Chiptuning

Awatar użytkownika
leszekmw
Posty: 3078
Rejestracja: 18 wrz 2013, o 14:13
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 213KM
Imię: leszek
Lokalizacja: lublin

Re: Chiptuning

Post autor: leszekmw »

watergate jak zrobiłem sobie 170KM w octavii 10 lat temu to było coś ,łoiłem wszystkich prawie , dsg na trasie jest świetne.. a teraz wiele aut ma pod 140KM ,czasami mniejsza masa i wystarczy..
przy różnicach w mocy rzędu ~ 30KM wystarczy czasami się zagapić sekundę , dwie i słabszy bierze mocniejszego ..., a dogonić czasami trudno na zatłoczonych drogach..
kiedyś z moim klientem sie złapałem , on tuaregiem 235KM , ja dałem wcześniej po garach i go objechałem na takim kawałku jednokierunkowej podwójnej szosy..aż do mnie dzwonił zdziwony jak to możliwe..a on się po prostu zagapił z 2 sekundy i tyle..
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

No tak , to wiele tłumaczy . Ale aż mnie korci podkręcić ten motor ! Tutaj jest jeszcze temat tego DSG , który tez trzeba przeprogramować . I tak jak mówisz w trasie rewelacyjna skrzynia , ale w mieście jadąc spokojnie to szósteczkę zapina przy 50 -tce i to przy odrotach 1100 / min , a wtedy aż mnie serce boli i przerzucam na manual i ciągne 2200 obr/ min , no wtedy jakos idzie jechać! Jak przerzucisz w tryb sport to kreci wysoko , że znowu jak na miasto, to obroty nie za przyzwoite są ! Trzeba dobry program na tą skrzynie wgrać , żeby tak normalnie jadąc zaczęła przerzucać minimum 2.000 obr i będzie ok ! Jeszcze mam 2,5 roku gwarancję na skodinkę i tak trochę mnie hamuje myśl , że jak coś wyskoczy tak jak ta belka / no przecież komu by przyszło do głowy ,że łobuzeria wykręci taki numer w ostatnim miesiącu produkcji przed zmiana modelu / , to po prostu się obawiam problemu z którym pozostawią mnie sam na sam mówiąc ,, A po co pan tam grzebał ? ". Analizując to , to właściwie cholera wie co oni tam jeszcze wpierniczyli tańszego do złożenia tegoż wozidła ? Przejechałem się Passatem Dieselkiem tym 240 km i 500 Nm ! kurcze jaką głupotę zrobiłem , że tego superba wziąłem . Sugerowałem się ilością wnętrza , tam cena była niewiele większa tego VW i jakos bym przebolał ! To teraz miejsca mam dużo i sporo problemu , bo czas tracę , nerwy również , jeszcze Webasto cos tam nie tak jak potrzeba działa i znów czeka mnie weryfikacja itd. zobaczymy dokąd tak będzie . Mimo wszystko taki programik 205 koni i ze 410 Nm zrekompensował by mnie skąpą opinie na temat na dzień dzisiejszy tej całej skodowki !
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Chiptuning

Post autor: Misiek Fisiek »

Watergate, Ty nie miałeś poprzednio nicka phil l&k?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Sherlock, co tam?;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

No miałeś miałeś !
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Ten od skarbówki?:)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

A skąd ta skarbówka w między czasie się wzięła ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Juz nie pamietam ale jedno z twoich pierwszych komentarzy było chyba cos do szymka ;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

Ale że co , z tą skarbówką ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Oooo mam:)
phil pisze:Witam ! No tak , z tym rabatem to może nie jest tak jak w waszych przypadkach , ale ja jestem opłacany z budżetu centralnego , wiec tłumacze sobie to tak , że im mniej rabatów to więcej podatków akcyz dla budżetu itp. , a ja i tak pensyjke inkasuję miarowo i proporcjonalnie . Czy zapłacę 6 zł za litr ropuchy czy 4 złotóweczki to jeden wuj ! tak czy siak jak wyższe ceny za podstawowe produkty to i ja mam więcej , to po co licytować się czy 15 -17 tys upustów?. Najważniejsze że coś tam dali , ja nie potrafię negocjować ! ale za to nasze Państwo jest solidnym płatnikiem i też nie chciałbym aby mnie ktoś mówił że w tym miesiącu czy roku to będzie już inaczej czyli mniej ! , tyle ma być i też się nie licytują , wtedy wszyscy obywatele płacą na to . Dobrze że ludzie na czymś mogą sobie odbić i cieszyć się że gdzieś został im udzielony rabat. Tak to jest że te pieniążki się mielą w naszych portfelach , Państwo i tak odeśsie faszerunek z piterków , żeby utrzymać pewne formy instytucjonalne naszej ojczyzny ! Jestem zadowolony z tej galopichy , miała być powszechna nie wyzywająca i w zasięgu ręki dla wszystkich , a pieniążki wydawać i szaleć można tam gdzie nikt nie ingiwiluje. Trzymajcie się i do zobaczenia !.
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

Czy budżetówka to jest tylko skarbówką ? Poszukasz sobie odpowiedzi , czy opowiedzieć Ci o Strukturach które panują w praworządnych demokratycznych państwach uni europejskiej ?
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Przeciez to nie ja napisałem
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
Awatar użytkownika
Doniec
Posty: 212
Rejestracja: 12 sie 2015, o 20:00
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Chiptuning

Post autor: Doniec »

watergate pisze:...praworządnych demokratycznych państwach uni europejskiej ?
Się kolega zagalopował.

Sent from ASUS Zenfone by Tapatalk.
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: Chiptuning

Post autor: whity »

Od samego początku ...
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
watergate
Posty: 26
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 20:54
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek

Re: Chiptuning

Post autor: watergate »

Spoko ! Wraz z nową zmianą po rezerwie kadrowej , przeszedłem na zasłużoną emeryturkę . Teraz na luzie po cywilnemu pracuję . Czasu więcej , bo życie zaczyna się po 40-ce inni mówią po 50-ce , mnie dobrze idzie nawet i po 100-ce , byle w dobrym teamie !
ODPOWIEDZ