[S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Maliniak »

artho pisze: 16 mar 2024, o 07:40
Maliniak pisze: 15 mar 2024, o 23:37 A kto teraz robi tanie auta swoją drogą? Jest jakaś marka, która faktycznie ma coś podobnego do zaoferowania w znacznie niższej cenie?
- Fiat Tipo kombi startuje od 99k PLN
- Skoda Octavia kombi od 110k PLN
- Dacia Joger od 81k PLN
- Ceed Kombi od 105k PLN
- Hundai i30 kombi od 91k PLN

To są typowe auta dla polskiego ludu, za 10k można trochę doposażyć i jakoś to Polak jeszcze zniesie 😃
Czyli Skoda nie jest taka droga jak patrzę na cenę Octavii jaką podałeś, bo wymienione auta są dla siebie konkurencją. Superb to jednak klasa wyżej ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: orlik »

Bobofrut pisze: 16 mar 2024, o 08:36 Z całym szacunkiem, ale ta 7 letnia gwarancja to jest "pić na wodę, fotomontaż". Jest tak ogromna lista wykluczeń i warunków, że na 7 lat gwarancja wychodzi na kilka rzeczy z całego samochodu. Niestety jest to chwyty marketingowy
Tak jak mówiłem, nie wiem nie znam się, bo nie miałem do czynienia z tym na żywo. Ale widząc recenzje, i to co jeszcze ma się pojawić od chińczyków w Europie, zwłaszcza biorąc pod uwagę auta elektryczne nie zdziwię się, że to będzie kwestia czasu jak zaleją rynek, Chyba że, Unia narzuci jakieś holenderne stawki.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

Ja oglądałem na żywo takie MG. Silniki i skrzynie to wygląda jak od kia. Wyposażenie naprawdę nie źle. Wykonanie też niczego sobie. Właśnie mamy taką zagwozdkę czy nie kupić tgo mg bo będziemy sprzedawać troca żony. I w zasadzie to większość przemawia za zakupem mg.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

MG ZS to loteria - albo będzie hit, albo wyjdzie jak z SsangYongiem czy Tatą. To, że chińczyk, to nie ma znaczenia. Popatrz na Volvo i panele fotowoltaiczne. Na Volvo lamentowali, że chińczyk zepsuje markę, a 99% paneli PV, które pół Polski ma na dachach i w ogródkach przypłynęła z Chin, bo są w tym najlepsi i najtańsi. No i rowery - przed pandemią większość światowych marek tłukła ramy w Chinach.

Więc z tym MG może być dobrze, jeśli ryzykanci, którzy kupią za śmieszne pieniądze dobre auto, po roku będą dalej chwalić.
Przypomnijcie sobie też Dacię- kiedyś Dustera można było kupić za 40.000 nowego, a teraz zabijają się o nie na rynku wtórnym za znacznie wyższą cenę, bo auto się sprawdziło. jest dobre i trwałe.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: yogibabu »

Kto nie ryzykuje ten szampana nie pije :)
A fakt... volvo chińskie a cene trzyma mocną...
MG auto z placu odbiór do tygodnia,auto pod zamówienie okres oczekiwania do 3 miechów bo musi przypłynąć z chrl.
Już nie kurak....
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: orlik »

Bobofrut pisze: 16 mar 2024, o 08:36 Z całym szacunkiem, ale ta 7 letnia gwarancja to jest "pić na wodę, fotomontaż". Jest tak ogromna lista wykluczeń i warunków, że na 7 lat gwarancja wychodzi na kilka rzeczy z całego samochodu. Niestety jest to chwyty marketingowy
Wiesz co nie wiem, nie wgłębiałem się w temat jak mówiłem. Opieram się tylko na tym co zobaczyłem na youtubie.
Gwarancje w innych markach też są często chwytem marketingowym, i jak przychodzi co do czego to nikt nic nie słyszy nikt nic nie widzi :) przynajmniej w PL, bo na zachodzie jeszcze traktują klienta poważniej.

