PILNE średnica dystansu do Superba

Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

Witam
Przymierzam się do założenia dystansow. Znalazłem odpowiednie ale problem jest w tym, że wszystkie jakie znajduje mają 14cm średnicy a zdj jakie zrobiłem w ubiegłym roku właśnie tego miejsca gdzie się nakłada dystans wychodzi na to że w Superbie jest 15cm. Nie mam niestety teraz możliwości sprawdzić tego osobiście a muszę miec dystanse na weekend, nigdzie nie mogę znaleźć takich danych w necie. Może ktoś z Was wie dokładnie tak bym miał pewności żeby zamówić od razu właściwe.
Ale jeśli faktycznie średnica powinna być 15cm to nie mogę znaleźć niestety nigdzie dystansow o takim wymiarze na superba czyli 5x112
Patryk211088
Posty: 103
Rejestracja: 19 maja 2020, o 12:39
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Aktualnie: 180km 357nm

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Patryk211088 »

Ja mam 15mm od dystom.pl i faktycznie jest trochę mniejszy niż średnica felgi w miejscu przylegania do piasty ale nie rzuca się w oczy. Jakbym teraz zakładał to na tył dajlbym chyba 20mm
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: orlik »

Wejdz na eibach, tam masz dystanse dobrane pod superba, ile mają średnicy nie wiem, ale pasują dobrze i są jakościowo bardzo dobre.
Broń boże nie oszczędzaj na tym, bo w najgorszym wypadku stracisz koło podczas jazdy.
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

Właśnie problem w tym że tam nie ma opisanej średnicy dystansu. Na innej stornie znalazłem pod superba ale są i 140mm i 150mm średnicy. Wydaj emi się ze to może zależy od wersji silnikowej. W moim 1.4 teoretycznie powinno być mniejsze a może w 2.0 jest większe chociaż to ten sam samochód więc niewiem czy takie różnice w ogile powinny być. No a schodków w tym miejscu nie powinno być z tego co wiem tylko felga dystans i Piasta powinny tworzyć całość dlatego chcę zamówić tak jak to powinno być. Z eibacha napewno nie zamówię bo po prostu nie lubię płacić za nazwę. Sam mechanik u którego robię auto już od dłuższego czasu a godivu zajmuje się też tuningiem samochodów pod rajdy itd z bratem są vardoz ogarnięci a nawet on powiedziała że zamówić dobrej jakości czyli patrzeć z czego wykonane ale nie koniecznie musi to być znana firma i kosztować dwa razy tyle co normalna np polska firma
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: orlik »

Jasne, tylko na oko nie będziesz wiedział z czego są wykonane. Znam osobę, która już kupiła takie tańsze do superba, wszystkie sie po czasie odkszałciły, a koła zaczęły się majtać, że nawet na filmie było widać. Szczęście w nieszczęciu, że to zauważył i w porę wymienił, bo mogły koła zerwać się ze śrub.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: kefirek »

Jeśli coś to w superbie średnica piasty wynosi 144,1mm (wymiar z wewnętrznej strony tarczy hamulcowej), a na zewnątrz czyli tam gdzie przylega felga to 156,1mm, niezależnie czy tarcza 312 czy 340mm. Przejrzałem na szybko dystance od Eibacha czy RRCustoms i nikt nie podaje wymiaru o który pytasz. Dlaczego te średnice miały by być identyczne? Zapewne nawet szereg felg akcesoryjnych ma inny wymiar aniżeli te 156,1mm.
marasmus007
Posty: 955
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: marasmus007 »

Fable94 pisze: 9 cze 2021, o 20:46 Witam
Przymierzam się do założenia dystansow. Znalazłem odpowiednie ale problem jest w tym, że wszystkie jakie znajduje mają 14cm średnicy a zdj jakie zrobiłem w ubiegłym roku właśnie tego miejsca gdzie się nakłada dystans wychodzi na to że w Superbie jest 15cm. Nie mam niestety teraz możliwości sprawdzić tego osobiście a muszę miec dystanse na weekend, nigdzie nie mogę znaleźć takich danych w necie. Może ktoś z Was wie dokładnie tak bym miał pewności żeby zamówić od razu właściwe.
Ale jeśli faktycznie średnica powinna być 15cm to nie mogę znaleźć niestety nigdzie dystansow o takim wymiarze na superba czyli 5x112
Jeżeli chodzi o Eibacha to średnica jest 150mm, i pasują idealnie mam takie 15mm grube i z felgą PHOENIX nie widać że jest dystans.
Mam także RR Customs ale 17mm grube oraz 149mm średnicą i praktycznie trzeba się mocno przyglądać , że jest jakaś różnica, jest niezauważalna.
Sprawa dotyczy tarcz 340 przód oraz 310 wentylowanych tył czyli Superb 280km
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

