Wymiana radia w superb2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

Kolega MEta pisze o antenach od GPS i 4G, które są w zestawie (tzn 4G to opcja przy wyborze modelu radia)
Natomiast faktycznie w kwestii radia FM, to faktycznie trzeba kupić przejściówkę z 2x Fakra na DIN, taką z separatorem.
Często chińczyki piszą o tym na swoich aukcjach ali.. I polecają swoje za drogie przejściówki. W Polsce można taką kupić od 15-18zł
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

ik26 pisze: 15 gru 2022, o 14:38 Minusem jest to że nie można włączyć po wyciągnięciu kluczyka z stacyjki. Ale może to da się ustawić.
Podłączyłem wczoraj radio, i u mnie z kolei jest inaczej :lol: Po wyciągnięciu kluczyka radio cały czas jest włączone, nawet jak kliknę power OFF to idzie w tryb uśpienia, i ręcznie nie mogę tego wyłączyć a co za tym idzie pobiera cały czas prąd z aku. Szukałem coś w tam w ustawieniach ale nic takiego nie znalazłem... będę musiał podjechać do jakiegoś fachowca żeby mi tą wtyczkę przerobił bo ja się na tym kompletnie nie znam :)
ik26 pisze: 14 sty 2023, o 18:48 Moduł gps w naszych radiach jak i w tym jest wbudowany. Myślę ze chodzi Ci o antenę zewnętrzną. Można skorzystać z fabrycznej ale potrzebna jest przejściówka. Ja podłączyłem z zestawu i działa bardzo dobrze.
Gdzie ulokowałeś ten moduł GPS? Ja to chyba poszukam przejściówki i nie będę się z tym bawił, poza tym i tak muszę gdzieś znaleźć miejsce na moduł 4G :P
ik26 pisze: 14 sty 2023, o 18:48 Parktronic wyświetlany jest na 1/4 ekranu radia z lewej strony. Wizualizacja jest podobna, ale jakoś ta w oryginale była jakby czytelniejsza. Tu myślę że jak zainstaluję kamerę to będzie ok.
Wychodzi na to że mam chyba inny software bo u mnie jak wbijam wsteczny jest na cały ekran.

Pierwsze wrażenia naprawdę dobre, wszystko trybi jak należy. muszę jeszcze się tym radyjkiem trochę bawić wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć,
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

1. Powinieneś mieć moduł canbus, a jeżeli tak to trzeba rozłączyć czarną kostkę z dwoma przewodami, zdaje się żółty i pomarańczowy zobacz na załącznik

2. Wyjmij środkowy nawiew, trzyma się na zatrzaskach, wystarczy podważyć dookoła,
Zobaczy za nim metalową rurę. Fajne miejsce do przyklejenia anten.

3. W radiu jest mnóstwo ustawień, wiele wymaga wklepania różnych kodów dostępu. Musisz poszukać np na forum XDA, jest też mnóstwo filmów na yt, ale też musisz szukać konkretnie pod twój model (w zasadzie grupę modeli bo nazw i sprzedawców jest wielu)
Załączniki
Screenshot_20230206_224048_Samsung Internet.jpg
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: krzygaj »

MEta pisze: 6 lut 2023, o 20:50
ik26 pisze: 15 gru 2022, o 14:38 Minusem jest to że nie można włączyć po wyciągnięciu kluczyka z stacyjki. Ale może to da się ustawić.
Podłączyłem wczoraj radio, i u mnie z kolei jest inaczej :lol: Po wyciągnięciu kluczyka radio cały czas jest włączone, nawet jak kliknę power OFF to idzie w tryb uśpienia, i ręcznie nie mogę tego wyłączyć a co za tym idzie pobiera cały czas prąd z aku. Szukałem coś w tam w ustawieniach ale nic takiego nie znalazłem... będę musiał podjechać do jakiegoś fachowca żeby mi tą wtyczkę przerobił bo ja się na tym kompletnie nie znam :)
Ja u siebie rozłączyłem te przewody jaki pisze Marioti i w układ dałem wyłącznik czasowy - radio mi się wyłącza po ok 10min(można sobie dowolnie dostosować) po wyłączeniu stacyjki
https://www.aliexpress.com/item/32817881846.html
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

Ja u siebie rozłączyłem te przewody jaki pisze Marioti i w układ dałem wyłącznik czasowy - radio mi się wyłącza po ok 10min(można sobie dowolnie dostosować) po wyłączeniu stacyjki
https://www.aliexpress.com/item/32817881846.html
Czy u ciebie rozpięcie tych kabelków też nie powodowało przejścia w sleep mode? . Czy też, po prostu chciałeś mieć pewność, że odcinasz mu całkiem zasilanie?
Miałeś jakieś drenowanie baterii?

