Jaki olej do skrzyni biegów 2.0 BSS

marek1ee
Posty: 2
Rejestracja: 25 mar 2021, o 16:17
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)

Jaki olej do skrzyni biegów 2.0 BSS

Post autor: marek1ee »

Witam.
Zastanawiam się nad wymiana oleju do skrzyni manualnej 2.0 140tdi 2006r BSS kod skrzyni HPE 6biegowa 314tys na liczniku. Myślałem nad Zamiennikiem Olej TITAN SINTOFLUID 75W80 i ile go wlać. Od marca posiadaczem jestem. Gdy wymieniłem olej zauważyłem pocenie między silnikiem a skrzynią jakaś to mnie nie przeraziło, bo wcześniej rura zmija dziurę miała i
w koncu strzeliła i wszystko zarzygało. 4 tys zrobiłem i oki było a od niedawna 2 razy gdy odpalam na zimnym po przejechaniu kawałku nie mogłem 2 biegu wbić. Danie na luz i na 1 z powrotem nic dopiero jak z 1 na 3 dojechanie do ronda udało się wrzucić. Sytuacja czasowo tak z 300km odstępu. Pytanie jaki olej polecacie? Z tego co wiem poprzedni właściciel od 230k nic takiego nie wymieniał. Czy Możliwe że ubyło płynu albo olej stary? Na razie nie mam jak sprawdzić poziomy. Dodam jeszcze , że czasami jak kobita rusza z zimnego z1 na 2 słychać takie mocne odbicie jakby bieg nie wszedł albo mocne walnięcie i na wstecznym gdy cofam i wcisnę sprzęgło i puszczę też tak zauważyłem , że na zimnym tak przynajmniej.
I tak przy okazji jaki rozrząd polecacie , bo to już chyba czas się zbliża i co wymienić pasek alternatora i napinacz?.
Pozdrawiam
Sepek
Posty: 110
Rejestracja: 27 wrz 2019, o 23:01
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)

Re: Jaki olej do skrzyni biegów 2.0 BSS

Post autor: Sepek »

W Octavii 1 zmieniałem olej w skrzyni biegów i też był problem z wbiciem 2 biegu na zimno. Po zmianie oleju na oryginalny biegi wchodziły małym palcem. Ja polecam zalewać ori olej do skrzyni bo sam się przekonałem że zamienniki są g... warte.
piotraskbw
Posty: 797
Rejestracja: 16 lis 2017, o 21:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 195KM / 420Nm
Lokalizacja: LDZ

Re: Jaki olej do skrzyni biegów 2.0 BSS

Post autor: piotraskbw »

Ori lać nie musisz, ważne aby olej miał oficjalną aprobatę (ten Fuchs jej nie ma).
Oficjalne aprobaty posiada Shell Spirax S4 G 75W-90 i Castrol Syntrans Transaxle 75W-90 (i raczej castrol był ori, bo w tym czasie Castrol był dostawcą OE dla VAG)
Jeśli kupiłeś grafitowego Superba, to się odezwij na PW, powiem Ci wszystko o tym aucie (charakterystycznym znakiem jest, to że grill na masce jest przedliftowy a auto poliftowe).
ODPOWIEDZ