Superb vs Mercedes vs BMW

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: przem00 »

http://www.auto-swiat.pl/1-skoda-superb ... cedesa-bmw" onclick="window.open(this.href);return false;

Poczytajcie komentarze speców, jeżdżących 20 letnimi golfami albo innym szpejem :)
Jak top to czytam to nei dziwie się, że PIS ma nadal 25 % poparcia. Analfabetów intelektualnych nie brakuje :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Przemo, nie powiesz chyba, że mając do wyboru nowe BMW 5 i Superba wybrałbyś Superba? S2 to fajne autko (bardzo praktyczne) i w określonych pieniądzach sensowny wybór ale nie ma co się wygłupiać, że jest lepsze od aut klasy premium. A komentujący wkurzają się (słusznie), że opłacona przez VAG gazeta próbuje im robić wodę z mózgu. Nieprzypadkowo w tym teście nie ma A6.
przem00 pisze:Jak top to czytam to nei dziwie się, że PIS ma nadal 25 % poparcia.
Macie z Prezesem taką samą furę. :D

http://moto.onet.pl/280010,10006431,1,zdjecie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bezduszny »

on ma chyba 2 + siedmiu mięśniaków z bronią
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: przem00 »

Przemo, nie powiesz chyba, że mając do wyboru nowe BMW 5 i Superba wybrałbyś Superba?
No jasne ze wzialbym BMW lub Mesia.
Mniej bardziej chodzi o opinie pod textem, ze skoda to dziadostwo ze materialy tragiczne itd.
Czesc ludzi z małym ego musi miec z przodu super znaczego zeby zamiast viagry móc przyszpanować.
Skoda jakościowo nie odbiega od VW, jest zdecydowanie lepsza od wielu innych aut. Mnei poprostu denerwuje to ze ludzie ktorzy jezdza syfem nei znajac auta pisza takie pierdoly.
A komentujący wkurzają się (słusznie), że opłacona przez VAG gazeta próbuje im robić wodę z mózgu.
Średnio inteligetna osoba da sobie rade z takim artykulem, z reszta kto kupuje auto bazujac na porównaniach z gazet ?
Nieprzypadkowo w tym teście nie ma A6
Mam kolege który posiada to auto, jak mu powiedziałem że mam superb to powiedziął : no cóż to masz lepiej niż ja :)
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Matt »

Mówisz o najnowszej A6?
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

przem00 pisze:Mnei poprostu denerwuje to ze ludzie ktorzy jezdza syfem nei znajac auta pisza takie pierdoly.
Skoro nie znają to po co się przejmujesz? Internet jest pełny idiotów. Sam wiesz najlepiej co jest warte Twoje auto a ich i tak nie przekonasz.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: przem00 »

Skoro nie znają to po co się przejmujesz? Internet jest pełny idiotów. Sam wiesz najlepiej co jest warte Twoje auto a ich i tak nie przekonasz.
a masz racje :)
Gówa do góry, może to przez ten snieg miałem taki zły nastrój :)
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Nematode »

Ja przy każdej możliwej okazji słyszę od teścia, że kupiłem gówno (sam jeździ mercem) i się tym nie przejmuje :)
Co do porównania to imo nie ma sensu moim zdaniem, bo target tych marek jest ustawiony na trochę innego odbiorcę. Mi przykładowo merce nigdy się nie podobały i nigdy mieć nie chciałem. BMW kochałem zawsze i gdyby było mnie stać to kupiłbym BMW.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
Johnny
Posty: 14
Rejestracja: 25 lis 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Johnny »

Skoda jest bardzo dobrym samochodem, ale taki test to już lekka przesada. Przecież to samochody z dwóch różnych światów, dzieli je przynajmniej 100 000 PLN.
Mój znajomy jeździ Mercedesem 320 CDI, 4matic kombi - PIĘKNY, wspaniale wykończony, super wygodny, świetnie się prowadzi - jedyny minus to cena, 360 000 PLN...

Nie można porównywać samochodów klasy średniej z premium... no chyba, że dla zbudowania naszego ego - kierowców Skody :)


A plastiki w SII są faktycznie nie najwyższych lotów, w jedynce były dużo lepsze.

pozdrawiam, J.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: chudy »

Heh. To ciekawe, bo wedlug mnie to SII ma lepsze plastiki. Ma miekko do samego dolu - lepiej niz w Passacie B7.

