metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

cataluna9
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, o 18:42
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: b

metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

Post autor: cataluna9 »

Witajcie,

jak w tytule od jakiegoś czasu, z prawej strony maski dobiegał dziwny metaliczny dźwięk, taki jakby powstający z obrotu "czymś". Raz był a raz nie. Można go było usłyszeć szczególnie na zimnym silniku. W ostatnim czasie częstotliwość ów dźwięku mocno się zwiększyła, mam wrażenie, że auto stało się "cięższe" w jeździe, nie ma takiej reakcji jak była. Dziś podczas "nasłuchiwania" wyjąłem bagnet oleju i... dźwięk wydobywający się z otworu bagnetu, przypomina dźwięk zacierającego się silnika. Wrzucam link do filmiku z audio. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie !

Dodam tylko, że auto jeździ na oleju Ravenol, ma przejechane 97 tys km. kod silnika DFHA

https://youtu.be/M7ZPcE-Xy8U
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

Post autor: marasmus007 »

cataluna9 pisze: 26 kwie 2021, o 19:01 Witajcie,

jak w tytule od jakiegoś czasu, z prawej strony maski dobiegał dziwny metaliczny dźwięk, taki jakby powstający z obrotu "czymś". Raz był a raz nie. Można go było usłyszeć szczególnie na zimnym silniku. W ostatnim czasie częstotliwość ów dźwięku mocno się zwiększyła, mam wrażenie, że auto stało się "cięższe" w jeździe, nie ma takiej reakcji jak była. Dziś podczas "nasłuchiwania" wyjąłem bagnet oleju i... dźwięk wydobywający się z otworu bagnetu, przypomina dźwięk zacierającego się silnika. Wrzucam link do filmiku z audio. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie !

Dodam tylko, że auto jeździ na oleju Ravenol, ma przejechane 97 tys km. kod silnika DFHA

https://youtu.be/M7ZPcE-Xy8U
Sprawdź odmę prawdopodobnie jest zatkana i nie działa odpowietrzenie skrzyni korbowej dlatego tak bulgocze.
To jest porada mojego znajomego. Najlepiej zdejmij wężyk od odmy i zobacz czy przestanie bulgotać po wyjęciu bagnetu.
cataluna9
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, o 18:42
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: b

Re: metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

Post autor: cataluna9 »

@marasmus007 dzięki za wskazówkę, znalazłem ciekawy wątek tutaj. Wygląda, że to dopadło mój egzemplarz, dużo informacji w komentarzach pod artykułem.

http://warsztatvw.blogspot.com/2019/05/ ... batym.html
szach11
Posty: 1
Rejestracja: 2 sty 2024, o 15:17
Samochód: Superb III combi
Rocznik: 2007
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)

Re: metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

Post autor: szach11 »

Hej. Mam podobne objawy po wyjeciu bagnetu. Jak sobie z tym poradziłeś?
ktryk
Posty: 230
Rejestracja: 23 cze 2018, o 23:36
Samochód: Superb III
Rocznik: 2018
Silnik: 2.0TDI (150KM)

Re: metaliczny dźwięk po wyjęciu bagnetu oleju

Post autor: ktryk »

Nic z tym nie trzeba robić. ;)

Ten typ tak ma i trzeba sie do tego przyzwyczaić. Mam tak już od lat najpierw kiedyś A3 2014r ,Passat B8 2016r, teraz Skoda 2018r . Wszystkie ponad 300 tysięcy km dożyły i nadal bulgoczą. :D
ODPOWIEDZ