A z tym układem rozumiem, że wpinałeś się bezpośredno w stałe +12 i masę idącą do zasilania radia
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

marioti pisze: 6 lut 2023, o 21:46 1. Powinieneś mieć moduł canbus, a jeżeli tak to trzeba rozłączyć czarną kostkę z dwoma przewodami, zdaje się żółty i pomarańczowy zobacz na załącznik

2. Wyjmij środkowy nawiew, trzyma się na zatrzaskach, wystarczy podważyć dookoła,
Zobaczy za nim metalową rurę. Fajne miejsce do przyklejenia anten.

3. W radiu jest mnóstwo ustawień, wiele wymaga wklepania różnych kodów dostępu. Musisz poszukać np na forum XDA, jest też mnóstwo filmów na yt, ale też musisz szukać konkretnie pod twój model (w zasadzie grupę modeli bo nazw i sprzedawców jest wielu)
1. Mam canbus identyczny jak na załączniku :) Wieczorem przetestuje! Dziękuje Ci ! :D
2. Z tego co pamiętam to już mi to proponowałeś parę postów wcześniej, pytałem tylko z ciekawości czy kolega ik26 montował w inny sposób :)
3. Oki! Jak rozgryzę te podstawowe ustawienia to zacznę szukać szerszych ustawień, bo póki co to 2 tygodnie brałem się za podłączanie radia bo wiecznie czasu brakuje :)

Dam znać czy Twoja instrukcja pomogła!
Pozdrówka! :)
krzygaj
Posty: 157
Rejestracja: 18 cze 2020, o 14:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Płock

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: krzygaj »

marioti pisze: 7 lut 2023, o 12:31
Ja u siebie rozłączyłem te przewody jaki pisze Marioti i w układ dałem wyłącznik czasowy - radio mi się wyłącza po ok 10min(można sobie dowolnie dostosować) po wyłączeniu stacyjki
https://www.aliexpress.com/item/32817881846.html
Czy u ciebie rozpięcie tych kabelków też nie powodowało przejścia w sleep mode? . Czy też, po prostu chciałeś mieć pewność, że odcinasz mu całkiem zasilanie?
Miałeś jakieś drenowanie baterii?

A z tym układem rozumiem, że wpinałeś się bezpośredno w stałe +12 i masę idącą do zasilania radia
Tak one powodowały, że radio chodziło non stop i trzeba było je ręcznie właczać/wyłączać.
Z tego co pamiętam, to:
- sygnał sterujący do tego układu mam z + po włączeniu zapłonu (któryś kabelek z kostki do radia)
- zasilanie, które przekazuje układ jest właśnie z tych rozłączonych przewodów - bo tam jest napięcie ciągle, które ten układ po ustalonym czasie przestaje przekazywać do radia

Podłączałem to 2 czy 3 lata temu i mogłem coś pokręcić, ale chyba tak to mam zrobione :D

Jeżeli masz ustawione, że układ wyłącza napięcie po np 10min i w ciągu tych 10min włączysz i wyłączysz zapłon, to timer się resetuje i znowu biegnie 10min

Można się pokusić o modyfikację i zrobić taki układ, że po naciśnięciu jakiegoś przycisku(dołożyć jakiś przycisk w wolne miejsce na konsoli) radio dostanie napięcie bez włączenia zapłonu i przez jakiś czas będzie chodzić.
MEta
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2018, o 20:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2011
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Łukasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: MEta »

marioti pisze: 6 lut 2023, o 21:46 1. Powinieneś mieć moduł canbus, a jeżeli tak to trzeba rozłączyć czarną kostkę z dwoma przewodami, zdaje się żółty i pomarańczowy zobacz na załącznik
Działa! Wystarczyło tylko rozpiąć tą wtyczkę i po problemie. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc! :)
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marcinj6 »