Kontaktowałem się z firmą Eibach i też mi powiedzieli, że 150mm mają dystanse do Superba czyli że zdj które robiłem w tma tym roku dobrze było widać i tak też pewnie jest. Dobra w takim razie dzięki Wam za pomoc, może komuś to kiedyś też pomoże bo niektórzy producenci wprowadzają w błąd bo wybieramy po modelu a wyskakują dystanse o średnocy 140mm.
Pozdrawiam
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

W sumie powiem Wam tak.
Dystans na tyl o grubości 13mm, śr zewn 148mm z kołnierzem znalazłem ale potrzebuje jeszcze 5mm o tej samej śr zewn i bez kołnierza (wiadome przy tej grubości). Nigdzie nie mogę znaleźć, już w pewnym momencie myślałem że takich nie produkują, niewiem zbyt duża średnica a mała grubość ale akurat znalazłem takie tltko że do BMW..
Prosze, jeśli macie takie, znacie kogoś kto może mieć lub może znacie firmę która takie na zamówienie zrobi, dajcie znać. Dzięki!!!
Awatar użytkownika
Kuster
Posty: 1046
Rejestracja: 10 paź 2020, o 08:22
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 216KM/455NM
Imię: Łukasz

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Kuster »

Podepne się pod temat i zapytam

Wizualnie wg. oka tył jest jakby "głębszy" w związku z czym chciałem zastosować dystanse 15mm przód i 20mm tył przy ET49

Ma ktoś tak dobrane dystanse? Czy raczej przód i tył tak samo?
Jak dbasz tak masz
marasmus007
Posty: 955
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: marasmus007 »

Fable94 pisze: 10 cze 2021, o 19:28 W sumie powiem Wam tak.
Dystans na tyl o grubości 13mm, śr zewn 148mm z kołnierzem znalazłem ale potrzebuje jeszcze 5mm o tej samej śr zewn i bez kołnierza (wiadome przy tej grubości). Nigdzie nie mogę znaleźć, już w pewnym momencie myślałem że takich nie produkują, niewiem zbyt duża średnica a mała grubość ale akurat znalazłem takie tltko że do BMW..
Prosze, jeśli macie takie, znacie kogoś kto może mieć lub może znacie firmę która takie na zamówienie zrobi, dajcie znać. Dzięki!!!
W sumie masz 2 rozwiązania :
1. Kontaktujesz się z RR Customs (snowakowski@rrcustoms.com Szymon Nowakowski) i mówisz co potrzebujesz oni to powinni wykonać
2. Kontaktujesz się z WRK Brakes ( kontakt@wrkbrakes.com Adam Wareluk) i mówisz co potrzebujesz, możliwe że rozwiąże Twój problem

W jednym i drugim przypadku miałem robione pod moje potrzeby więc zrobić się da.
Natomiast nie wiem dlaczego chcesz składać 2 dystanse ?? Nie lepiej zrobić jeden 18mm o średnicy 148mm z kołnierzem ?
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

Ale ja nic nie chce składać :D 5mm chciałem włożyć na przód a 13mm na tył tylko że ja felgę mam z et chyba 35 więc one są już prawie równo z błotnikami, 5mm jeszcze wejdzie ale 13mm miało być na próbę. Chociaż napenwo wystawać będzie ale chciałem zobaczyć ile i cyz będzie obcierać.
Napisze do ludiz których podałeś maile i zobaczymy co się da zrobić. Dzięki!
Fable94
Posty: 57
Rejestracja: 23 sty 2019, o 07:57
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Imię: Fabian

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: Fable94 »

Chciałem tylko poinformować, że dystanse już założone. Średnica dystansu do Superba to 148mm, nie znalazłem 5mm o takiej średnicy więc odważyłem się założyć z tyłu i z przodu po 13mm przy feldze ET35 a więc całkowite wysunięcie od oryginału jest bardzo duże ale przy delikatnym naciągu opony jak u mnie (8.5J i opona 235) wszystko pasuje i nic nie ociera. Oczywiście ktoś by się mógł doczepić ze krawędź felgi delikatnie wystaje poza błotnik ale efekt końcowy jest tak dobry, że jeździć tak będę skoro nic nie ociera i nie ma żadnych problemów. Polecam :)
SE7
Posty: 201
Rejestracja: 10 lut 2020, o 19:09
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: SE7 »

Fable94 pisze: 4 lip 2021, o 07:48 Oczywiście ktoś by się mógł doczepić ze krawędź felgi delikatnie wystaje poza błotnik ale efekt końcowy jest tak dobry, że jeździć tak będę skoro nic nie ociera i nie ma żadnych problemów. Polecam :)
Efekt wizualny możliwe, że tak ale geometria już nie. Masz na wszystko homologację?
komoornik
Posty: 1051
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: PILNE średnica dystansu do Superba

Post autor: komoornik »

Czekam jeszcze na Camber do kompletu :?
ODPOWIEDZ