[S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

Nie ogarniam jak można było jasne skóry porównać do księdza, jedno się kompletnie nie trzyma drugiego.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Maliniak »

PK87 pisze: 21 mar 2023, o 13:36 Przejechałem się dziś Octavią sportline 2.0tsi 190 4x4, bo taka akurat była. Bez DCC. Dużo lepiej się prowadzi niż Superb
Octavia jest sztywniejsza sama z siebie. Tak przynajmniej było z trójką. Miałem chwilę "zwykłą" Elegance 1.8 i potem RS. Superb bez DCC to nieporozumienie, ale znudziło mi się pisanie tego po raz n-ty ;)
PK87 pisze: 21 mar 2023, o 13:36 Porównałem cenowo i TAH wychodzi najkorzystniej - pytanie czy asystentów wszystkich można wyłączać? Np. nie chcę mieć lane assist non-stop włączonego, ale side assist już tak. Nie ma tam jakichś zależności?
Wyłączyć możesz, ale pewnie musisz to robić przy każdym odpaleniu samochodu. Nie mam lane assist, ale mam side assist, więc to działa niezależnie.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: caballero »

Mam u siebie TAH i mam na stałe włączony side assist i wyłączony lane assist. Nie ma z tym żadnego problemu.

Z rzeczy, które są upierdliwe i się resetują co włączenie silnika to start stop i tryb jazdy (zawsze włącza się normal). Ale to funkcje niezwiązane z TAH.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Maliniak »

Tak, jest to mega irytujące, ale na szczęście można zakodować. Wyrobiłem sobie nawyk, że wyłączam start-stop i 3 razy wciskam profil jazdy. Na początku myślałem, że trzeba czekać aż się infotainment załaduje żeby zmienić profil, ale na szczęście nie ;)
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

I tak dobrze, że mamy przycisk, nowe Skody już pochowane w infotainamncie.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: siemi1 »

Maliniak pisze:Tak, jest to mega irytujące, ale na szczęście można zakodować. Wyrobiłem sobie nawyk, że wyłączam start-stop i 3 razy wciskam profil jazdy. Na początku myślałem, że trzeba czekać aż się infotainment załaduje żeby zmienić profil, ale na szczęście nie ;)
Roboe dokład iebro samo +jeszcze webasto aby sie nagrzał szybko. Nie ustawiam automatycznie bo mam w garazu podziemnym auto i tak to by mocno smierdziało.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
komoornik
Posty: 1028
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: komoornik »

A ja wsiadam do auta MY22 i mam domyślnie wyłączony start/stop oraz przywrócony poprzedni tryb jazdy ;)
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

Bez modowania jakimś OBD11?
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

Obejrzałem sobie wersję sportline na placu w Piotrkowie Trybunalskim, fotele mi pasują, zawieszenie się nie bujało (taki żart ;) ). Ponieważ oglądałem też A4 (które może być alternatywnym wyborem wg. polityki firmy) i okazało się (za)małe i całkiem plastikowe* to jutro podjadę do salonu Skody pokonfigurować Superba i pogadać o ofercie. Duża szansa że wyprodukują mi auto i jak tylko wyjedzie z fabryki to ją zamkną :D Trochę mi szkoda, bo leasing 5 lat, a po 0,5-1roku już to będzie "ten poprzedni", ale nie bardzo mam możliwość coś zrobić. Zresztą z A4 podobna sytuacja i Passatem (który też jest opcją, ale dla mnie Superb lepszy.

*Byłem zaskoczony że Audi takie plastikowe. Z ciekawostek: Plastikowe kieszenie w drzwiach, twardy tunel przy kolanie (Superb ma tworzywo, ale uginające się lekko).. Auto wygląda ładnie, ale na dotyk robi już mniejsze wrażenie. Na plus pozycja za kierownicą - w skodzie się czuję bardziej jak na krześle w porównaniu do A4. Wygląd w Audi można poprawić - jednym z miliona pakietów i/lub opcji, ale to po pierwsze winduje cenę, a po drugie przy obecnej dostępności oznacza że auto z placu będzie znacznie mniej podobne do tego co bym sam skonfigurował (tutaj mniejsza liczba kombinacji w Skodzie na plus)
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

W A4 możesz dodać pakiet skórzany, trochę więcej opcji w indidividual ;)
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

To prawda, i fajnie to wygląda bo usiadłem do A5 wypasionego. Tylko po wszystkich pakietach to jest auto za >300k katalogowo i to już jest za dużo.
Mimo świadomości zalet A4 czy BMW 3 to są jednak auta które (z przykrością) muszę odrzucić. Za małe bagażniki na moje potrzeby. Te auta są mniejsze od Superba. Nawet od Octavii są trochę mniejsze. No i musiałbym zrezygnować częściowo (a przy BMW to w całości chyba) z panoramy, webasto, asystentów, alcantary, kół 19 i jeszcze paru rzeczy które w Superbie zmieszczą się w budżet.
Wniosek jest prosty - Superb to dobre auto w trasę i do zadaniowego "przemieszczania się". A dla przyjemności może sobie rozważę coś prywatnego gdzie można zrobić zawieszenie, nie jest potrzebny wielki bagażnik, nie waży 1700kg itp. itd.
Maliniak
Posty: 603
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Maliniak »

