep.pl/strona-glowna/sk ... adany.html
Pewny jesteś , że tak jak z fabryki?

Układ napędowy nie jest wyposażony w dodatkowe chłodzenie ?
tomekk1980
Posty: 139
Rejestracja: 23 wrz 2018, o 11:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomek
Lokalizacja: Szczyrk

Re: [S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: tomekk1980 »

Musi być taki elektrycznie rozkładany? Bo ten z eldar tak mi wygląda. Nie może być np. Westwalia + dedykowana wiązka z modułem a to kupisz nowe za 2.000zł + montaż w warsztacie lub sam. Podpinasz wszystko jak z fabryki by wyszło. Ja tak w S2 montowałem.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Montaż haka do samochodu bez fabrycznego przygotowania

Post autor: orlik »

Sdss pisze: 18 mar 2023, o 09:29 Układ napędowy nie jest wyposażony w dodatkowe chłodzenie ?
Nie możemy właśnie tego ustalić. Czy jest to dodatkowe chłodzenie i gdzie jak coś.
Ja mam seryjnie haka, Piramida montował właśnie u Eldara, i do tej pory nie wiemy.
Co nie zmienia faktu, że jak nie ciągniesz bardzo ciężkiej przyczepy to nawet gdyby było to dodatkowe chłodzenie to bez znaczenia.
ODPOWIEDZ