Pytanie o Superb 1,8T ???

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
OTTO

Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

Witam, jestem na etapie kupna dużego auta, typu Mondeo IV, (jeżdżę mondeo mk3) Superb 1,8T (1 wersja)
Wykluczyłem już C5, Accord VII, Alfę 159, Volvo s 60 i 70, a także Mazdę 6 jak i Vectrę za jej środek ciosany przez drwala :)
Pozostają te dwa wspomniane autka na początku, auto ma być z 2007-08 roku, sedan lub hb no i koniecznie w benzynie z opcją na bank na LPG, dodatkowo mam przyczepę kempingową, więc za słabe być nie może :)

O Mondeo wiem wiele a może i więcej, jednak nie chcę być z klapkami na oczach w stronę jednego modelu, mam więc do Was prośbę o opinie na temat Superb 1.
Niestety silnik 2,0 generuje jedynie 115 KM co jest moim zdaniem mało na same auto, nie wspominając o przyczepie, dodatkowo spalanie przy słabym silniku będzie zwiększone, pozostaje więc silnik 1,8T -hyba:)
Mam więc do Was kilka pytań jak zachowuje się ten silnik, ile pali, czy turbo jest awaryjne, jak z częściami, co generalnie jest bolączką tego modelu (poza tym że kradną :( ) na co uważać przy zakupie ???
Pozdrawiam i czekam na info :)
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Sebastian_M26 »

Polecam 2.8V6. Jak nie będzie złożony z 2-ch oraz nie będzie licznik skasowany z 500tyś na 150tyś to będzie jeździł długo. Najczęściej siada zawieszenie, więc lepiej kupić w DE.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
OTTO

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

Kurcze to musiałbym cysternę za sobą ciągnąć :) poważnie to silnik byłby przeze mnie niewykorzystany, Mondeo pali mi 10 l gazu, trasa to 8 l, więc troszkę już przywykłem do takiego spalania, wiadomo że litr czy dwa więcej są do zaakceptowania ale nie 5 ;)
A z 1,8 T miał ktoś doświadczenia ?
dekard
Posty: 63
Rejestracja: 7 kwie 2011, o 04:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Poznań

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: dekard »

Znajomy ma 1.8T od nowości i bierze mu 7-8l 70%trasa 30% miasto. Nie było żadnej awarii, turbina przy 180tys nadal śmiga. Ten silnik montowali w całej gamie VW więc myślę, że nie powinno być problemów z dostępem i cenami części. No i bez problemu da się go zrobić na 180KM. Sam o nim myślałem ale w ostateczności padło na gnojowóz :)
polishxpl
Posty: 68
Rejestracja: 17 lip 2011, o 18:18
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Aktualnie: 170KM/290NM
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: polishxpl »

Ja mam taki od wrzesnia. Ogólnie to mam pozytywne zdanie o 1,8t jeeednak 1,8t to troche malo na S1. Jak 1,8T to tylko z chipem na 190KM. 2,8 tez jest w sam raz. Spalanie na bardzo krótkich trasach 11 L. Na dluzszych 8L .
W 1,8T mogla by sie turbina wczesniej wlanczać.
OTTO

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

Czyli jest to realne ?
http://www.autocentrum.pl/spalanie/skod ... 2001-2008/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kolega ma A3 z takim silnikiem i łyka mu 13 Pb :)
A co powiecie na temat silnika 2,0 poza tym że za mało kucyków ?
http://www.autocentrum.pl/spalanie/skod ... 2001-2008/" onclick="window.open(this.href);return false;
To spalanie to juz chyba z kosmosu wzięte :lol:
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: patryk_wawa »

O 1.8T mogę napisać same pozytywy, bo miałem go w Octavii.
Oddałem jak miał 165 tyś i nie działo się nic! (oprócz typowej dla tego silnika wymiany cewek przy 100 tys).
Spalanie 7-8 w trasie i 11-12 w mieście.
Turbo śmigało do samego końca, a serwis powiedział, że do 200tyś mieli b.mało przypadków, że padało.

