Problem ze światłami S3, 2018

Marco0
Posty: 87
Rejestracja: 5 gru 2017, o 19:09
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Marco0
Lokalizacja: Zamość

Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: Marco0 »

Panowie proszę o pomoc ws świateł mijania. Wszystko było super do momentu oddania auta do aso. Po odebraniu w sierpniu problem niezauważony bo długi dzień itp . Dopiero na jesieni i w zimie zobaczyłem że beznadziejnie świecą, auto z 2018 a przebieg był 60 tyś. Z tego jezdzone na swiatlach mijania moze 20 tyś a pewnie i mniej. Podejrzewałem ze podmienili zarniki , sprawdzilem i siedziały osramy. Kupilem phillipsy ale nie z aso, niby jest poprawa ale dalej nie to co trzeba. Bylem kilkukrotnie na ustawianiu swiatel na stacji kontroli pojazdów, ostatnio jak ustawili pod urzadzenie pomiarowe to swiatla mojej zony w 20 letnim aucie dalej swieca niz w moim superbie. Delikatnie mówiąc jest tragedia. Kto pomoze i poleci kogos kto sie zna ?????????
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 736
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: rowerek »

Ustawianie świateł w Superbie trzeba robić pod komputerem, gdzie się programuje punkt zero dla samopoziomowania, do tego nie w położeniu AUTO pokrętła (te światła dynamicznie zmieniają snop światła w zależności od prędkości, czy opadów atmosferycznych). Kręcenie śrubkami na SKP może tylko pogorszyć sprawę. Podjedź do ASO, albo kogoś z dostępem do odpowiedniego oprogramowania.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: ktryk »

Śrubkami można tylko podnieść ,lub opuścić wysokość świecenia.
Tak samo jak można całą lampę na śrubach wyregulować i nic tu nie ma do rzeczy żaden komputer. Jak podniesiesz na śrubach to będzie świecić wyżej i już, a cała regulacja elektroniczna będzie działać jak działała tylko tyle że wyżej ,lub niżej.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 736
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: rowerek »

Tak, tak, pewnie dlatego jest specjalna instrukcja serwisowa w VASie o tym jak poziomować i ustawiać lampy wyładowcze, łącznie z odpowiednim obciążeniem samochodu i taką ładną adnotacją "przed każdym ręcznym ustawieniem śrub regulacyjnych przeprowadzić nastawy podstawowe", po czym soczewki przestawiają się w położenie regulacyjne i dopiero wtedy można się śrubkami bawić.
Już od czasów Superba II ludzie kręcą i grzebią sami przy tych śrubach i co chwilę zdziwienie, że niby najlepsze światła w klasie, a jakoś krótko świecą. Świecą słabo/gorzej niż powinny, bo się pchają z łapami tam gdzie nie powinni.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

master_be
Posty: 62
Rejestracja: 2 lut 2020, o 18:29
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 430PS/535Nm

Re: Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: master_be »

A gdzie można znaleźć taką instrukcję? Mam gwint i coś czuję, że mam tak jak piszesz.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 736
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Problem ze światłami S3, 2018

Post autor: rowerek »

Instrukcja wraz z całą procedurą (od strony komputerowej) jest na pewno w VAS, czyli oficjalnym serwisowym narzędziu diagnostycznym/serwisowym ASO. Czy jakieś inne oprogramowanie to potrafi, tego nie wiem.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