[S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: MILeq »

Webasto dokładane poza zakupem w salonie kosztuje 7-8 tysięcy.
Wątpię, żeby ktoś kupując używkę za 80-90 tysi dorzucił 10% dodatkowo za komfort zimą.
Osobiście pakuję do każdego auta, które zamawiam. Szyba szybą, webasto webastem. Moim zdaniem webasto lepsze i czekam na hejcik z drugiej strony :mrgreen:

Każdy powinien rozważyć, co woli - jeżeli masz garaż, to można olać webasto.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: orlik »

Ja nie będę hejtował. Dla mnie to i to musi być ;) Korzystam na zmianę, raz tego raz tego, a czasami równocześnie ;)
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: MILeq »

Mieliśmy grzaną szybę kiedyś w Mondeo. Po zmianie na kury, webasto must have, ale szanuję szybowców, bo grzana szyba też robi robotę.
Jak zamawialiśmy kury, to można było mieć albo webasto, albo grzaną szybę, więc u nas wybraliśmy webasto.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: orlik »

Taka polityka firmy czy jak?
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: MILeq »

Jak kupowałem w 2020 i 2021 to się nie dawało dołożyć szyby grzanej do webasto.
Może się to zmieniło - nie wiem, na razie flota pełna, nie planuję zmian :)
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Arystander »

Da się dołożyć i jedno, i drugie.
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: artho »

MILeq pisze: 13 lut 2023, o 22:50 Jak kupowałem w 2020 i 2021 to się nie dawało dołożyć szyby grzanej do webasto.
Może się to zmieniło - nie wiem, na razie flota pełna, nie planuję zmian :)
To u mnie auto zamawiane w marcu 2021, odebrane we wrześniu 2021 i jest jedno i drugie. Może później się nie dało.
Awatar użytkownika
MILeq
Posty: 283
Rejestracja: 2 wrz 2013, o 12:42
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (272KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: MILeq »

Ja odbierałem swojego w listopadzie 2021, a zamawiałem na koniec lipca. W 272KM się nie dawało wtedy dołożyć - teraz w nowym konfi widzę, że się da.
Dla mnie to nie jest duży problem, webasto jest dla mnie zdecydowanie lepsze, więc na wtedy je wybrałem.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

Cześć,
Ja w tym samym temacie, więc żeby nie tworzyć kolejnego wątku..
Obecnie jeżdżę wersją Ambition kombi 2.0TDI 150 manual, koła 17cali. Auto służbowe. Niebawem będę miał możliwość wymiany z upgrade'm. W grę wchodzi Superb (bardziej wypasiony), Audi A4, BMW 3. Budżet 210-220k PLN.
Celuję w wersję Sportline i tu pierwsze pytanie - czy "sportowe zawieszenie" (i felgi 18 lub nawet 19) które w nim jest spowoduje ze auto cokolwiek lepiej będzie się prowadził? Mam na myśli to że mój obecny buja się góra/dół i lewo prawo jakby zawieszenie było z gumy (celowo przesadzam, ale wiadomo że to nie jest sportowy wóz).
Oprócz tego chciałbym dorzucić:
- Bluetooth plus (żeby telefon się ładował w trasie bez kabla, skoro Carplay już go też nie będzie wymagał)
- gniazdo 230V - czasem muszę w trasie na laptopie coś zrobić i go podładować
- podgrzewana przednia szyba - bo auto stoi na zewnątrz na codzień i przez 3miesiące w roku wymaga skrobania szyby
- elektryczne fotele - czy w SL mają pamięć? Jeśli nie to chyba jest to bardziej bajer niż pozyteczna opcja, zwłaszcza przy 1 kierowcy?
- panoramiczne okno - bajer, miałem kiedyś, chciałbym mieć chociaż pamiętam jak to trzeszczy jak popada i mróz złapie :)
- canton - bo myślałem że w ambition jest ok audio, dopóki nie wsiadłem w BMW x3 na parę dni (jako zastępcze) i okazało się że może być dużo lepiej
- kamera cofania - bo taki mam parking że czujniki nie zawsze wystarczą
- travel assist high - zalezy mi na acc i ostrzeganiu o martwym polu
- silnik 2.0tdi 200 4x4 - bo mieszkam w górach i jak przysypie to ostatnie 3km do domu kontrolka ASR miga non stop w ośce

Pytanie na forum - co z powyższego uważacie za dobry pomysł, co za zły, a czego brakuje?

Podaję listę z konfiguratora, chociaż auto będzie raczej z placu, bo nie bardzo będę chciał/mógł czekać na zamówione. Wiem że takiego 1:1 nie znajdę pewnie i z częścią elementów będę się musiał pożegnać i powitać inne, których normalnie bym nie brał żeby zmieścić się w cenie.

PS. biorę pod uwagę 2.0tsi 190 w ośce w razie czego i/lub wersję L&K jako super wyposażoną w podstawie.
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Arystander »

Canton występuje teraz tylko w L&K, więc jeśli go chcesz to nie masz wyboru :)

Zresztą jeśli chcesz większy wypas to L&K raczej wyjdzie korzystniej cenowo. W standardzie jest DCC co sprawia, że prześwit jest tak czy siak obniżony (choć nie tak bardzo jak w Sportline bez DCC).

