SIII Sportline - standardowe zawieszenie - wymiana?

ender00
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2022, o 13:18
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Andrzej

SIII Sportline - standardowe zawieszenie - wymiana?

Post autor: ender00 »

Od jakiegoś czasu jeżdzę SIII sportline po przesiadce z Passata Varianta. Ogólnie jestem bardzo zadowolony na + aczkolwiek nie posiadam adaptacyjnego zawieszeniu tylko standardowe montowane w Sportlinie. To co mi sie rzuciło to:
- miekkość (na początku uznałem to za duży plus z racji ogarniania nierówności ale mimo, iż w Sportlinie są krótsze sprężyny to obserwuje się bujanie na wiekszych nierównościach)
- głośność - mimo, iż zawieszenie dobrze wybiera nierówności to jednak pokonywanie wydaje średnio przyjemne odgłosy, pracuje generalnie głośno.

Czy ktoś mający standardowe zawieszenie dokonywał jakichś modyfikacji, które adresują powyższe problemy takie jak bujanie, wygłuszenie? Jakie dostępne opcje polecacie?
mario789
Moderator
Posty: 573
Rejestracja: 12 lis 2020, o 00:34
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220/470
Imię: Mario
Lokalizacja: Łódź

Re: SIII Sportline - standardowe zawieszenie - wymiana?

Post autor: mario789 »

Jest na forum opisywany temat odnośnie poprawy seryjnego zawiasu.

Wystarczy poszukać. Od montowania tulejek z rs3 po grube mody w postaci wymiany kompletnego zawiasu
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: SIII Sportline - standardowe zawieszenie - wymiana?

Post autor: orlik »

Jak nie masz adaptacyjnego zawieszenia, to tylko bilstein b6, st xa, kw v2, kw v3. Według kolejności cenowej.
Obligo tuleje z rs3.
Nic innego nie jestem w stanie Ci doradzić na głośność, bujanie, i miekkość. Chyba, że zmianę auta na bmw albo mercedesa :)
ODPOWIEDZ