[S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
sane
Posty: 1820
Rejestracja: 7 lut 2017, o 09:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335/450
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Post autor: sane »

padero pisze: 21 sty 2022, o 15:18 Bez urazy, ale moim zdaniem nazywanie superba shooting break'em to próba dowartościowania się, jest to zwykłe praktyczne kombi o ciekawej linii i tyle, każdy nie skodziasz, jak mu powiesz że masz shooting break'a będzie miał niezły ubaw.
Ja mam niezły ubaw w ogóle z tych śmiesznych nazewnictw kombi... Producenci się prześcigają w coraz bardziej kreatywnych nazwach na kombi niczym deweloperzy na nazwy osiedli :lol:
Wszelkie te Sports Tourery, Touring Sporty, Sportbrake'i, Sportswagony czy Shooting Brake'i to tylko kombi z wymyślnymi nazwami :roll:

Shooting Brake to było oryginalnie coupe z wysoko poprowadzoną linią dachu. Jak np. BMW Z3 Coupe albo Ferrari GT4C Lusso. Reszta to tylko nazwy...
Honda Civic VI iSR ¦ 2008-2013
Honda Accord VII Sport GT ¦ 2008 - 2017
Skoda Superb III Sportline ¦ 2017 - 2023

BMW 5 Series G30 LCi M Sport ¦ 2022 -
Awatar użytkownika
padero
Posty: 181
Rejestracja: 14 mar 2021, o 05:49
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Post autor: padero »

Maliniak pisze: 23 sty 2022, o 14:38
padero pisze: 21 sty 2022, o 15:18 Bez urazy, ale moim zdaniem nazywanie superba shooting break'em to próba dowartościowania się, jest to zwykłe praktyczne kombi o ciekawej linii i tyle, każdy nie skodziasz, jak mu powiesz że masz shooting break'a będzie miał niezły ubaw.
Ale jakiego znowu dowartościowania się? Przecież to tylko nazwa nadwozia. Oczywiście Superb to zwykłe kombi, ale żeby od razu dowartościowywać się innym nadwoziem? :)
Bo Shooting Brake lepiej brzmi niż zwykłe kombi, trochę mercedesem zalatuje, trochę panamerą :lol:
artho
Posty: 1096
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: [S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Post autor: artho »

No dobra, ale Shooting Brake to faktycznie kombi-coupe. Stylistycznie się z założenia powinny zauważalnie różnić. A całe: Sports Tourer / Touring Sport to... czy tam jakakolwiek różnica jest? :)
Veyron
Posty: 186
Rejestracja: 29 sie 2021, o 10:34
Samochód: Superb III combi Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Kontakt:

Re: [S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Post autor: Veyron »

Jak dla mnie shooting break powinien mieć prawie pionowo zakończony tył. Super tak nie ma więc jak mnie nie kwalifikuje się
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1037
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: [S3] Czy Superb 3 kombi to de facto Shooting Brake?

Post autor: Kuster »

Wiecie co im więcej sobie o tym czytam to stwierdzam że ten wątek jest źle zatytułowany bo powinno być
Czy Shooting Brake to de facto kombi?
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Shooting_brake

Jak ktoś sobie chce to niech nazywa Superba jak chce
Tyle że nazywanie go Shooting Brake i ogłaszanie to wszem i wobec podchodzi pod to samo co oklejanie wszelkiego rodzaju BMW emblematami Mpower, Merca AMG, VW GTi lub R czy Audi S/RS mimo że tym po prostu nie jest :)
Ale to tylko moje zdanie :)
Jak dbasz tak masz
ODPOWIEDZ