Led w miejsce xenonu

Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

msemafor pisze: 25 lip 2023, o 08:48
ktryk pisze: 24 lip 2023, o 22:07 Tylko nikt tego nie sprawdzi bez wyciągania tego leda , czy ksenona.
Tępaki zakładają do zwykłych lamp bez soczewki i latają na led do momentu aż trafią na kumatego milicjanta, których jest niewielu, ale się zdarzają :D . Przy zwykłej lampie to tylko popatrzy w lampę i widać że siedzi jakieś gówno chińskie zamiast żarówki H i dowodzik zabiera :( .
Soczewka idealnie maskuje chinszczyznę w naszych lampach. ;)
Dzięki za info.
Nr mojej lampy to 3V1941015A; przetwornicy to 8KO941597B. Ośmielę się dopytać jeszcze, który typ XENDE (D1S, D2S, D3S) będzie do niej pasował?

Superb ma D3S
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 184
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: mackowski30 »

No i u mnie również zawitały XENDE, ale to co przeszedłem z ich montażem to już wiem tylko ja 😉
Próbowałem wymienić je sam, jak wielu z Wam sugerowało. Niestety, o ile byłem w stanie odkręcić te „korki” maskujące, to już za cholerę nie byłem w stanie zrobić nic więcej.. ilość miejsca po lewej stronie powodowała, że nie dostawałem nawet do palnika, z prawej było ciut lepiej, ale finalnie odpuściłem temat wymiany.
Zadzwoniłem do kumpla, który pracuje w ASO VW jako mechanik i podjechałem do serwisu po godzinach, aby wymienić te żarówki wspólnie z nim korzystając z podnośnika – czyli demontaż kół, nadkoli i dostęp do reflektorów od tyłu (mimo to i tak dostęp jest marny).
I wszystko byłoby idealnie, gdyby nie fakt, że nie mogliśmy za ch.. wyjąć palnika – dlaczego, ano dlatego, że wszyscy pisaliście tu o tym, że palniki zamontowane są w tych zielonych „koszyczkach”, które należy obrócić o parę stopni w lewo i wyskakują z gniazd. Męczyliśmy się z tym z pół godziny, nie szło ich wyciągnąć i byłem już bliski odpuszczenia tematu, ale po włożeniu głowy w nadkole i ręcznym przekręceniu soczewki, aby mieć lepszy dostęp do wnętrza okazało się, że u mnie palnik nie jest zamontowany w koszyczku, tylko dociśnięty luzem do takich metalowych blaszek, a przymocowany za pomocą drucików, jak w starych autach.
Finał sprawy był taki, że z prawą stroną zeszło mi z godzinę, a z lewą max 2 minuty (mówię tu o zdemontowaniu palnika xenonu i podmiana na led). Dalej poszło już z górki, montaż wszystkiego w odwrotną stronę i wyjazd.
Jeśli chodzi o światło, tu bez porównania. Moje auto jest z 07/2019 i wydawało mi się, że światła nie świecą już tak dobrze jak to było w momencie odbioru auta z salonu. Po założeniu XENDE różnica jest kolosalna – światło jasne, fajna biała barwa, dobre odcięcie itd. Wczoraj jechałem w nocy w mocnej burzy i na prawdę dawały radę. Nikt z przeciwka nie mrugał, że rażę, a widoczność bez porównania do xenonu.
Także podsumowując jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale uwaga dla przyszłych użytkowników odnośnie wymiany – róbcie to od razu tak jak ja, czyli demontaż kół i nadkoli. Będzie może trochę więcej roboty, ale na pewno niczego nie uszkodzicie i będzie po prostu łatwiej (no chyba, że cała zabawa i jej trudność zależy od rodzaju posiadanego silnika, u mnie 2.0 TDI). No i najważniejsze, sprawdźcie jaki macie sposób mocowania, czy zielony koszyczek, czy druciki. To też jest kluczowe, a posiadana wiedza w tej kwestii bardzo ułatwia wymianę. Nie wiem, od czego zależy typ tego mocowania, czy od rocznika, czy od lampy itd. Ja jak już wspomniałem wyżej mam auto z połowy 2019, reflektory z końcówką „A”, czyli bez świecących „łezek” i montaż na druciki.
Także wytrwałości i czekam na kolejne opinie ;)
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

Reflektroy z końcówka "A" maja druciki, z "B" koszyk.