Silnik 2.0 (wolnossący) miał kolega w Passacie i klnął strasznie- ciągle awarie większe i mniejsze. Sprzedał i powiedział nigdy więcej.
Innych opinii nie słyszałem- może pech kolegi.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Nematode »

Mam dobrego znajomka z 1.8T 150KM w pasku ponad 10-letnim. Nalatane coś blisko 200k i wszystko cacy. Jedynie w turbo było coś robione ale jakaś pierdoła za nieduże pieniądze. Kupił auto od mojego teścia, który latał tym od salonu i praktycznie auto przez cały ten czas bezawaryjne. Kumplowi pali średnio między 11-12 PB w mieście. Słyszałem opinie, że ten silnik też dobrze znosi gaz, ale to lepiej doczytaj w sieci.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
OTTO

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

Dzięki Panowie, martwi mnie jednak że tych aut w zasadzie nie ma w ofertach sprzedaży :(
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Nematode »

OTTO pisze:Dzięki Panowie, martwi mnie jednak że tych aut w zasadzie nie ma w ofertach sprzedaży :(
No właśnie pewnie dla tego, że dobra jednostka. Z tego co się orientuję to i tunerzy lubią robić 1.8T, więc coś musi w tym być że silnik dobrze kręci.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Piterko
Posty: 241
Rejestracja: 6 sty 2012, o 21:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Reda k/Gdyni

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Piterko »

Osobiscie nie posiadalem nigdy 1.8T ale z tego co wszyscy dookola mowia to super silnik do samej pb jak i lpg jak ktos chce taniej. Nic sie nie pierdzieli ale wiadomo trzeba dbac o turbinke troche i bedzie latac az milo. Sam chcialem kupic cos z 1.8T ale trafilo sie co sie trafilo. Kumple mowia ze pali 10-12lpg w miescie wiec tragedii nie ma i nawet jedzie. Do superb moze byc troche slaby ale jak ktos sie lubi kulac to wystarczy do poruszania sie.
DAJ MU NA ZIMNYM ! ;d
OTTO

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

http://otomoto.pl/skoda-superb-elegance ... 24291.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Co powiecie na ten egzemplarz ?
A może ktoś przejeżdża w pobliżu komisu i zerknął by na niego, a może wiecie coś o rzetelności tego komisu ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Sebastian_M26 »

Jako, że jestem na etapie kupowania pewnego modelu auta, to co w Polsce spotykam to kompletnie oszukane ruiny. Następująco odpowiadają sprzedawcy:
- bezwypadkowy, tylko malowane 2 boki, bo były gwoździem przejechane
- książka serwisowa jest, tylko nie wypełniona
- w książce serwisowej 5 takich samych pieczątek i takim samym długopisem wypisane i tym samym pismem
- bezwypadkowy, tak mówił kolega co mi go przywiózł
- pierwszy właściciel, w Polsce a w Niemczech miała go firma, co niby przejechała 30tyś km w ciągu 3 lat
itd.itp.
Najnowszy trend to z 2-ch robienie 1-go. Ponoć najtrudniej wykryć bo czujnik lakieru będzie pokazywał takie same wartości na całym aucie.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: Matt »

Sebastian_M26 pisze:- w książce serwisowej 5 takich samych pieczątek i takim samym długopisem wypisane i tym samym pismem
A Ty nie serwisujesz zawsze w tym samym aso i u jednego mechanika?
OTTO

Re: Pytanie o Superb 1,8T ???

Post autor: OTTO »

Koledze pewnie chodzi o to że sprzedawca kupuje przez internet gotowe wypisane książki, lub jedzie gdzieś do warsztatu i za 100 zł wbiją mu co chce, i też wiem że tak robią , dlatego mam 5 samochód i żaden nie miał śmiesznej książeczki-ja w to nie wierzę
ODPOWIEDZ