MEta pisze: 7 lut 2023, o 20:28
marioti pisze: 6 lut 2023, o 21:46 1. Powinieneś mieć moduł canbus, a jeżeli tak to trzeba rozłączyć czarną kostkę z dwoma przewodami, zdaje się żółty i pomarańczowy zobacz na załącznik
Działa! Wystarczyło tylko rozpiąć tą wtyczkę i po problemie. Jeszcze raz bardzo dziękuje za pomoc! :)
Nagrał byś filmik jak to radio działa, wrzucił na YT i wkleił tu linka😁
tomek evo
Posty: 395
Rejestracja: 16 sie 2017, o 14:18
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Tomasz

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: tomek evo »

Podłączam się do prośby bo jestem zainteresowany tym właśnie radiem.
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

Ja się wypowiem, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu :)
Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, więc popytałem wśród znajomych i dostałem na testy (z możliwością odkupienia) jednostkę o symbolu S7, z linku poniżej. Jak widać wcześniej była zamontowana w mercedesie około roku, ale to są uniwersalne jednostki, różnica tylko w ramce mocującej, adapterze (od kabelków) i canbus.
No więc z tego powoduj trzeba było zainwestować całe 45zł w adapter i canbus, który jeszcze nie przypłyną do mnie z chin :)
Na razie zrobiłem sobie kilka testów na stole ale dopiero po podłączeniu do auta można będzie cokolwiek szerzej powiedzieć

Na jedno trzeba zwrócić uwagę ogólną. Na ali.. możecie dostać pozornie identyczne urządzenia w sensie zastosowanych komponentów. Ale są dwie główne hm... nazwijmy to podstawy budowy tych jednostek, tzw. FYT i nonFYT. Jednostki FYT takie jak te sprzedawane pod marką Junsun, są delikatnie gorsze pod kilkoma względami ale mają dość szeroką społeczność na forach więc zawsze można szukać tam rozwiązań. Z kolei te drugie, nieco lepsze, ale dopiero rozwijają się i mają niedopracowania. Stąd często mają aktualizacje (1-2x w miesiącu), a społeczność na forach dopiero rozwija się.

jednostka na testy jest z tej drugiej grupy. Mam ją od ok tygodnia. Ale jak na razie testy tylko ja stole. Wiem natomiast że conajmniej 3 rzeczy trzeba byloby poprawić po chińczykach

https://pl.aliexpress.com/item/10050035 ... 52035%21sh
Ostatnio zmieniony 12 mar 2023, o 09:53 przez marioti, łącznie zmieniany 3 razy.
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marcinj6 »

marioti pisze: 12 mar 2023, o 08:48 Ja się wypowiem, ale potrzebuję jeszcze trochę czasu :)
Sam się zastanawiam nad takim rozwiązaniem, więc popytałem wśród znajomych i dostałem na testy jednostkę o symbolu S7, z linku poniżej. Jak widać wcześniej była zamontowana w mercedesie, ale to są uniwersalne jednostki, różnica tylko w ramce mocującej, adapterze (od kabelków) i canbus.
No więc z tego powoduj trzeba było zainwestować całe 45zł w adapter i canbus, który jeszcze nie przypłyną do mnie z chin :)
Na razie zrobiłem sobie kilka testów na stole ale dopiero po podłączeniu do auta można będzie cokolwiek szerzej powiedzieć

https://pl.aliexpress.com/item/10050035 ... 52035%21sh
Jakie parametry radia?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marioti »

spójrz na model S7 (ostatni wybór na liście) z linku i wiesz wszystko
marcinj6
Posty: 402
Rejestracja: 5 sty 2022, o 19:15
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: Stage 1 179KM/404Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: Gd

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: marcinj6 »

marioti pisze: 12 mar 2023, o 08:56 spójrz na model S7 (ostatni wybór na liście) z linku i wiesz wszystko
Ok teraz doczytałem. Na papierze wygląda to bardzo fajnie. Jestem ciekaw jak wyjdzie w praktyce. Czekam na recenzję.
Awatar użytkownika
Szałan
Posty: 13
Rejestracja: 13 sie 2022, o 11:42
Samochód: Superb II DSG 4x4
Rocznik: 2015
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 202 i 417
Lokalizacja: Wwa

Re: Wymiana radia w superb2

Post autor: Szałan »

Panowie…Junsun V1 Pro w mijesce RNS 512, sound system. Wszystko smiga tylko sterowanie z kierownicy nie dziala…jakies sugestie?
ODPOWIEDZ