Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
piotr26
Posty: 298
Rejestracja: 25 paź 2018, o 21:43
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 350/494
Imię: Piotr

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: piotr26 »

Ja użytkuje jasną skórę i w mojej opinii jest naprawdę ok tzn nie uważam, ze jej jakość jest kiepska. Po 4,5 roku wygląda bardzo dobrze, tylko trzeba co jakiś czas wyczyścić. Pojawło się więcej zagnieceń na boczkach,ale nie wygląda to żle. Nie mam natomiast żadnych przetarć czy spękań. Skóra na fotelu kierowcy bardziej świeci (może trzeba potraktować go mocniejsza chemią ? ), ale na pozostałych fotelach użytkowanych rzadziej jest jak nowa czyli matowa bez czyszczenia. Czyszczę raz na sezon. Używam Colorloucka- a i do tej pory wszystkie zabrudzenia schodziły. Czyszczenie zaplanowane w czerwcu - podziele się efektami na forum.

Skórę wybrałem głównie z uwagi na kwestie dotyczące czyszczenia - jak dziecko zwymiotuje na skórę to mogę wszystko wyszcyścić i nie ma śladu.

A czy tyłek sie ślizga? Z przodu nie, bo mam wentylację i to się sprawdza. Z tyłu nie wiem, bo nie jeżdzę. Alcntara pewnie trzyma lepiej jak koledzy piszą, ale ja i tak wybrałbym ponownie skórę.
mmorgi
Posty: 2
Rejestracja: 5 maja 2023, o 18:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Poznań

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: mmorgi »

Żonie zależy na jasnej podsufitce. Chciałbym chociaż ogólnie porównać materiałowa dla wersji Style z Suedia. Może macie realne fotki i jakieś doświadczenia? Suedia może być beżowa? Jak się w konfiguratorze dobiera tapicerki dekory to i tak ciągle wypluwa zdjęcie standardowej wersji
artho
Posty: 1099
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: artho »

Ona (skóra) nie jest zła - nic takiego nie napisałem. Jej zaletą jest, że jest jakościowo "w porządku". Zdecydowanie lepsza niż np. pseudo-skóra jeszcze kilkanaście lat temu z niższych segmentów, choćby dla przykładu np. w Oplu Astrze. Natomiast z segmentem premium, który w teorii marka Laurin & Klement powinna reprezentować ze swoim niemal 130-letnim rodowodem (dłużej niż głupi Ford co się ciągle historią chwali!) no niestety jeszcze Superb 3 nie ma związku. Skóra w Superbie to poziom "po prostu Passat" - nic więcej ale też nic mniej, ot co.

A szkoda, bo Skoda mogłaby lepiej wykorzystywać swoją historię. I wcale nie mówię, aby wydzielała nową markę jak Toyota i Lexus albo Nissan i Infinity. Niemniej skoro edycje Laurin & Klement i tak NA KAŻDYM kroku podkreślają, że są wyjątkowe: dodatkowe emblematy na zewnątrz pojazdu, dodatkowe emblematy wewnątrz pojazdu, w tym na fotelach oraz logo Laurin & Klement zamiast logo Skoda na infotainment oraz wirtualnych zegarach - a pewnie jeszcze sporo miejsc pominąłem - to może Skoda mogłaby się postarać, aby edycja Laurin & Klement naprawdę odstawała od innych edycji. Jak o mnie chodzi nie miałbym nic przeciwko temu, aby odstawała także cenowo i naprawdę pokazywała na co stać Skodę. Brakuje choćby "pakietu skórzanego" z Audi, brakuje większego wyboru dekorów, kolorów itd., nawiązując chociażby do BMW Individual. I wreszcie brakuje właśnie jakości premium, a szkoda, bo wierzę, że Skoda jest coraz bardziej gotowa na jeden model, czy wręcz jedną wersję wyposażenia, którą będzie można naprawde nazwać premium 😉. Rozpisałem się, rozmarzyłem się - trzymam kciuki za Skodę, niech się rozwija.

Obrazek
komoornik
Posty: 1027
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: komoornik »

https://www.skoda.co.uk/news/details/sk ... een-colour

Napisz do nich to może jeszcze wrzucą specjalną premium skórę ;)
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: zalezi »

Jak z wyciszeniem w Sportline vs L&K? Takie samo czy Laurin cichszy? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: siemi1 »

zalezi pisze:Jak z wyciszeniem w Sportline vs L&K? Takie samo czy Laurin cichszy? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tu nie ma znaczenia...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
zalezi
Posty: 393
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: zalezi »

siemi1 pisze:
zalezi pisze:Jak z wyciszeniem w Sportline vs L&K? Takie samo czy Laurin cichszy? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tu nie ma znaczenia...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Czyli to samo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2354
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Superb III kombi 2.0 tsi 190km sportline czy L&K

Post autor: siemi1 »

zalezi pisze:
siemi1 pisze:
zalezi pisze:Jak z wyciszeniem w Sportline vs L&K? Takie samo czy Laurin cichszy? :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tu nie ma znaczenia...

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka
Czyli to samo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak nie ma.dodtkowego wyciszenie jedyne co to sprawdz czy teraz te dzwoekochlonne szyby sa w standardie w obu wersjach czy gdzies za doplata to jedyna roznica moze byc.

Wysłane z mojego OP8PRO przy użyciu Tapatalka

Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