Z reszty rzeczy, które wymieniłeś, to zastanowiłbym się czy nie lepiej webasto zamiast panoramy w Twoich warunkach.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

Arystander pisze: 8 mar 2023, o 06:33 Canton występuje teraz tylko w L&K, więc jeśli go chcesz to nie masz wyboru :)

Zresztą jeśli chcesz większy wypas to L&K raczej wyjdzie korzystniej cenowo. W standardzie jest DCC co sprawia, że prześwit jest tak czy siak obniżony (choć nie tak bardzo jak w Sportline bez DCC).

Z reszty rzeczy, które wymieniłeś, to zastanowiłbym się czy nie lepiej webasto zamiast panoramy w Twoich warunkach.
Sportowe ustawienie DCC jest bardziej sportowe od sportowego zawieszenia w sportline? Wysokość jest chyba tylko o 5mm różna, więc to już prawie bez znaczenia.

Canton w konfiguratorze i cenniku jest też dla wersji innych niż L&K - info o występowaniu tylko w L&K to kwestia praktyki? Czytałem że były problemy z wycinaniem wyposażenia przy egzemplarzach zamiawianych na przestrzeni ostatnich 12-18miesięcy.

Pytanie bonusowe: Tapicerka skórzana lub alcantara vs pies w aucie - czy macie jakieś doświadczenia? Obawiam się o uszkodzenie skórzanej. Materiałowa ma się świetnie w Ambition.

PS. Miłośników psów uspokajam - nie dobieram psa pod tapicerkę, pytam żeby ewentualnie zrezygnować ze skórzanej (ale wtedy też z L&K, być może w ogóle ze skody)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: orlik »

Przy psie w aucie, i tak musisz kupić dobrą matę. Sierść, piach, pazury, obojętnie czy będziesz skórzana czy alcantara czy materiał, już po kilku takich jazdach będzie jak gówno. Sam mam dużego psa, alcantarę, i dobrej jakości matę ochronną. Dzięki temu fotele są niezniszczone i w pełni czyste.
W salonie mam dobrej jakości grube skóry na narożniku, i czasami zdarza mu się tu zagościć pod moją nieobecność i niestety widać ślady pazurków, więc przy papierowych skórach skody może być tragicznie.
PK87
Posty: 75
Rejestracja: 7 mar 2023, o 12:37
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: Inny

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: PK87 »

Mata jest, w miarę solidna. Natomiast nie jest "simply clever" i nie przylega idealnie do kanapy co do milimetra. Do tej pory materiałowa się nie zniszczyła, co najwyżej wymaga gruntownego odkurzenia co jakiś czas.

Co do zasady nie jestem fanem skórzanej tapicerki i to jeden z większych problemów z L&K. Alcantara w SL dużo bardziej mi pasuje do gustu.

Jako rozwiązanie przypomniały mi się koraliki na siedzeniach w Polonezach na postojach taxi - ale nie widzę w akcesoriach w konfiguratorze :)
Awatar użytkownika
burak
Sponsor
Sponsor
Posty: 13
Rejestracja: 16 lut 2023, o 08:28
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 350/500
Lokalizacja: Kraków

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: burak »

adi715 pisze:A ktoś ma jakieś doświadczenie z firmą Auto Hero? W internecie można znaleźć pozytywne jak i negatywne opinie, wsumie jak odnośnie każdej innej rzeczy Obrazek

I jeszcze mam pytanie. Z tego co wyczytałem do tej pory to w połowie 2017 zaczęto montować skrzynie DSG 7 biegową. Warto się skupiać na tym aspekcie? Czy nie zwracać na to zbytnio uwagi i jak się okaże że ta sztuka z napędem 4x4 jest z skrzynia DSG 6 biegowa to wciąż tak samo być nią zainteresowany? Czy lepiej poszukać innej sztuki z 7 biegową?
Ja mam doswiadczenie z autohero. Generalnie mocno srednio... Zapewniali o bezwypadkowosci auta (kupno zdalnie, na odleglosc). Po kupnie okazalo sie ze auto oklepane mocno. Pieniadze oddali po przekroczeniu regulaminowego terminu i dodatkowym przypominaniu sie o swoje


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Arystander
Posty: 72
Rejestracja: 5 lis 2021, o 08:16
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Kupno auta, wybór oferty. Prośba o doradzenie.

Post autor: Arystander »

PK87 pisze: 8 mar 2023, o 12:55

Canton w konfiguratorze i cenniku jest też dla wersji innych niż L&K - info o występowaniu tylko w L&K to kwestia praktyki?
Aktualny cennik pokazuje Cantona jako dostępnego tylko dla L&K - na wszelki wypadek jeszcze raz przed chwilą pobrałem i sprawdziłem.

Jeszcze z dodatków bym polecał progresywny układ kierowniczy - przy niskich prędkościach uprzyjemnia manewry.
ODPOWIEDZ