Usterki systemów.

Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2986
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Usterki systemów.

Post autor: orlik »

Przej&b@n& W@m powiem. Mam ostatni miot przed fl. Nic, żadnej akcji nie miałem. Nic się też nie psuło. Po prostu nic. I oby tak zostało, bo gwarancja się skończyła w lutym (pomijam, że na silnik i skrzynie już nie miałem od dawna). Ani pompa wody, ani nic z systemami, no kuwa nic, tylko jeżdżę, zmieniam oleje, filtry, klocki, tarcze no i wydziwiam z tuningami. Na liczniku już prawie 95tys. km.
A sorry, na samym początku słychać było przewody paliwowe, które zgłosiłem i ,wyciszyli,,.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

Ja miewałem od jakiegoś czasu problemy z niedziałającym SOS (wyskakiwało prawie przy każdej jeździe).
Ostatnio przy okazji w ASO podpięli mi pod komputer, pousuwali błędy i problem ustał. Twierdzą, że nie było żadnej aktualizacji software.

Tylko przypominam, że rok temu miałem wymienianą kierownicę, bo były problemy z TravelAssist, ale na szczęście od tamtej chwili błąd z TravelAssist wyskoczył ze 3-4 razy (z czego ani razu od ostatniej wizyty w ASO).
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: artho »

Mechanicznie u mnie też nic do zarzucenia, przebieg niższy, ale szybko Cię dogonię. Tylko systemy.
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 348
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: caballero »

Dostałem w tym tyg. telefon, żeby zgłosić się do serwisu, bo jest akcja dot. aktualizacji oprogramowania związana z Travel Assist. Dzisiaj oddaję na aktualizację, ma potrwać ok. 20 min. Zobaczymy, czy jeszcze jakieś problemy będą się pojawiać.
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Usterki systemów.

Post autor: Cienki221 »

Ja już jedno auto (Kodiaq) mam po aktualizacji, narazie spokój nawet jak włączę ogrzewanie kiery. Mój superb umówiony na 16.05.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

Dzis mo wyskoczylo ze blad systemów przy dynamicznej jeździe w miesicie po 5 min zaczęło z powrotem działać bede zgłaszał do serwisu.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Usterki systemów.

Post autor: Cienki221 »

Jestem po akcji serwisowej w moim superbie, jadąc do serwisu włączyłem grzanie kiery i błąd wyskoczył po około 5 minutach. Wgrali aktualizację, po odebraniu jeździłem 30min z włączoną grzaną kierą i zero błędów. Co jakiś czas będę powtarzał, mimo to, że jest ciepło. Mam nadzieję, że problem zażegnany.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Usterki systemów.

Post autor: siemi1 »

Ile cała przyjemność trwała w serwisie? Maja na to jakis konkretny numer serwisowy?

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
Cienki221
Posty: 494
Rejestracja: 16 wrz 2015, o 14:21
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: O-ka

Re: Usterki systemów.

Post autor: Cienki221 »

Siemi1, nie pytałem jaki ma nr ta akcja. Czas to 1h, odstawiłem o 9, po 10 dostałem SMS, że auto do odbioru, przy okazji wymienili mi baterię w kluczyku, bo czasami wyskakiwał komunikat. Ktoś tu na forum napisał, że chyba ta akcja to 96h4, ale nie mam pewności.
Marianek
Posty: 193
Rejestracja: 31 maja 2021, o 09:14
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Usterki systemów.

Post autor: Marianek »

96H4- nie dotyczy problemów z usterkami powiązanymi z kierownicą pojemnosciową i systemami---- to stara akcja sprzed około 2 lat . serwis nie potrafił odpowiedzieć czego dokładnie dotyczy ( co poprawia , jakie błędy elimunuje)-- tyle tylko, że dotyczy kamery-tylnej--- dlatego podpytuję w osobnym wątku...
artho
Posty: 1102
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: artho »

I zamiast wymieniać kierownicę robią software update tylnej kamery. Magicznie rozwiązuje problemy pojemnościowej kierownicy.
jaco
Posty: 14
Rejestracja: 9 maja 2021, o 22:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI (200KM)
Imię: Jacek

Re: Usterki systemów.

Post autor: jaco »

Jestem właśnie po takiej akcji serwisowej związanej z Travel Assist (konieć końców bez wymiany kierownicy a jedynie update softu) i co prawda nie wyskakują błędy ale mam wrażenie, że rozwiązanie polega na wyłączeniu funkcji pojemnościowej w kierownicy.
Przed wymianą w przypadku komunikatu "Przejmij kierowanie" wystarczyło zbliżyć dłonie do kierownicy i system rozpoznawł przejęcie kierowania - stąd właśnie nazwa typu kierownicy jako pojemnościowa....
Teraz niestety trzeba fizycznie mieć dłonie na kierownicy i wykonać drobny ruch... może jestem przewrażliwiony, ale na pewno nie działa to tak, jak przed wgraniem poprawki.
Prośba o info od osób które miały podobną akcję i o ich wrażenia z jadzy.
pejot
Posty: 218
Rejestracja: 3 maja 2021, o 11:47
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (190KM)

Re: Usterki systemów.

Post autor: pejot »

jaco pisze: 2 cze 2023, o 08:59 Jestem właśnie po takiej akcji serwisowej związanej z Travel Assist (konieć końców bez wymiany kierownicy a jedynie update softu) i co prawda nie wyskakują błędy ale mam wrażenie, że rozwiązanie polega na wyłączeniu funkcji pojemnościowej w kierownicy.
Przed wymianą w przypadku komunikatu "Przejmij kierowanie" wystarczyło zbliżyć dłonie do kierownicy i system rozpoznawł przejęcie kierowania - stąd właśnie nazwa typu kierownicy jako pojemnościowa....
Teraz niestety trzeba fizycznie mieć dłonie na kierownicy i wykonać drobny ruch... może jestem przewrażliwiony, ale na pewno nie działa to tak, jak przed wgraniem poprawki.
Prośba o info od osób które miały podobną akcję i o ich wrażenia z jadzy.
Właśnie dzisiaj oddałem auto na aktualizacje. Na pewno na to zwrócę uwagę. A co do działania funkcji pojemnościowej to u mnie działało to różnie. Czasem wystarczyło dotknąć kierownicy ręką czy palcem (może dwoma), a czasem musiałem ją nawet mocniej ścisnąć by wykryła dotyk. Ale na pewno nie działało to na zasadzie samego zbliżenia bez kontaktu fizycznego. Kierownica pojemnościowa powinna reagować na sam dotyk, kontakt z dłonią, a nie na ucisk czy jakieś mocniejsze ruchy.
Skoda Superb III Sportline | MY22 | Steel Grey | 2.0 TSI 190KM
Obrazek
jaco
Posty: 14
Rejestracja: 9 maja 2021, o 22:38
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDI (200KM)
Imię: Jacek

Re: Usterki systemów.

Post autor: jaco »

Daja znać proszę, czy odczujesz różnicę w działanu.
Awatar użytkownika
crazywarrior69
Posty: 217
Rejestracja: 11 cze 2018, o 14:31
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Aktualnie: MY2022
Lokalizacja: Wawa

Re: Usterki systemów.

Post autor: crazywarrior69 »

Jak ktoś ma możliwość to niech zrobi full backup w obd11 przed i po akcji serwisowej. Będzie można porównać co się zmieniło.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