BLOW OFF GFB 2.0 TSI ea888

maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

BLOW OFF GFB 2.0 TSI ea888

Post autor: maniek245 »

Witajcie od paru zimowych miesięcy próbuje ogarnąć blow off'a w moim 2.0 tsi DUNA dsg. Dokładnie tego chcę wpakować bo ma regulację głośności https://gfb.com.au/products/blow-off-an ... s3-detail/

, ale ni cholera nie możemy się dogadać :) Montaż prosty, fajny i bez problemowy . Pierwsza jazda, fanie psyka, szybka reakcja i w ogóle jest super. Na wolnych obrotach równo pracuje, no zupełnie nie ma się do czego przyczepić. Jak już banan na gębie się wyprostował. Zauważyłem że podczas przyspieszania w praktycznie w całym zakresie obrotów czuć wibracje na kierownicy i pedale gazu. Można to porównać do dual shocka na padzie. Ale nie czuć tego na innych elementach w kabinie czy na zewnątrz. Pojeździłem tak dwa dni, myśląc że sterownik musi się zaadaptować do nowej sytuacji lecz niestety tak się nie stało. Postanowiłem wrócić do oryginalnej DV . Po wymianie problem znikł . I teraz zastanawiam się jak to ogarnąć i co może być przyczyną tych wibracji . Tematów o blowoff do 2.0 tsi ea888 jest mało na rodzimych i zagranicznych forach . Czy ktoś próbował to ogarnąć ? i z jakim skutkiem :) AAAA zapomniałbym zakładałem też forge motorsport , leyo ale one są bez kanału powrotnego ale problem ten sam
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: BLOW OFF GFB 2.0 TSI ea888

Post autor: orlik »

Nikt tu się chyba w to nie bawił. Ja osobiście bym to wywalił ;)
maniek245
Posty: 148
Rejestracja: 18 sie 2019, o 21:24
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: obecnie 380/530

Re: BLOW OFF GFB 2.0 TSI ea888

Post autor: maniek245 »

No nic będę pionierem :P hehhehe jak się uda :) mam dwa pomysły do sprawdzenia
1 przenieś dv na przód i tym samym wydłużyć drogę i chronić bardziej przepustnice
2 zamontować GFB i jechać na strojenie i zobaczyć jak będzie.

I chyba zacznę od tego nr 2 :)
ODPOWIEDZ