Moje jeszcze nie przeszyły, ale dzieki Twojemu postowi tez będę robił od nadkola. Mam identyczne jak Twoje.
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Adene »

mackowski30 pisze: 25 lip 2023, o 15:16 No i u mnie również zawitały XENDE, ale to co przeszedłem z ich montażem to już wiem tylko ja 😉
Ja jak już wspomniałem wyżej mam auto z połowy 2019, reflektory z końcówką „A”, czyli bez świecących „łezek” i montaż na druciki.
Także wytrwałości i czekam na kolejne opinie ;)
Od ponad miesiąca Xende czekały na montaż. I jeszcze troche poczekają, bo jestem wkur* na ten samochód, że tak podstawową sprawę jak wymiana żarówki swiatel mijania, można tak utrudnić. Ja tez probowałem przekręcic koszyczek, ale nie bylo takiej mozliwosci, dopiero przy uzyciu latarki i lusterka udało się zobaczyc, że tam nie ma koszyczka, tylko druciki, ale tych drucików od góry nie dostanę i temat zamknąłem na razie. Wymianę na led zrobie podczas wygłuszania nadkoli, żeby dwa razy nie rzeźbić w gównie z demontazem i montażem nadkoli :D
Oczywiście też mam A i bez świecących brewek, łezek
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Art e on »

Nie sapcie, w Focusie 2 czy 3 gen żeby wiemic zarowke najprościej był zdemontowac reflektor co czynielem w listopadzie, na deszczu, na poboczu pod Kielcami, kiedy drogi były jednopasmowe 😈😎😉
Sam mam Artka i tak czytam sobie (macie sporo fajnych modów do VAG i sensowne forum i użytkowników, stąd moja obecność tutaj) o tych wymianach na LED i zastanawiam się jak fajnie oslepiacie jadących z naprzeciwka lub z tylu po tym agrotuningu... I bez urazy i gownoburzy typowo wolskiej po zwróceniu uwagi, ale pytam się jak to się ma do codziennego uzywania, bo nie raz widzę jakiegoś brana na "ledzie" w lusterku, który wali na kilometr we wszystkie strony i jest dumy, że on widzi. Owszem Ty widzisz ale oslepiasz wszystkich wokół, tak wiem, że masz to typowo po wolsku w dupie ale inni użytkownicy drogi nie (orlikom i podobnym "dziękuję" z góry za odpowiedź, nie czytam waszych wypocin).
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
mackowski30
Posty: 184
Rejestracja: 1 cze 2011, o 10:18
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: RST / TSA

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: mackowski30 »

Art e on pisze: 25 lip 2023, o 23:31 Nie sapcie, w Focusie 2 czy 3 gen żeby wiemic zarowke najprościej był zdemontowac reflektor co czynielem w listopadzie, na deszczu, na poboczu pod Kielcami, kiedy drogi były jednopasmowe 😈😎😉
Sam mam Artka i tak czytam sobie (macie sporo fajnych modów do VAG i sensowne forum i użytkowników, stąd moja obecność tutaj) o tych wymianach na LED i zastanawiam się jak fajnie oslepiacie jadących z naprzeciwka lub z tylu po tym agrotuningu... I bez urazy i gownoburzy typowo wolskiej po zwróceniu uwagi, ale pytam się jak to się ma do codziennego uzywania, bo nie raz widzę jakiegoś brana na "ledzie" w lusterku, który wali na kilometr we wszystkie strony i jest dumy, że on widzi. Owszem Ty widzisz ale oslepiasz wszystkich wokół, tak wiem, że masz to typowo po wolsku w dupie ale inni użytkownicy drogi nie (orlikom i podobnym "dziękuję" z góry za odpowiedź, nie czytam waszych wypocin).
No to pokaż mi kolego w jaki szybki sposób mogę zdemontować reflektor w SS3, aby ogarnąć wymianę żarników, a na pewno z niej skorzystam.. bo Twój komentarz ma się tu nijak do podniesionego tematu (sam miałem Focus'a i Mondeo i wiem jak tam to wyglądało). Czy w swoim obecnym aucie też byłbyś w stanie zatrzymać się w listopadzie, na deszczu, na poboczu po Kielcami i wymienić żarówkę? Nie sądzę, więc to porównanie nie ma najmniejszego sensu..

Odnośnie Twojego komentarza dotyczącego oślepiania itd.. przeczytaj najpierw cały ten wątek od A do Z, zobacz załączone zdjęcia przedstawiające odcięcia przed i po, a dopiero później komentuj! Jak typowy PIS'ior, ch.. się zna, ale do komentowania pierwszy.. powiedz jeszcze, że to wina Tuska i, że to on namówił nas na te modyfikacje........... :evil:

Podsumowując, twoja wypowiedź nie wnosi nic do tego tematu, więc może lepiej po prostu przestań komentować, a najlepiej wróć ze swoim "Artkiem" na fora dotyczące "Artków" :arrow:
Art e on
Posty: 164
Rejestracja: 19 lip 2020, o 11:46
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: 270 KM, 470 Nm, FWD
Lokalizacja: Pl

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Art e on »

"kolego" jak napisałem pytam życzliwie, a tu jak zwykle gownoburza. Nie odniosłes się w żaden logiczny i sensowny sposób do mojego pytania, pieprzysz co o polityce i próbujesz mało usilnie mnie obrazić... No nie pyklo 😈😈😈
Żebyś zrozumiał (bo to może było za skomplikowane pytanie), nie pytałem o zdjęcia czy odczucia zza kierownicy (bo jak napisałem to, że ty widzisz jest oczywiste, gdybyś czytał że zrozumieniem) ale jaki jest odbiór tego moda przez innych użytkowników na drodze, a o tym cisza.
Tak więc jak typowy wolak wyjmij kij z tyłka, poczytaj o empatii (kolejne trudne słowo) i nie porównuj każdego ze swoim piSSiorskim postrzeganiem świata.
Miłego dnia, więcej luzu - na internecie świat się nie kończy 😉😉😉
Arteon▪︎2.0 tsi-CZP▪︎DSG▪︎4x20 cali 😈
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: orlik »