Bez przesady, 280 z potencjałem na 400 przy Stage 1 daje bardzo dużo frajdy. Audi czy BMW żeby dawały frajdę to też coś tam muszą mieć pod maską, ale wtedy cena zwala z nóg. Chyba, że idziesz w jakaś używkę na weekendy ;)
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

PK87 pisze: 24 mar 2023, o 11:42 To prawda, i fajnie to wygląda bo usiadłem do A5 wypasionego. Tylko po wszystkich pakietach to jest auto za >300k katalogowo i to już jest za dużo.
Mimo świadomości zalet A4 czy BMW 3 to są jednak auta które (z przykrością) muszę odrzucić. Za małe bagażniki na moje potrzeby. Te auta są mniejsze od Superba. Nawet od Octavii są trochę mniejsze. No i musiałbym zrezygnować częściowo (a przy BMW to w całości chyba) z panoramy, webasto, asystentów, alcantary, kół 19 i jeszcze paru rzeczy które w Superbie zmieszczą się w budżet.
W Superbie będziesz miał travel assist, który piszczy co 3 sekundy bo kierownica do wymiany, app-ka od Skody co drugi raz nie będzie działała i tyle z tego webasto ... 🤣 poza tym na 300k+ dostaniesz zapewne rabat 50k+.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

Mówimy o aucie z (samego) końca produkcji. Jeśli w ogóle przyjmą jeszcze zamówienie. Spodziewałbym się że to o czym piszesz to choroby wieku dziecięcego, ew. jakiejś partii elementów. Czytałem że więcej osób miało przygody z kierownicą, ale czy jest ktoś u kogo to nie jest naprawione? Z aplikacją - czy są gdzieś informacje (np. tutaj na forum) że te problemy są permanentne i dotyczą większej grupy (to zawsze może być kwestia urządzenia na którym się z aplikacji korzysta?)?
Co do potencjału silnika 280 na 400 -> polityka firmowa ogranicza mnie do 200KM, więc ten silnik nie wchodzi w grę. Wziąłbym wersję 190KM gdyby tylko miała 4x4 (jak w octavii czy A4). Wobec braku tej opcji pozostaje mi 2.0TDI 200KM 4x4.

Pytanie do osób posiadających panoramiczny dach w kombi - ktoś jest w stanie powiedzieć ile cm z wysokości wnętrza on zabiera? Wiem że "mniej więcej 2-3cm", ale chodzi mi o precyzyjną informację - może ktoś to mierzył, albo jest gdzieś oficjalne info producenta? Będe przewoził sprzęt który w superbie bez panoramy się mieści i mam 5-6cm zapasu (dlatego A4 i BMW3 odpadają, bo tam od razu mam 8-10cm mniej od superba). Więc 2-3cm jeszcze będzie ok, ale jeśli to jest więcej to muszę przemyśleć dach.

@Maliniak: Np. BMW3 w podobnej wersji silnikowej (320d xDrive - 190KM i 4x4) kosztuje 268k w mpakiecie. Jeśli w ogóle dałoby się zmieścić to w budżecie (po rabacie) to nic tam nie dołożę. Ani webasto, ani panoramy. Te dodatki w Audi czy BMW kosztują 50-100% więcej niż w Skodzie, więc finalnie mógłbym wyjść np. na 320k i rabatu 100k raczej nie dostanę (a pakietu "bagażnik 660L" nie dostanę) ;) Decyzja podjęta, będzie Superb. I na koniec - BMW3 za 300k to inne auto niż Superb za 240k. Lepsze/gorsze - to sobie każdy sam musi subiektywnie ocenić. Może jak będę mógł przesiąść się do A6/serii 5 kiedyś to wymienię superba
artho
Posty: 1100
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

PK87 pisze: 25 mar 2023, o 08:20 Mówimy o aucie z (samego) końca produkcji. Jeśli w ogóle przyjmą jeszcze zamówienie. Spodziewałbym się że to o czym piszesz to choroby wieku dziecięcego, ew. jakiejś partii elementów. Czytałem że więcej osób miało przygody z kierownicą, ale czy jest ktoś u kogo to nie jest naprawione?
Po prostu wymieniają Ci kierownicę, czekasz na nią 2 miesiące obecnie i znowu jakiś czas działa. Moje auto to raczej nie są choroby wieku młodzieńczego, skoro produkcja koniec 2021.

Co nie zmienia faktu, że Superb to dobry samochód - uniwersalny, pakowny. Po prostu Skody nie grzeszą bezawaryjną jazdą 😋
ODPOWIEDZ