Plastiki na dolnej czesci drzwi sa twarde, ale za to solidnie zmontowane.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Superba można porównywać w kategoriach alternatywy dla A6, E-klasse czy BMW 5 tylko jeśli zakładamy, że kupujący dysponuje budżetem ok 150 000 zł i ma do wyboru kompletnego golasa sposród tych trzech albo Superba naprawdę z górnej półki. Wtedy można się zastanawiać czy lepszy wypaśny Superb czy golas z bardziej uznanej marki.

Ewentualnie wybór pomiedzy 2- letnim BMW, Merc, Audi a nowym Superb albo rocznym Superb i 3-letnim BMW, Merc, Audi.

Jeśli chodzi o nowe auta w tym samym standardzie wyposażenia to S2 nie stanowi dla nich alternatywy i vice versa.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bezduszny »

Jeśli chodzi o nowe auta w tym samym standardzie wyposażenia to S2 nie stanowi dla nich alternatywy i vice versa.
dokładnie.
jeżeli kogoś stać na NOWE samochody BMW5 czy Mercedes E to na pewno nawet nie spojrzy na SII

jedyne możliwości porównania to NOWY S2 i używane 5 czy E-klasa..
tu można jakoś rozpatrywać biorąc pod uwagę koszty eksploatacji (części zamiennych) komfort, prestiż i roczne przebiegi
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiektt »

Tia no właśnie ja miałem dużo ponad 150 000 do wydania i zostałem przy Skodzie jest to najlepszy stosunek ceny do jakości. Powiedziałem też sobie kiedyś że jak kupić Merca albo BMW to nie golasa a tak wyposażone auto jak ja chce i ceny zatrzymywały się na 250 000 zł. Powiem szczerze jeździłem Audi, jeździłem BMW ale wyboru nie żałuje :)
bardzozlymisio
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2011, o 09:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: bardzozlymisio »

Mam takiego znajomka bardzo bogatego, który mógłby sobie spokojnie pozwolić na nowego Astona i to pewnie kilka sztuk. Rozmawiam z nim czasem o samochodach, bo koleś lub auta tak jak ja. Obecnie jeździ Outbackiem a teraz przymierza się do czegoś nowego, między innymi myśli o Skodzie. Pytam go, masz kasy jak lodu to dlaczego nie kupisz czegos lepszego? A on na to - chłopie, po co mi auto za 350k? Jak masz takie auto to od razu ludzi w oczy kluje - a zawiść ludzka nie zna granic - po co mi to? Żeby mi dziecko porwali, albo dom podpalili? Miałem i BMW i Merce i Audi - i uwierz mi, jak chcesz na dupy jezdzic, to to są odpowiednie auta, ale jak przejade z Krakowa do Trójmiasta, albo przez pół Europy, to czy to jest BMW czy Merc czy Skoda to i tak jestem tak samo zjebany. Mnie auto służy do pracy a nie do szpanowania - ma jezdzic w zimie i w lecie i pod gore i z gory, bezpiecznie, najlepiej zeby mialo 4x4 i kolo 150-200km to do jezdzenia wystarczy az nadto, ma miec kilka ulepszen poprawiajacych jakosc zycia, typu ksenony, czy grzanie zadka w zimie itepe - to wszytsko dostane w skodzie za 200k mniej + swiety spokoj gratis. Jedyne co mnie wk...wia w samochodach spoza tzw. premium - to serwisy, ktore generalnie z zalozenia maja cie w dupie. Bo jak kupisz auto za 350 od Bawarczykow to lepiej sie staraja oczywiscie za wiecej dudków.

I tak mysle, ze to odroznia powiedzmy klase srednia od wyzszej. Biedakom co rocznie zarabiaja 60k rocznie w porywach kupno BMW jawi sie przepustka do lepszego zycia i awansu spolecznego. A naprawde bogaci maja w dupie awansy spoleczne i traktuja auto jak auto i nie robia z niego ołtarzyka.

To tak w kwestii filozoficznej, z góry przepraszam za ten elaborat :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb vs Mercedes vs BMW

Post autor: Misiek Fisiek »

Świetne podsumowanie całej dyskusji.
bardzozlymisio pisze:I tak mysle, ze to odroznia powiedzmy klase srednia od wyzszej. Biedakom co rocznie zarabiaja 60k rocznie w porywach kupno BMW jawi sie przepustka do lepszego zycia i awansu spolecznego. A naprawde bogaci maja w dupie awansy spoleczne i traktuja auto jak auto i nie robia z niego ołtarzyka.
Amen.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