Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: kuba259 »

Hej

Dzisiejsza pogoda pozwoliła sprawdzić podgrzewanie tylnej szyby... i niestety nie działa. Przez ok godzinę odparowało może 3 cm przy mocowaniu wycieraczki.

Czy spotkaliście się z tego rodzaju usterką w Waszych autach? Bezpiecznik nr 53 sprawdzony - 30A i jest cały.

Błędu nie wyrzuca. Macie pomysł co to może być? spalone gniazdo przy szybie?

Pacjent - L&K kombi, 2019.
Kelso
Posty: 128
Rejestracja: 17 lut 2021, o 20:36
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Aktualnie: 227/490

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: Kelso »

miałem podobny przypadek kiedys w starym aucie. okazało się, że wiązka idąca w peszlach między klapą a resztą auta, przetarła się. Proponuje odchylić te gumy i poświecić latarką.

Ewentualni, pozdejmuj plastiki spod klapy, weź miernik i zobacz czy napięcie dochodzi.
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: SE7 »

kuba259 pisze: 30 lis 2021, o 17:45 Hej

Dzisiejsza pogoda pozwoliła sprawdzić podgrzewanie tylnej szyby... i niestety nie działa. Przez ok godzinę odparowało może 3 cm przy mocowaniu wycieraczki.

Czy spotkaliście się z tego rodzaju usterką w Waszych autach? Bezpiecznik nr 53 sprawdzony - 30A i jest cały.

Błędu nie wyrzuca. Macie pomysł co to może być? spalone gniazdo przy szybie?

Pacjent - L&K kombi, 2019.
Klimatyzacja włączona? Nawiew na szyby? Samo podgrzewanie szyby z tyłu niestety ale się po czasie wyłącza.
Uszkodzenia raczej by nie podejrzewał.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: yaro_1 »

śniegu raczej nie rozpuści, co najwyżej jak jest warstewka lodu, ale to też kilka minut potrzeba, za to ślady po paskach w szybie widać po minucie. u mnie jest tak że przy włączaniu i wyłączaniu ogrzewania szyby słychać w kabinie, jak by z lewej strony kierownicy wyraźne klepnięcie przekaźnika
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: kuba259 »

yaro_1 pisze: 30 lis 2021, o 19:20 śniegu raczej nie rozpuści, co najwyżej jak jest warstewka lodu, ale to też kilka minut potrzeba, za to ślady po paskach w szybie widać po minucie. u mnie jest tak że przy włączaniu i wyłączaniu ogrzewania szyby słychać w kabinie, jak by z lewej strony kierownicy wyraźne klepnięcie przekaźnika
Ten przekaźnik słychać jakby z miejsca gdzie są bezpieczniki po lewej, ale własnie wzdłuż tych linii nic nie rozpuszcza. Chodzi o zwykle zaparowanie, bez śniegu i lodu - dzisiaj siedziałem godzine w aucie, szyby zaparowały, auto odpaliłem i ruszyłem - po 5 minutach boczne i przednia czyściutke, a tyl jakby mgła była. Dopiero po 40 min zaczęło od gory robić się czysto (podejrzewam, że przez nagrzanie kabiny)

Klima włączona na 22 stopnie, nawiew na auto.
matthew
Posty: 104
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: matthew »

W poprzednim aucie mialem przetarte sciezki na szybie. Cos wiekszego bylo w bagazniku i uszkodzilo 'nitki' na szybie (kombi), przez co tylko czesc podgrzewania dzialalo. Mozna kupic specjalny srodek w pedzelku (przewodzacy prad) do polaczenia uszkodzonych fragmentow. Czasami pomaga, tylko ciezko zauwazyc uszkodzone miejsca.
yaro_1
Posty: 533
Rejestracja: 23 paź 2017, o 12:11
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Lokalizacja: wschodnie mazowsze

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: yaro_1 »

szczerze powiedziawszy nigdy nie testowałem działania podgrzewania tylnej szyby na zaparowanie, co innego gdy jest oblodzona lub też oszroniona, nawet od środka, przekaźnik zapewne jest przy bezpiecznikach jak piszesz
kuba259
Posty: 44
Rejestracja: 5 maja 2019, o 21:06
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 340 KM
Imię: Kuba

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: kuba259 »

Podczas inspekcji tylnej szyby zauwazylem ze czesc linii jest innego koloru - zmiana nie jest jakas regularna, zaczyna sie w roznych miejscach i kolor lini zmienia sie z żółtego (złotego) na niebieski (granatowy) - wyglada jakby te linie byly przepalone.

Jak to wyglada w Waszych autach? Moze być tak, że w jakiś sposób te linie sie spaliły?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
matthew
Posty: 104
Rejestracja: 16 maja 2021, o 21:31
Samochód: Superb II
Rocznik: 2013
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Podgrzewanie tylnej szyby nie działa

Post autor: matthew »

Tak to wyglada jakby sie w dziwny sposob przegrzaly. Mozesz sprawdzic ten srodek, o ktorym wyzej pisalem.
ODPOWIEDZ