Odpryski lakieru/stone chips.

Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: Art e on »

Cześć,

Mam kilka małych odprysków na masce/zderzaku (1-2 mm) i chooooolernie kłują mnie w oczy... Chciałbym to profesjonalnie usunąć bez lakierowania całego elementu - macie kogoś sprawdzonego/godnego polecenia do takiej roboty w mazowieckim? Kolor to zwykły biały z palety VW - nie metalik ani perla.
Uprzedzajac wywody - wiem, wiem było założyć PPF i nie byłoby problemu, ale mądry mieszkaniec wolski po szkodzie.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: yogibabu »

Dostałem od lakiernika specjalny pedzelek do zaprawek. Jak wrócę do domu to cykne fote.
Ja będę robił za prawko samemu. Nie dość że mam na masce to i przy szybie po wymianie czołowej w Aso.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Już nie kurak....
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: piramida »

Jedź do ASO, kup sobie lakier zaprawkowy i po temacie, nad czym się tutaj spuszczać? ;-)
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: Art e on »

Nie chodzi mi o pacniecie paru kropel w dziurę tylko taka naprawę jaka można znaleźć na YT wpisując frazę stone chips. Czyli czyszczenie, lakier, polerowanie, korekta, wykończenie - praktycznie nic nie widać po takim działaniu. Szukam profesjonalisty a nie cześka amatora co przy browcu ursusy wałkiem maluje w stodole 😉
Inaczej bym nie pytał tutaj tylko chlapnal 3 harnasie i połówkę z czerwoną kartką i lupnal takiego moneta na masce że szal pal 😂🤣
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: piramida »

To pewnie każdy lakiernik czy detalista ogarnie sprawę poza tym wstrzymaj się, bo za chwile pojawią się kolejne odpryski i będziesz tak jeździł co chwilę na usuwanie kolejnych :mrgreen: A tak na poważnie, zwykły lakier zaprawkowy wystarcza do łatania coraz to nowych kraterów :lol:
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: Art e on »

No ni ch... 🤣😂 wpienia mnie to tak że zębami zgrzytam jak to widzę albo wspomnę... A miejscowe "lakierniki" to "loooo panie maskem cauom czeba malować" a detailery, że ppfy/grafeny i lasery a nie naprawiać.
Stąd szukam dalej.
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: orlik »

Ale Piotr ma rację, sam se pierdolnij tym pędzelkiem, a jak nie to raz na 3-4 lata pomaluj całą maskę jeżeli będzie tragedia.
Zaraz znowu coś wyskoczy więc albo musiałbyś trzymać auto cały czas w garażu, albo co jakiś czas jeździć do magika.
Ja przyjąłem zasadę, że na zderzak i maskę żadnej folii nie kładę, bo się to po prostu nie opłaca w takim aucie, a jak już będzie sito to wtedy można pomalować cały element, i to nawet z AC (albo na własną rękę, po obliczeniu co się bardziej opłaca).
Wymyśliłem sobie to po tym, jak już jeden zderzak wymieniłem na nowy po stuknięciu w zająca, żadna folia by mi nie pomogła, i tylko umoczyłbym za nią kasę.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: Marianek »

dokładnie tak jak orlik pisze--- kupiłem sobie pędzelki w sklepie dla malarzy ( możesz dostać jakikolwiek ci się podoba)-- i sobie "pacam" dziury po kamieniach.
jedne wychodzą tak ładnie, że się nie zorientujesz gdzie było pacane a inne niestety nie--- kwestia lakieru metalic, światła, kąta obserwacji...i tyle...
Awatar użytkownika
piramida
Doradca
Posty: 4032
Rejestracja: 12 sie 2012, o 12:21
Samochód: Superb III combi 4x4
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 480bhp/570Nm
Imię: Piotr
Lokalizacja: Kraków

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: piramida »

Pany, połowę progów opierdzieliłem oem lakierem zaprawkowym a co dopiero takie pierdołki na masce :lol:
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Odpryski lakieru/stone chips.

Post autor: orlik »

nie ściemnia, tak było :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