Wymiana głośników seryjnych

Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

Patryk, nie zwróciłem uwagi na tą wiązkę, wpiąłem ją i wszystko działa bez problemu. Fakt, chińszczyzna jak się patrzy, no ale działa. Nie chciałem niczego ciąć.

Rowerek - to tylko opona na zapasie - auto dostałem na Michelinach.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Patryk211088 »

W moim przypadku po wpięciu tej przejściówki nie działała mi kamera cofania, pewnie coś bym poprzerabiał i byłoby ok ale jak zobaczyłem średnicę przewodow to odpiscilem i wlutowalem się w oryginalna wiązkę.

Odnośnie nexenow mam zimowe w superbie I wcześniej miałem też letnie, moim zdaniem świetne opony😁
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Adene »

Enriquez pisze: 5 sie 2023, o 22:32 Odgrzebię temat - u mnie, zagości na początek Sub do koła zapasowego Audio System SW11 Active - wszystko plug & play, żadnego cięcia kabli itp.
...
Może to głupie pytanie, ale jak ten sub podłączyć? Ze zdjęć w necie niewiele wynika. Jedyne, co od razu widać, to że biała kostkę do suba, czarny kabel telefoniczny do remote, ale co dalej? Jest jeszcze jedna kostka, która wpina się do jednostki sterujące w schowku?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

Dość prosto - ciągniesz kabel od akumulatora do bagażnika. Masę bierzesz z takiej śruby przy nadkolu. Ze schowka pasażera ciągniesz kabel też do bagażnika. Ten kabel ma przelotkę - wpinasz ją między radio a wiązkę. Po stronie Suba masz białą wtyczkę gdzie schodzi się zasilanie i sygnał z radia. Na koniec pilot i już. Wszystko jest w instrukcji.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Adene
Posty: 21
Rejestracja: 8 lip 2022, o 16:42
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2017
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 185KM/462nm
Lokalizacja: Myślenice

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Adene »

Dzięki za szybką odpowiedź. Czyli podłączenie jak każdego zewnętrznego wzmacniacza. Zapytałem o to, bo miałem ostatnio, ale w innym samochodzie, wzmacniacz wpinany w kostkę ISO. Ale w przypadku tego audio system jest potrzebne osobne zasilanie, bo i moc większa.
A czy jest wyczuwalne basowe tąpniecie na fotelu kierowcy z tego zestawu? :-)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Enriquez »

Też myślałem o wzięciu zasilania z zapalniczki w bagażniku. No ale jednak z aku wydaje mi się pewniejszą opcją, tym bardziej że ciągnięcie tego kabla jest bardzo proste. Jedyne, co zmieniłem - to zamiast tej pomarańczowej kostki skręcanej z marketu, dałem standardowe złączki MC4 jak do fotowoltaiki.

Co do basu - ja mam ustawioną jego „głośność” na 25% bo więcej jest za dużo. Czuć, że ma to przysłowiowe jebnięcie.

Trochę brakuje mi jednak wysokich z przodu - niby nie ma się do czego przyczepić, ale ja lubię dużo wysokich, których tu jest jakby tak jakbyś ustawił EQ na zero.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Carlito
Posty: 149
Rejestracja: 24 gru 2016, o 22:17
Samochód: Inny
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: WWL

Re: Wymiana głośników seryjnych

Post autor: Carlito »

A gdzie się najlepiej wpiąć w sygnał z głośników?
ODPOWIEDZ