Art e on pisze: 25 lip 2023, o 23:31 Owszem Ty widzisz ale oslepiasz wszystkich wokół, tak wiem, że masz to typowo po wolsku w dupie ale inni użytkownicy drogi nie (orlikom i podobnym "dziękuję" z góry za odpowiedź, nie czytam waszych wypocin).
Jak nie czytasz to wypad z baru. Byłem na stacji diagnostycznej i wszystko jest perfekt, nie ma prawa razić, bo soczewka ma idealne odcięcie, zależało mi, aby to sprawdzić, nie robić innym na drodze źle, i nie rzucać się w oczy policji.
To co widzisz i razi to przeważnie montowanie ledów w reflektory bez soczewki, albo zestawy HID ksenon również w reflektory bez soczewki.
Ale tak, Ty jak zwykle wiesz lepiej, bo sam nie montowałeś i nie widziałeś tego na żywo, a minimum 10 osób na grupie, które to ma, musi się mylić w starciu z Tobą.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

Pewni ludzie tak maja.

Ja w poprzednim aucie (BMW) miale chinskie xeony w soczewkach. Na stacji idelanie, nikt nigdy nie mrugał.

Ledy w soczewkach tak samo oślepiają jak ori w Areto.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, o 14:59 przez polowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

Kolego.... jezdzilem 19 lat BMW i wybralem Skode a nie VW :)

Wróć na forum Arteonka, auto ma tyle wad ze lepiej być na bieżąco.
My sobie poradzimy z Kura.
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

Art e on pisze: 26 lip 2023, o 21:32 Masz kompleksy? Lecz je, mnie nie łącz ze swoimi problemami. Co tam sobie masz czy wybierasz to mnie rybka, ale widać że macie jakiś kompleks czy problem. Solidny problem, bo na każde pytanie reagujecie agresją, wypocinami z tylka wyjetymi plus zero konstruktywnej odpowiedzi czy wymiany podglądów. Do tego połowa ma jakieś problemy polityczne i zarzyguje nimi forum. Żenada.
Kolego, jakobyś poczytał watek od początku ze zrozumieniem nie byłoby tych postów.
W lampy Skody ledy w lampach soczewkowych nie oślepiaja kierowców. Najlepiej abys zapoznał sie z budowa lamp soczewkowych. W Arteonie masz ledy, dzialasja spoko (mam auto w pracy) ale ledy w soczewkach w przysolona działaja tez nie oślepiają.
Trochę czytania nie boli.
Czas zakończyć pokojowo ten watek
Ostatnio zmieniony 27 lip 2023, o 15:00 przez polowiec, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: Kuster »

msemafor pisze: 25 lip 2023, o 08:48
ktryk pisze: 24 lip 2023, o 22:07 Tylko nikt tego nie sprawdzi bez wyciągania tego leda , czy ksenona.
Tępaki zakładają do zwykłych lamp bez soczewki i latają na led do momentu aż trafią na kumatego milicjanta, których jest niewielu, ale się zdarzają :D . Przy zwykłej lampie to tylko popatrzy w lampę i widać że siedzi jakieś gówno chińskie zamiast żarówki H i dowodzik zabiera :( .
Soczewka idealnie maskuje chinszczyznę w naszych lampach. ;)
Dzięki za info.
Nr mojej lampy to 3V1941015A; przetwornicy to 8KO941597B. Ośmielę się dopytać jeszcze, który typ XENDE (D1S, D2S, D3S) będzie do niej pasował?
D3S nie ważne jaki typ lampy A czy B
Jak dbasz tak masz
Awatar użytkownika
vDanTe
Sponsor
Sponsor
Posty: 214
Rejestracja: 20 sty 2022, o 20:38
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2014
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 201km/427Nm
Imię: Karol
Lokalizacja: Wrocław

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: vDanTe »

Kurde tak wychwalacie tego XENDE, przy najblizszej wymianie oleju moze tez sobie wrzuce ;D
Awatar użytkownika
polowiec
Posty: 201
Rejestracja: 8 lip 2023, o 22:54
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kwidzyn

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: polowiec »

Moje dzisiaj przyszły, niestety nie mogę się dostać do tych drucików trzymających xenon. Jakby udało się dostać to wymiana bez problemu bez sciągania nadkoli.

Może jakieś szczypce? Komuś udało się wypiąć te druciki bez sciągania nadkoli/lampy?
Kolega co ma warsztat właśnie zaczął 2tyg urlop :D

Jak nie to czeka mnie czekanie :D
fabek
Administrator
Posty: 1232
Rejestracja: 5 sie 2019, o 07:50
Samochód: Superb II combi
Rocznik: 2012
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Led w miejsce xenonu

Post autor: fabek »

Zaraz bany polecą w szczególności Arteon.
POMOC W TUNING / DPF / EGR / SCR
ODPOWIEDZ