Problem z elektryka drzwi - kable ok

WinterWolf
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, o 22:52
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil
Lokalizacja: Keflavik

Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: WinterWolf »

Cześć, miałem problem z elektryka we wszystkich drzwiach. Sprawdziłem kable między drzwiami a buda i musiałem naprawić. Kable działają , przesyl sygnału między sterownikiem w drzwiach a wtyczka jest, przyciski funkcyjne do okien działają , dają sygnały na wyjściach oraz wtyczka łącząca przyciski i sterownik jest sprawna a mimo to mam takie problemy:
Jako kierowca Mogę otworzy swoje okno i zamknąć
Mogę otworzyć okno pasażera przód ale zamknąć już nie ( pasażer kozę otworzyć i zamknąć.
Nie mogę otworzyć ani zamknąć okna tył prawo ale pasażer może
Moge otworzyć i zamknąć okno tył lewo ale pasażer nie może
Prawe lusterko boczne składa się normalnie ale przy rozkładaniu idzie cała drogę do końca + brak oświetlenia
Tylko wpięcie komputera może pomoc ? Czy nawet nie ma co na to liczyć ?
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: fabek »

Uzupełnij w profilu dane auta.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
spacewalker
Posty: 231
Rejestracja: 29 lip 2014, o 18:09
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 184KM 420Nm
Imię: Marcin
Lokalizacja: LDZ

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: spacewalker »

vcds - bloki pomiarowe sterowników drzwi i bedziesz wiedzial czy przyciski ragują
zaczą bym od tego
....
WinterWolf
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, o 22:52
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil
Lokalizacja: Keflavik

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: WinterWolf »

Super dzięki tak zrobię ;) a powiedz mi jeszcze proszę, bo nie jestem pewien czy można o to pytać czy nie, inne wtyczki + program nieoryginalne a sprawdzone można gdzieś dostać ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: marioti »

Pytasz o kabel diagnostyczny? z nieoryginalnym oprogramowaniem?
Zajrzyj na allegro, wybierz cokolwiek chińskiego byle nie najtańsze. Ja od lat używam kabelka VAG002 od E-serwis który obecnie kosztuje jakieś 160zł. Chwalę go sobie bo mają spoko serwis i od razu "wsparcie" programowe. Oczywiście kabelek sprawdza się z VCDs-em. trzeba jednak zaakceptować słabą mobilność zestawu :) bo potrzebujesz laptopa.
Dobrą alternatywą jest OBDEleven w wersji PRO- bo to wygodna mała wtyczka i program w telefonie z łącznością po bluetooth. tutaj jednak kłopotliwe są braki w opisach i inny interface do którego trzeba przywyknąć, a także konieczność zakupowania punktów kredytowych jak chcesz korzystać z uproszczonych procedur a nie samemu grzebać po sterownikach.
Ostatnio do głosu dochodzi chiński ThinkDiag mini - aktualnie testuję więc jeszcze się nie wypowiem :D
Do diagnostyki nie kupuj niczego w stylu V-gate itp...
WinterWolf
Posty: 6
Rejestracja: 23 mar 2017, o 22:52
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Kamil
Lokalizacja: Keflavik

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: WinterWolf »

Tak o to pytam. Widziałem informacje ze Vcds na olx można dostać za około 300 zł podróbę ale nie można aktualizować bo kabel się popsuje i antywirus usuwa pliki z oprogramowania I główny problem w tym ze nie mam ani czytnika kart ani stacji cd DVD w laptopie sieć musiałbym oprogramowanie pobrać. Czy programy które opisałeś wyżej są w pełni kompatybilne i nie popsują sterowników ani komputera auta ? Można w nich również programować ?
Awatar użytkownika
marioti
Doradca
Posty: 1818
Rejestracja: 30 gru 2017, o 10:56
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 198KM

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: marioti »

ObdEleven i ThinkDiag, to w pełni legalne interfejsy, z wlasnymi aplikacjami. Kabel od e-serwis działa na klonie vcdsa, ale tak jak mówiłem mam ten kabel wiele lat i nic się nie dzieje. Po zakupie dostajesz link do pobrania klona, nie potrzebujesz napędu.
Obdeleven i vcds mają swoje wady i zalety, wszystko zależy jak bardzo chcesz wejść w diagnostykę własnego auta.
Awatar użytkownika
Gracek
Posty: 75
Rejestracja: 11 lis 2020, o 18:12
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Gracjan

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: Gracek »

Vcds jest bardziej przejrzysty niż eleven według mnie. Klon vcds na ali na atmedze kosztuje 100 kilka złotych. Jak go ubijesz to prawie zawsze możesz zaprogramować go od nowa.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Problem z elektryka drzwi - kable ok

Post autor: Enriquez »

Pamiętaj tylko, że takie coś to zwykła kradzież.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