Swoją drogą to mi wpadło w oko, i gdyby cena była niezła to.....sam nie wiem ;)
https://mi-home.pl/products/xiaomi-su7

criav
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2022, o 19:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: criav »

Wracając do S4, to Skoda zapowiedziała Dni Otwarte w Salonach, podczas których można będzie pomacać nowego Superba w wariancie kombi. Dni otwarte potrwają od najbliższego poniedziałku do soboty. Ktoś podpowie czym się różnią Dni Otwarte od normalnej wizyty w salonie? Za tydzień będą już Dni Zamknięte? ;)
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

criav pisze: 17 mar 2024, o 06:14 Ktoś podpowie czym się różnią Dni Otwarte od normalnej wizyty w salonie? Za tydzień będą już Dni Zamknięte? ;)
To dobre pytanie do pracownika salonu :)
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

criav pisze: 17 mar 2024, o 06:14 Wracając do S4, to Skoda zapowiedziała Dni Otwarte w Salonach, podczas których można będzie pomacać nowego Superba w wariancie kombi. Dni otwarte potrwają od najbliższego poniedziałku do soboty. Ktoś podpowie czym się różnią Dni Otwarte od normalnej wizyty w salonie? Za tydzień będą już Dni Zamknięte? ;)
Dżwi do salonu są cały czas otwarte , w aucie też i łatwiej poprostu wejść 🤪
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Dni otwarte w salonie, to z reguły balony, drobne gadżety i konkursy z nagrodami
Czasami jest też zachęta, że jak zamówisz auta podczas dni otwartych, to dostaniesz dodatkowy % rabatu, albo jakieś inne gratisy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

rowerek pisze: 17 mar 2024, o 08:05 Dni otwarte w salonie, to z reguły balony, drobne gadżety i konkursy z nagrodami Obrazek
Czasami jest też zachęta, że jak zamówisz auta podczas dni otwartych, to dostaniesz dodatkowy % rabatu, albo jakieś inne gratisy.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Czyli promocje dla tych co nie potrafią negocjować:)
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 714
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: rowerek »

Niekoniecznie. Przy tak zorganizowanych, ogólnokrajowych dniach otwartych może to być np. jeszcze dodatkowy 1% (a może więcej) rabatu bezpośrednio od producenta, a nie importera, czy dealera, którego w innych przypadkach już byś za nic nie wyciągnął. Taka akcja promocyjna, żeby nakręcić początkową sprzedaż.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
lordxan
Posty: 98
Rejestracja: 18 paź 2015, o 20:23
Samochód: Superb III combi Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Koszalin

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: lordxan »

Przybywa w necie kolejnych recenzji z jazdy, chyba większość w pełni pozytywna, w tym z 2,0 TDI 4x4 L&K które zamówiłem z miesiąc temu.
Czyli mam nadzieję, że będzie powtórka z rozrywki (pierwsze S3 i obecny po lifcie też brałem w ciemno zanim się pojawiły w salonach i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony). Tylko tym razem TDI ze względu na napęd 4x4 którego w TSI mi bardzo brakowało.
"Kocham robić to co robię, nic innego nie umiem. Polityki nie kumam, filozofii nie rozumiem" KAZIK
Sdss
Posty: 533
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: Sdss »

Chwila moment i będą polskie filmy, ta sama impreza pewnie jakaś Portugalia. Polacy jeszcze nie dojechali 🤪
Awatar użytkownika
StRaDiVaRiUs
Posty: 105
Rejestracja: 22 lut 2024, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: SERIA CJXA
Imię: Michał
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: [S4] 2023 kiedy premiera i co o nim wiemy

Post autor: StRaDiVaRiUs »

To na pewno będzie fajne auto ogólnie, bo ładniejsze od Passata i nie ma praktycznie konkurencji w dużych kombi.
Ale widać też próbę zrobienia auta "pod publikę". Ładne pokrętła, zegary, jakieś dekory itp. Z zewnątrz ma się nie wyróżniać.

Ale gdy patrzę na szczegóły, to SIII przypomina mi z boku Audi, Mercedesy itp, bo ma ostre linie, duże koło, linię dachu w kombi, opadającą klapę i jest taka trochę zadziorna. A nowa, jest taka nadmuchana, z tyłu Insignia, z przodu Octavia, a z boku taka nijaka.

No i te prostokątne zegary przed kierowcą z okrągłym daszkiem. Wygląda jak Rutkowski w czapce z daszkiem.
ODPOWIEDZ